10 Eylül 2016 Cumartesi

Oral-B Pro 750 şarj edilebilir diş fırçası YORUMLARIM

Merhaba;

Hem diş fırçası hem de diş macununda curaprox markasını tercih ettiğimi hep yazdım. Diş macununda hala favorim curaprox. ( bazı curaprox yazılarıma ulaşabilirsiniz tıklayarak) yalnız Bir süredir  ( yaklaşık 6 aydır) diş fırçası olarak tercihim oral-b Pro 750 şarj edilebilir diş fırçası.

oral b pro 750 şarjlı diş fırçası


Kullanmaya başlamadan önce epey araştırdım. Diş hekimine de danıştım. Çünkü benim şu ana kadar kullanmamı engelleyen " acaba dişime zarar verir mi ? Gerektiğinden daha mı sert ? Dişlerime ve diş etlerime fazla baskı mı olacak " vb sinir bozucu düşüncelerdi.
Şarj edilebilir diş fırçalarının bu tarz hiçbir sorun yaratmayacağı konusunda içim rahatlayınca kullanmaya başladım ve bir süredir neden daha önceden kullanmaya başlamamışım diyorum. Çünkü öyle iyi bir temizlik yapıyor ki daha önceden yaptığım diş fırçalamak mıymış diyorum. Kesinlikle manuel fırçalamaya kıyasla daha iyi temizliyor dişleri. 


oral b pro 750 şarj edilebilir diş fırçası yorumlarım


Oral- B Pro 750 modeli fırçalarken ve fırçalama bittiğinde titreyerek uyarıyor. Günde 3 kez kullanıldığında şarjı 5-6 gün gidiyor. Şarjın azaldığını gösteren kırmızı uyarı ışığı yandıktan sonra 1 veya 2 kez daha fırçalama yapmaya yetiyor şarjı. Ama bir eksisi var : Geceden şarj standına koyulduğunda sabaha tamamen şarj olmuş olmuyor oral-B Pro 750. Şarj süresi epeyce uzun; gece 12 de şarja koydunuz diyelim; sabah ve öğlen dişinizi fırçalamak için yedek bir fırça bulundurmalısınız. ( ben bu zamanlar için yedekte curaprox diş fırçası bulunduruyorum.) akşama ancak tamamen şarj oluyor oral-b Pro 750

Bunun dışında tek kelimeyle mükemmel. Cihazla birlikte gelen başlık Cross action fakat farklı fırça başlıkları da satın alınabilir. Mesela ben Cross action başlarda biraz sert geldiği için precision clean başlığını almıştım. 2-3 ay sonra cross action ile devam ettim; hala da böyle. 


oral b pro 750 şarlı diş fırçası + seyahat kabı
oral b pro 750 şarjlı diş fırçası

Oral B 'nin farklı özellikte birçok şarjlı diş fırçası modeli var; Pro 750 günlük kullanım için ideal. %300 'e kadar daha çok plak temizliği vaat ediyor bu arada cross action başlığı ile. ( 300 müdür bilmem ama dişleri manuel fırçalamaya göre bir 5-10 kat daha temiz yaptığı kesin. Bu şarjlı diş fırçaları eczanelerde de satılıyor; büyük marketlerde de. Üşengeçseniz hepsiburada 'dan sipariş verin geçin. ( ben öyle yapmıştım.)  yedek fırça başlıkları da daha uygun fiyata satılıyor zaten.

Gerçekten büyük rahatlık bu oral B şarjlı diş fırçası diye bitireyim yazıyı. Tembelliğimin zirvesi oldu resmen ;)


Devamını okumak için tıklayınız...

7 Eylül 2016 Çarşamba

6-11 eylül 2016 Gratis İndiriminden Aldıklarım

Uzunca bir süredir indirimlerde eskisi gibi kaybetmiyorum kendimi. Bu Gratis indiriminde de bozulmadı bu durum. Az ve öz bir alışveriş oldu. 
Diğer bloglardaki gibi öyle ilgi çekici renkli kozmetik yazısı olmayacak yani :)

Neler aldım ?

gratis indiriminden aldıklarım : 6-11 eylül 2016


Çok sevdiğim ve tam bir yağlı cilt temizleyicisi olduğunu düşündüğüm Himalaya Herbals Neem Yüz temizleme köpüğünü aldım. Yağlı ciltler için uygun fiyatlı yüz temizleyiciler yazımda da bahsetmiştim. Sıradan bir temizleyici değil; yağlı ciltlere özel pek çok iki sıfırlı fiyattan satılan yüz temizleyici ile yarışabilir + içeriği oldukça temiz.  İndirimli fiyatı 9.90 lira. Yapıştım, bırakmıyorum :) ( buradan gratis 'e ayrıca teşekkür ediyorum- bir gratis gönderisi ile tanışmıştım bu markayla)Bee beauty markasının yeni çıkan yaban İğdeli yüz temizleme köpüğü de alışveriş sepetimdeydi. Lansmanı henüz yapılan bu yaban iğde serisinin şurada burada yazılarını görmüştüm ve merak ediyordum. Bu da temiz içerikli bu arada. Fiyatı da indirimli 9.90'dı. 

