29 Haziran 2016 Çarşamba

Dermalogica Precleanse vs Cyrene Cleansing Oil - Hangisini ALMALI ?

Merhaba;

Çıktığı zamandan bu yana cyrene cleansing oil ( cyrene makyaj temizleme yağı diyebiliriz ) dermalogica precleanse 'e alternatif olabilir mi dendi - dedik - dedim :)

Bu yazıda dermalogica precleanse ile cyrene cleansing oil'in özellikleri, benzerlikleri ve tabii farklarından bahsedeceğim. Dermalogica precleanse'i yıllardır kullanıyorum; cyrene makyaj temizleme yağı ise yeni çıkan bir ürün ve çıktığı zamandan beri (5-6 ay olabilir bu süre ) benimle.

dermalogica precleanse kullananlar yorum
dermalogica precleanse vs cyrene cleansing oil


Her ikisi de yağ formunda. Daha önce de bahsettiğim gibi güneş koruyucular kullandıysam cildimi mutlaka makyaj temizleme yağı ile temizliyorum. ( yağ ve kiri en iyi yağ temizliyor çünkü )
Precleanse ve cyrene cleansing oil kullanımı aynı : önce cildine çok az miktar uygula - masaj ile dağıt. Sonra yıka. 
Dermalogica precleanse yıkama evresinde su ile süt forma geçiyor ve su ile yıkadığınızda yağlı bir his bırakmıyor; fakat cyrene cleansing oil 'i cildinizden sadece su ile temizlediğinizde geriye yağlı bir cilt kalıyor. Mutlaka bir temizleyici ile daha cildimi temizleme ihtiyacı hissediyorum. Eğer fazla makyaj yapmadıysanız; daha  doğrusu yoğun bir göz makyajı yapmadıysanız sorun yok; fakat tam teşekkülü bir makyajı tek başına tamamen temizlemekten uzak cyrene cleansing oil. Bu arada Her iki makyaj temizleyici de su ile temas halinde süt formuna dönüşme iddiasında ve bunu Dermalogica precleanse ile rahatça gözlemlerken cyrene ile makyajın yoğunluğu arttıkça bunu gözlemlemek pek  mümkün değil. ( makyajsız cildimde cyrene cleansing oil 'i denedim ve tam da üzerinde yazdığı gibi su ile süt forma dönüştü; su ile de kolayca temizlendi- fakat özellikle göz makyajını temizlese de su ile o siyah kir ve kalıntı ciltten uzaklaştırılamıyor.  Özellikle göz çevresi için ayrıca bir pamuğa garnier makyaj temizleme suyu döküp kullanıyorum.)
Peki cyrene cleansing oil 'in artısı ne ? İçeriği çok daha temiz. Fiyatı çok daha uygun.En önemli eksisi yukarıda da yazdığım gibi Cyrene cleansing oil 'in  yoğun makyajı temizleyemiyor oluşu. Daha doğrusu kiri çözüyor; ama sadece su ile temizleyemiyorum ve makyaj temizleme suyu kullanıyorum son aşama olarak. Bunu Dermalogica precleanse ile yapmak zorunda kalmıyorum mesela. Bir de Cyrene cleansing oil yıkandıktan sonra ciltte yağlı bir his kalıyor.  iyi yıkanmamış- hala yağlı tavada su damlaları nasıl duruyorsa cildimi de resmen öyle hissediyorum. Özellikle ciltteki makyaj miktarı arttıkça bu yağlı his de artıyor. Nemlendirici özelliğine tamam; ama bir tık daha az yağlı olmasını tercih ederdim.

dermalogica makyaj temizleme yagi yorumlari blog
dermalogica precleanse yorumları - hangi makyaj temizleme yağı daha iyi


Bir de her ikisi de 150 ml; fakat Dermalogica precleanse daha uzun süre kullanılabiliyor. Cyrene ambalajı biraz daha basit ve pompa her seferinde gerekenden daha fazla ürün kullanımına yol açıyor.

