10 Eylül 2016 Cumartesi

Oral-B Pro 750 şarj edilebilir diş fırçası YORUMLARIM

Merhaba;

Hem diş fırçası hem de diş macununda curaprox markasını tercih ettiğimi hep yazdım. Diş macununda hala favorim curaprox. ( bazı curaprox yazılarıma ulaşabilirsiniz tıklayarak) yalnız Bir süredir  ( yaklaşık 6 aydır) diş fırçası olarak tercihim oral-b Pro 750 şarj edilebilir diş fırçası.

oral b pro 750 şarjlı diş fırçası


Kullanmaya başlamadan önce epey araştırdım. Diş hekimine de danıştım. Çünkü benim şu ana kadar kullanmamı engelleyen " acaba dişime zarar verir mi ? Gerektiğinden daha mı sert ? Dişlerime ve diş etlerime fazla baskı mı olacak " vb sinir bozucu düşüncelerdi.
Şarj edilebilir diş fırçalarının bu tarz hiçbir sorun yaratmayacağı konusunda içim rahatlayınca kullanmaya başladım ve bir süredir neden daha önceden kullanmaya başlamamışım diyorum. Çünkü öyle iyi bir temizlik yapıyor ki daha önceden yaptığım diş fırçalamak mıymış diyorum. Kesinlikle manuel fırçalamaya kıyasla daha iyi temizliyor dişleri. 


oral b pro 750 şarj edilebilir diş fırçası yorumlarım


Oral- B Pro 750 modeli fırçalarken ve fırçalama bittiğinde titreyerek uyarıyor. Günde 3 kez kullanıldığında şarjı 5-6 gün gidiyor. Şarjın azaldığını gösteren kırmızı uyarı ışığı yandıktan sonra 1 veya 2 kez daha fırçalama yapmaya yetiyor şarjı. Ama bir eksisi var : Geceden şarj standına koyulduğunda sabaha tamamen şarj olmuş olmuyor oral-B Pro 750. Şarj süresi epeyce uzun; gece 12 de şarja koydunuz diyelim; sabah ve öğlen dişinizi fırçalamak için yedek bir fırça bulundurmalısınız. ( ben bu zamanlar için yedekte curaprox diş fırçası bulunduruyorum.) akşama ancak tamamen şarj oluyor oral-b Pro 750

Bunun dışında tek kelimeyle mükemmel. Cihazla birlikte gelen başlık Cross action fakat farklı fırça başlıkları da satın alınabilir. Mesela ben Cross action başlarda biraz sert geldiği için precision clean başlığını almıştım. 2-3 ay sonra cross action ile devam ettim; hala da böyle. 


oral b pro 750 şarlı diş fırçası + seyahat kabı
oral b pro 750 şarjlı diş fırçası

Oral B 'nin farklı özellikte birçok şarjlı diş fırçası modeli var; Pro 750 günlük kullanım için ideal. %300 'e kadar daha çok plak temizliği vaat ediyor bu arada cross action başlığı ile. ( 300 müdür bilmem ama dişleri manuel fırçalamaya göre bir 5-10 kat daha temiz yaptığı kesin. Bu şarjlı diş fırçaları eczanelerde de satılıyor; büyük marketlerde de. Üşengeçseniz hepsiburada 'dan sipariş verin geçin. ( ben öyle yapmıştım.)  yedek fırça başlıkları da daha uygun fiyata satılıyor zaten.

Gerçekten büyük rahatlık bu oral B şarjlı diş fırçası diye bitireyim yazıyı. Tembelliğimin zirvesi oldu resmen ;)


4 yorum :

 1. Benimde aklimda ne zamandir bu tarz bir urun almak var. Genius modelinin lansmanini gordum gecenlerde. Aklim onda . :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de D12 modelini kullanıyorum hatta ben de blogumda yorumlamasını yaptım yeni :) Ben de çok memnunum. Bu daha iyi iş çıkarıyordur eminim

  YanıtlaSil
 3. Ben de aynısından kullanıyorum uzun zamandır, çok memnunum. Eşimde annemde kardeşimde babamda da var hatta çünkü her kullanan memnun kalıyor. bir iki alt versiyonunun saklama kutusu yoktu, onu kullandığım zamanlarda bir yere taşımak sorun oluyordu ama bunun kutusunu da koymuşlar süper olmuş. Şarj olayına hiç dikkat etmemişim yalnız. Tam dolmasını beklemiyorum demek ki!

  YanıtlaSil
 4. Bir iki yıl önce başka bir markanın benzer diş fırçasını almıştım ancak memnun kalmadım. Şimdi siz o kadar iyi anlatmışsınız ki bu ürüne şans veresim geldi.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.