gratis indirimi : himalaya herbals , bee beauty


Yüz temizleyici olarak bir de Himalaya herbals'ın parlaklık ve ışıltı veren yüz temizleyicisini aldım. Sırf meraktan aldım ve biraz gereksiz bir alışveriş oldu; ama yüz temizleme jelleri her türlü tüketildiği için sıkıntı yok :) Himalaya Herbals 'ın bu aydınlatıcı yüz temizleyicisi fiyatı 8.50 liraydı indirimli.

himalaya herbals parlaklık ve ışıltı veren yüz temizleme jeli : gratis indirimi


Son olarak Loreal True match kapatıcının 04 beige rengini aldım. Şu an kullandığım sadece 1 ( yazıyla bir ) kapatıcım var ve bitmek üzereydi. Hazır indirim varken, daha önceden kullandığım ve  sevdiğim bu kapatıcıyı alayım dedim. İndirimli fiyatı 22 liraydı. Siz neler aldınız bu Gratis İndiriminden ? Ya da neler alacaksınız?
Ben 3 yıl önce Gratis İndirimi ile çoğunlukla makyaj malzemesi almışım. Çok şey değişmiş 3 yılda :)

gratis indirimi : loreal true match kapatıcı( Gönül gosh vb markaların da kapatıcılarına bakmak- denemek isterdi; fakat standlar daha ilk günden resmen talan edilmişti. Yalnız bildiğim kadarıyla Perşembe günleri Gratislere yeni ürünler geliyor- Belki standlar tekrardan dolar, bakmak lazım. Bir de hala tester olmayan ürünleri açıp deneyen insanlar var. Sonra bu açıp denedikleri ürünü yerine koyup açılmamış birini alıyorlar. O kalabalıkta mağaza görevlileri de yetişemiyor, uyaramıyor böyle davrananları. Cıkcıkcık yapan yaşlı teyzeler gibi olmak istemiyorum ama gerçekten ayıp. )

Devamını okumak için tıklayınız...

KIEHLS Clearly Corrective Dark Circle Perfector spf 30 YORUMLARIM

 Göz altında anında aydınlık ve koyu halkalarda gözle görülür düzelme iddiası ve tabii ki de güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlamasıyla ilgimi çekmişti kiehls Clearly Corrective dark circle Perfector spf 30 ; fakat kullanamadım. Çünkü rengi çok açık ve tek bir kişi bile bununla ilgili bir şey yazmamış. Kiehls dark circle Perfector renkli ve bu renk nc30 ve üzerinde bariz kireç gibi duracak bir renk. Üzerini kapatıcıyla kapatmaya çalıştığımda da sanki boya çanağına düşmüş gibi oluyorum. Dağıtması zor; sürerken değil ama sürdükten sonra yapışkan bir his oluyor. Gerçekten benim için uygun bir alışveriş olmadı. ( Fiyatı 125 lira bu arada. )


kiehls clearly corrective dark circle perfector yorumlarım


Kiehls dark circle perfector spf 30 aynı zamanda ince çizgiler üzerinde de etkili denmiş. Bunun dışında tam da üzerinde yazdığı gibi gözaltını anında aydınlatıyor; fakat bu aydınlık benim gibi bir nc35 iseniz  " fazla " aydınlık. Adeta bir florasan beyazı ^^Paraben içermemesi, parfüm içermemesi hepsi güzel hepsi hoş;  c vitamini ve meyan kökü de cildi aydınlatmakta ve rengini açmakta zaten bilinen içerikler. Muhtemelen cilt rengi uygun olup da kiehls dark circle perfector kullananlar memnun kalır ( NC 25 ten yukarısında  gerçekten pek hoş durmayacağını düşünüyorum )

kiehls dark circle perfector


Ps : meyan kökünün ana madde olarak kullanıldığı pek çok doğal cilt rengini açıcı ve aydınlatıcı doğal maske tarifi bulabilirsiniz. Hatta Hintli blogger, YouTuber'ların bir dolu videosu vardı.Şu an Foreo iris illuminating eye massager adlı cihazı kullanıyorum göz çevremde ve oldukça memnunum. Kiehls dark circle perfector'ı kullanamıyorum; ama Foreo iris etkili olacak gibi. Göz çevresine Cyrene epidermal matrix age defying serum, üzerine de balea q10 göz kremini kullandıktan sonra sıra Foreo iris'i kullanmaya geliyor.

kiehls clearly corrective dark circle perfector spf 30 swatch


Bu arada kiehls clearly corrective dark circle perfector'ın açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bu 15 ml ve akşamları yatmadan önce kullanılamayacak bir ürün için oldukça fazla bir süre. ( sabah akşam kullandığım halde 15 ml balea q10 göz kremini 3 ayda ancak yarılayabildim mesela. )

kiehls clearly corrective dark circle perfector  nasıl kullanılır


Özetle kiehls benim için belirsizliğini koruyan bir marka. Hala olmazsa olmaz diyebileceğim bir ürününe rastlayamadım. ( Aslında son aldığım ultra light daily defense 'i epey sevdim.) 

kiehls clearly corrective dark circle perfector spf 30 içindekiler

Devamını okumak için tıklayınız...