İçerik konusunda Cyrene kadar iyi olmasa da hem iyi temizlemesi hem de daha uzun süre kullanılması ile ( ben 150 ml bir şişeyi sürekli kullanımla en az 6-7!ay kullanabiliyorum) tercihim uzun zamandır olduğu gibi Dermalogica precleanse olacak.Dermalogica precleanse 150 ml 200 lira
Cyrene cleansing oil 150 ml 63 lira

cyrene cleansing oil icindekiler yorum
cyrene cleansing oil içindekiler - cyrene makyaj temizleme yağı yorumları


Ps:
Merak edenler için cyrene makyaj temizleme yağı için tüylenme yapmaz demiş.
Cyrene'in blogda da bahsettiğim; gayet başarılı bulduğum bir dolu ürünü var; fakat bu makyaj temizleme yağı için  " bir daha alırım, mutlaka alırım " diyemeyeceğim . Elle tutulur bir temiz içeriği ve dermalogica' ya kıyasla daha uygun fiyatı var ama bu yağlı his azaltılmalı bence. Özellikle göz makyajı temizliği bununla " tek başına " çok zor.

18 yorum :

 1. Karşılaştırma için teşekkürler. Cildim kuru olduğu için yağlı his bırakması bende sorun yaratmıyor; ama, göz makyajı çıkarmayan temizleme yağları bana hiçbir şey ifade etmiyor. Çünkü zaten cilt makyajımı temizledikten sonra gece yatmadan yüz temizleyicim ile cildimi yıkıyorum. Dolayısıyla, fiyat avantajı olsa da Cyréne tercih edeceğim bir ürün olmazmış. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Precleanse sonrası normal temizleyici kullanıyorum; ama precleanse zaten tüm kiri ve maskaranın o yapışkan siyahını çıkarmış oluyor. Cyrene cleansing oil çıkarıyor; ama o kiri ve siyahlığı ciltten sadece su ile uzaklaştıramıyorum. Bir pamuk ped biraz garnier temizleme suyu lazım oluyor o göz çevresine yayılan siyahlığı temizleyebilmek için

   Sil
 2. benim anladığım bu tür ürünler zaten makyajın kabasını almak için kullanılabilecek ürünler precleanse den bu anlam çıkıyor.. makyajın geri kalanı için yine bir süt ya da misel su falan kullanmak gerekiyor.. makyajın tamamını bir seferde çıkartan ürün de yok bence daha piyasada..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyajın kabasını almıyor precleanse. Precleanse demesi ön temizlik yapıyor biraz;, biraz yine kirli yerler kalıyor demek değil. Precleanse tüm kiri ve makyajı temizliyor. Diğer standart makyaj temizleyicilerden farklı olarak yap içerdiği için yağı da temizliyor. Precleanse denmesi şu yüzden : cildinde makyaj varsa; atıyorum DermalogicA special cleansing gel adlı yüz yıkama jeli tamamen temizlemez cildini. Çok makyaj ya da yağ içeren herhangi bir makyaj malzemesi; cilt ürünü kullandığında bunun iyice temizlenmesi için direkt yüz temizleme jeli yerine önce Precleanse kullanılır. Normal bir makyaj temizleyicinin temizleyemeyeceği tüm yağ ve kiri temizler. Sonrasında kullandığın yüz yıkama jeli de daha iyi etki eder. Evet hafif makyajlarda ve göz makyajı yapılmadığında belki bir yüz yıkama jeli ya da standart bir Mişel solüsyon iş görür- ama bir yüz yıkama jelinin asıl amacı cildi tüm makyajdan temizlemek değildir. Yüz yıkama jeli cildini sonra uygulayacağın başka bakım ürünlerine hazırlar. Makyajın tamamını bir seferde çıkaran ürünler var bu arada; mesela Dermalogica ;)

   Sil
 3. Maybelline sensational maskarayı o kadar rahat temizliyor ki, sırf bu yüzden Cyrene oil i sevdim diyebilirim :) günlük hafif makyajlarda sorun yok ama verdiği yağlı his 👎👎

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte sorun da orada; bir makyaj temizleyici yağın diğer makyaj temizleyicilerden ne farkı kalır yoğun makyajı iyice temizleyemezse :/ günlük makyajları micellar solüsyonlar da çıkarıyor. Hatta sadece bir yüz yıkama jeli bile çıkarıyor bazen ;) cyrene cleansing oil maskarayı vs çıkarıyor; ama o göz çevresindeki siyahlık yıkayarak gitmiyor- bir pamuk üzerine garnier misel döküp o siyahlığı temizlemek zorunda kalıyorum her seferinde :/

   Sil
 4. kutu alışverişimde cıkmıstı, verdiği yağlı hissi sevmedim. Günlük makyajı gayet güzel temizledi, maskara, eyeliner dan eser kalmadı. Yoğun makyajlarımda denemedim ama bahsettiğin sorunla karşılaşınca ve verdiği yağlı histen dolayı tekrar alınacak ürünlerden biri olamadı. Keşke bir tık daha iyi olsaydı o zaman dermalogica ya karşı uygun fiyatlı bir ürün elimizdde olurdu =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında temizliyor makyajı; ama su ile biraz daha masaj yapıp sonra durulayınca çıkmıyor o siyahlıklar; mutlaka biraz pamuğa makyaj temizleme suyu döküp temizlemem gerekiyor ;)

