4 Haziran 2016 Cumartesi

Acnecinamide peeling ve temizleme mendili YORUMLARIM

Acnecinamide serisinin birkaç ürününü kullandım şimdiye kadar ve genel anlamda da memnun kaldım. Acnecinamide peeling ve temizleme mendili de bu durumu bozmadı.
Acnecinamide kullananlar bilirler; indirimsiz hali bile oldukça uygun fiyatlı)
%50 Migros kozmetik indiriminde 6-7 lira gibi uygundan öte bir fiyata almıştım acnecinamide peeling ve temizleme mendilini ve bildiğim kullandığım aha / bha padlere alternatif olabilir mi diye düşünüyordum.
Yazıya başlamadan şunu belirteyim : bir cyrene aha/bha exfoliating pad gibi değil. hafif bile olsa cildi aydınlatma özelliği yok. Leke hafifletme? Sanmıyorum; en azından 1 kutu ( 15 adet ) acnecinamide peeling ve temizleme mendilini kullanırken bunları gözlemlemedim. Yine de tekrardan alacağım, evde bulunması gereken bir bakım ürünü olduğunu düşünüyorum.

acnecinamide kullananlar
acnecinamide mendil - akneli ve akneye meyilli ciltler icin


Neden?

Adı peeling mendili olsa da aslında sivilce mendili ya da sivilce geçiren mendil; hiç olmadı sivilceleri daha kısa sürede kurutmaya yardımcı mendil ( tamam bu biraz uzun oldu ;) ) olabilirmiş adı. Aha etkisinden bir şey anlamasam da bha özelliği ile acnecinamide peeling ve temizleme mendili

1. Var olan sivilcenin daha çabuk kurumasına / geçmesine yardımcı

2. Siyah nokta azaltma amaçlı kullanılabilir

3. Fazlaca yağlanan ciltler için cilt yağ dengesini sağlamada kullanılabilir. ( tabii ki evde)

acnecinamide urunleri kullananlar
acnecinamide mendiller glikolik asit ve laktik asit içeriyor


Ben acnecinamide peeling ve temizleme mendillerini Nasıl kullandım ( ve tekrardan aldığımda Nasıl kullanmaya devam edeceğim )

Akşam cildimi lush ultrabland ile  temizledikten sonra 1 adet acnecinamide temizleme mendilini cildime fazla bastırmadan ve göz çevresine yaklaştırmadan; burun bölgesi ve varsa sivilce üzerinde yoğunlaşarak kullanıyorum.
Sonra durulamıyorum. 10-15 dakika sonra önce tonik ( cyrene tonikleri önerebilirim ) sonra serum, nemlendirici ve göz kremimi kullanıyorum. Tüm gece bakımımı bu şekilde tamamlamış oluyorum.

acnecinamide sivilce mendili yorumlari kullananlar
acnecinamide mendil icindekiler - acnecinamide mendil nasıl kullanılmalı ?


Gece serumum : cyrene midnight recovery serum  - dermalogica overnight repair serum
Onarıcı-nemlendiricim : st herb ( ikinci tüpü kullanıyorum şu an ve oldukça memnunum. )
Göz kremim : korres wild rose

Haftanın yedi günü mutlaka güneş kremi kullanıyorum. Evdeyken spf 15 ; dışarıda spf 30 ama mutlaka geniş spektrumlu :) ( aslında kışın daha çok nars spf 30 renkli nemlendirici kullandım )
Şu an bioderma cicabio spf 50 kullanıyorum , Vücut için ise dermalogica protection 50 sport .

Yağlı bir cildiniz varsa; arada sırada tek tük de olsa sivilceniz çıkıyorsa işinize yarayabilir bu acnecinamide ürünü 😊 Daha önce de yazdığım gibi tekrardan alacağım ^^

5 yorum :

 1. ben de kullanmıştım bunu sivilcelere etkisi fena değildi yine alacağım ben de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeniden aldım ben acnecinamide sivilce mendillerinden. Hem ucuz hem de işe yarıyor :)

   Sil
 2. cyrene ped kullandım ama pek bir yararını göremedim. Bu alıp evde bulundurmalık bir ürünmüş gibime geldi,deneyeceğim. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet; cyrene pedler öyle bahsedildiği kadar mükemmel gelmedi bana da; ya da çok belirgin sonuç için birkaç kutu kullanmak lazımdır; bilemedim ;)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.