5 Eylül 2016 Pazartesi

Lubex Peelinge uygun fiyatlı alternatif - Acnecinamide Peeling Scrub

Bu sorunun cevabı acnecinamide peeling scrub. Bha ve aha içeren bu peeling scrub aslında yüz kullanımı için üretilmiş; ama ben vücutta kullanıyorum; oldukça da memnunum.  Ya elimle uyguluyorum ya da braun skinspa başlığı ile masaj yaparak. Lubex peeling'den farklı olarak acnecinamide peelingi suyla hafifçe seyreltip kullanmıyorum. Zaten acnecinamide peeling yapısı bir lubex peeling kadar katı ve yoğun değil. Ama benzer şekilde siyah noktalar ve cilt pürüzlerini gidermede etkili. Tek farkla; acnecinamide peeling scrub ciltteki ton farklılıklarını gidermiyor. Yine de standart bir peeling veya scrubdan daha etkili olduğunu düşünüyorum ; hem de çok ucuz. ( ben %50 Migros indirimiyle 6-7 lira gibi bir fiyata satın almıştım; düşünün ;) 

acnecinamide peeling scrub yorum blog
acnecinamide peeling scrub - lubex peeling


Lubex peeling 100 ml; acnecinamide peeling scrub 150 ml ve lubex indirimli 80 liraya yaklaşan fiyatıyla acnecinamide peeling scrubdan 15 kat  pahalı( indirimsiz haliyle bile 6-7 kat bu fiyat farkı)Minik ve yoğun tanecikleri ile yüzümde kullanmıyorum pek bu scrubı; fakat haftada 2-3 kez vücut için kullanıyorum. Bayramdır, okulların açılışıdır derken yakında yine indirimler yapılır. Acnecinamide peeling scrub benim iböyle bir indirimde mutlaka alacaklarımdan :)


Devamını okumak için tıklayınız...

Korres wild rose 24H moisturizing brightening cream

Korres wild rose serisinden serum ve göz kremini öyle ayrı bir yazı yazacak kadar sevmesem de aynı seriden bu 24h moisturizing and brightening kremi çok beğendim; hatta abartıp bayıldım bile diyebilirim.

korres wild rose cream - oily skinKarma ve yağlı ciltler için uygun.
Ciltte ağırlık yapmıyor. Görünümü krem; ama verdiği his jel sürmüş gibi hafif. 
Benim almamdaki en büyük etken üzerindeki mat görünüm sağlar yazısıydı; ama mat görünüm sağlamıyor.

korres wild rose brightening cream

Sürdükten birkaç dakika sonra nemli ama yağlı durmayan bir görünüm alıyor cilt.  Cildi oldukça güzel gösteriyor ve sabahtan akşam üzeri saatlerine kadar öyle çok bir yağlı ve parlak görünüm olmuyor.

Makyajın altına kullanmaya da müsait korres 24h moisturizing and brightening cream. Uzun zamandır düzenli olarak her sabah kullanıyorum. Sonra güneş kremimi kullanıp biraz pudrayla çıktığım oluyor; ya da kreme benev titanium dioksit karıştırıp kullanıyorum ve yine sadece biraz pudra ve göz kalemi gibi çok az ürünle günlük makyajımı tamamlıyorum. ( zaten havalar öyle sıcak ki; kollarıma sürdüğüm güneş koruyucu krem bile bir müddet sonra akıyor resmen) ( normalde dermalogica spf 50 kullanıyorum; ama özellikle kolum için daylong actinica losyon )


korres wild rose 24h brightening cream

Çok fazla uzatmayayım; karma veya yağlı ciltlerin sevebileceği bir krem korres wild rose. 40 ml 5-6 ay çok rahat kullanılır; belki daha fazla. Ben korres wild rose cream 'i  25 Euro civarına almıştım diye hatırlıyorum. %96 küsür doğal içeriğe sahip. Paraben, sles, peg, silikon vb içermiyor. Hayvanlar üzerinde test edilmiyor Korres ürünleri; ayrıca vegan.

korres wild rose cream ingredients


Bu arada aynı kremin normal ve kuru ciltler için versiyonu da var. Karışıklık olmasın ^^ 
Ps: kremin kavanozda olması dışında bir sıkıntı göremedim. Bir tüp ambalajda etken içerikler hava ile temas etmezdi en azından bu kadar çok.

suitable for vegetarians - korres wild rose cream

Yunanistan'dan ne alabilirim kozmetik adına diyenler için de blogda yazılar var bu arada ^^


Devamını okumak için tıklayınız...