   Sil
 5. Bu ürünün bıraktığı yağlı his beni de çok rahatsız etti ve kullanamadım o yüzden ben de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her tür makyajla denedim. Makyaj arttıkça su ile süt hala dönüşmesi azalıyor. Ve o yağlı his yüzünden cildimde kalıyor siyahlık; su ile uzaklaştıramıyorum :/ makyaj fırçalarını temizlemek için kullanılabilir

   Sil
 6. dermalogica precleanse benim gözümü o kadar dikkat etmeme rağmen gözlerimi çok aşırı yakıyor...Sonrada şiş ağrılı gözlerle dolaşmakla kalıyorum...Onun için artık yüzünü adını dahi görmek istemiyorum...Ama dermalogicanın bir çok ürününü severek kullanıyorum eşim dermatolog onn da en çok önerdiği markalardan biridir...Bu arada severek okuyorum ürün yorumlarınızı.kib.aeo.by

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook uzun zamandır lens kullanıyorum ve rahatsız etmedi precleanse beni hiç :) Dermalogica benim de çok sevdiğim ve yıllardır kullandığım bir marka; daily microfoliant 'I da en az precleanse kadar severim :)

   Sil
 7. Dermalogica precleanse i epey merak ediyordum güzel oldu^^ Eline sağlık. Olur da iyi bi indirime denk gelirsem alırım ben bunu:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle yağ içeren ya da temizlenmesi zorlayan makyaj ürünleri kullanıyorsanız Dermalogica precleanse 'i seversiniz ;)

   Sil
 8. Ben noviderm ve sephora'nın yağını kullandım. Şu an ise body shop'un temizleme yağını kullanıyorum. Sanırım aralarında en memnun kaldığım da bu oldu çünkü daha az yağlı his kalıyor. Keşke body shop ile dermalogica karşılaştırma fırsatınız olsa.

  YanıtlaSil
 9. Cyrene cleansing oil'i çok severek kullandım, bitti, yenisini almak üzereyim. Kullanım yöntemim şu şekildeydi: önce yağı tüm cildime yayıyorum, elimi ıslatarak süt formuna getiriyorum, tek ıslatış asla yetmiyor, bir kez daha ıslatıp süt formla birlikte tüm cildimi arındırıyorum. Ardından ıslattığım disk pamuklarla yüzümü siliyorum, hiçbir yağlı his kalmıyor. ayı şekilde hot cloth bence çok daha uygun bir yöntem olurdu ama ıslak disk pamuklar da iş görüyor. Ardından yüzüme bir kez su çarpıyorum ve ne yağlı his ne de bir kalıntı.

  süt formuna getirdikten sonra direkt su çarpmak uygun bir yöntem olmayabilir bu yağlı ürün için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi sorun şu; Dermalogica precleanse ile pamuk kullanmama gerek kalmıyor ; zaten pamuk kullanılması ile ilgili bir uyarı da yok. Diyor ki kuru cildine uygula masaj yaparak; sonra parmaklarını su ile ıslat ve masaja devam et; yağın su ile süt haline geldiğini göreceksin; su ile cildini durula. Hepsi bu kadar.
   Ki tüm makyaj temizleme yağları böyle kullanılıyor.
   Cyrene cleansing oil'deki sıkıntı ise şu : makyaj miktarı arttıkça yağın su ile süt haline dönüşmesi azalıyor. Azaldığı için ciltte yağlı bir his oluyor. Bu yağ nedeniyle ; çözülen göz makyajı göz çevresinde siyahlık olarak kalıyor ve bu siyahlık su ile temizlenmiyor. Mutlaka bir Pamuğa makyaj temizleme suyu döküp tekrardan temizlemek gerekiyor. Kısaca makyaj temizliği için tek ürün yeterli gelmiyor böyle.

   Sil
 10. Bende almayi düşünüyordum bu yazı harika oldu , suya dayanıklı rimeli çıkarıyor mu dermolociga. Ben çift fazlı ürünlerle temizliyorum ve sürekli kirpiklerim dökülüyor daha kolay ve pamukla tahriş etmeyeceğim bir ürün arıyordum

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.