18 Temmuz 2016 Pazartesi

Garnier ÇİFT FAZLI kusursuz makyaj temizleme suyu YORUMLARIM

Geçtiğimiz senelerde ( 2014 yılıydı sanırım) Garnier makyaj temizleme suyu yorumlarımı paylaşmış ve hem uygun fiyatlı hem de etkili olduğundan bahsetmiştim. Bu yazıda yorumlarımı paylaşacağım Garnier çift fazlı kusursuz makyaj temizleme suyu ilk çıkan Garnier makyaj temizleme suyundan; özellikle suya dayanıklı makyaj malzemeleri kullanıyorsanız; daha iyi diyebilirim.

garnier cift fazli temizleyici blog yorumlari
garnier çift fazlı kusursuz makyaj temizleme suyu yorumları 

Argan yağı içeren Garnier makyaj temizleyici de ilki gibi yüz, göz ve dudak makyajını temizlemek için kullanılabiliyor. Her ikisi de makyajı temizliyor, cildi arındırıyor ve rahatlatıyor.
Her ikisi de hassas ciltler için uygun.Fakat atıyorum ilk çıkan pembe kapaklı Garnier makyaj temizleme suyu ile göz makyajımı temizlemek için tek göz çevresine 2 disk pamuk kullanıyorsam; Garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu ile bu sayı sadece " bir " . Çok çabuk ve zahmetsizce temizliyor.
Fondötenden ibaret yoğun ten makyajını da kolaylıkla çıkarıyor. Hatta şöyle söyleyeyim; temizledikten sonra 2-3 kez test etmek üzere başka bir misel solüsyon ile geçtim üzerinden ve tek bir iz bile yoktu pamukta!

uygun fiyatlı makyaj temizleme suyu _  Garnier


Ben argan yağı içeren bu Garnier makyaj temizleme suyunu bu aralar göz makyajını çıkartırken kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca bir göz makyajı temizleyici kullanmaya gerek görmüyorum.  Yağlı his bırakmıyor. Pembe kapaklı Garnier makyaj temizleme suyu için durulama  gerektirmez yazıyor. Garnier çift fazlı için ise böyle bir bilgi yok. Ben hemen ardından cilt bakım ürünleri kullanacaksam cildimi yüz temizleyici jel ile yıkıyorum. Garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu ile ilgili duyduğum yorumlardan biri; ürün içerisindeki yağın az olduğu ve bu yüzden çabuk tükeneceği; suya dayanıklı makyajı temizleme performansının da azalacağı yönündeydi; fakat böyle bir şey yok.
Zaten kullanmadan önce şişeyi karıştırıyorsunuz ve birbirine karışıyorlar; siz de bu karışımı pamuğa döküyorsunuz :) ben 2 aydan uzun süredir kullanıyorum; hiç sıkıntı yok ^^

garnier kusursuz makyaj temizleme suyu yorumları - içindekiler
Ayrıca toplam 16 yıllık kontakt lens kullanıcısı olarak gözlerimde herhangi bir kızarıklık veya tahrişe de sebep olmadığını ekleyeyim. 
Bir de 50-100 ml 'lik seyahat boyları çıkarılırsa çok daha iyi olur.
Ps:  Garnier neem yüz temizleme jeli de bir yağlı ciltli olarak cildime iyi gelen temizleyicilerden. Hatta Foreo luna ile  kullandığım birkaç makyaj temizleyiciden biri.
Yakın zamanda yağlı ciltlerin sorunsuz kullanabileceği yüz temizleyicilerden bahsedeceğim. Önceki yüz temizleyici tavsiyeleri yazıma da bakabilirsiniz.

1 yorum :

  1. Ben ilk aldığımda bu suyu çok beğenmiştim. Göz makyajını ve ten makyajını tek bir ürünle çıkarmayı da çok pratik bulmuştum. Ancak benim (ve bir arkadaşımın daha) gözlerimde alerjik reaksiyona neden oldu. Suyu kullanmayı kesip tedavisini tamamlayınca reaksiyon geçti. Bu yüzden gözlerimde değil, ten makyajımı temizlerken kullanmayı tercih ettim. Bir de, elimde başka ürün kalmadığı için sonuna yaklaşmışken bu misel suyu denediğimde göz makyajı çıkarma perfomansının ilk başa oranla çok düştüğünü gördüm. Evet, yağ ve su fazı birbirine karışıyor; ancak, dibine doğru yağ oranı epeyce azalmış oluyor. Dolayısıyla, bitince bir daha almayacağım bir ürün oldu. Gözünde alerjik reaksiyona neden olmayanlar şanslı, çünkü cidden çok pratik bir üründü :) sevgiler!

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.