4 Ocak 2016 Pazartesi

Lubex peeling YORUMLARIM

Yaklaşık 2 aydır kullandığım ve yenisini de sipariş verdiğim lubex peeling bugünün yazısı.
Banyoda kullanılması tavsiye edilen bu yoğun tanecikli peeling glikolik asit içeriyor. Sanırım instagramda paylaşmıştım önceden : 2 fazlı bir işlevi var lubex peeling ' in. İlk faz bildiğimiz peeling işlevi. Ölü derilerden kurtulmak için ve cildi daha pürüzsüz hale getirmek için vücut için ve doktor tavsiyesiyle de yüz için kullanılıyor. Dirsek, diz vb pürüzlü sert deride özellikle işe yarıyor. 

lubex peeling yorumlarim - özellikleri

Standart peelinglerden farkı konsantre olması ve sulandırılarak kullanılması. Yüz için bir fındık kadar; vücut için de en az ceviz büyüklüğünde miktar lubex peeling kullanılmalı denmiş.
İkinci faz ciltteki siyah noktaları azaltma ve varsa lekeyi azaltma yönünde.  

lubex peeling yorumları - lubex peeling ne işe yarıyor

Ben sadece vücut için kullandığımdan, yüzde ne kadar etkili olur bilemiyorum. 1-2 kez burun çevresinde kullandım ve sulandırılmış hali bile çok yoğun geldi ve devam etmedim; fakat vücutta oldukça etkili diyebilirim. 

Mesela geçen yazdan kalma ve kaşıdığım için minik yara olup kabuk bağlayan; sonra kabuk halinde tekrar kaşınan ve benim kendimi tutamayıp kaşıdığım; bir şekilde döngüye giren sorunu 2-3 hafta içerisinde çözdü ( bu süreçte haftada 2 ya da 3 kez banyoda kullandım sadece; başka ek ürün kullanmadım)

lubex peeling ne işe yarıyor ?


Dirsek, diz ve vücutta varsa pütürlü yerleri  de ciddi ciddi pürüzsüzleştiriyor lubex peeling. Mesela çok olmasa da üst kolumun arka taraflarında bi' miktar keratosis pilaris vardı; şimdi yok.
Batık konusunda da etkili diyorlar lubex peeling için. ( gerçi bende artık batık da yok- bu yönden karşılaştırma yapamayacağım. )
Özetle şu ana kadar pek çok peeling- scrub kullandım farklı farklı markalardan. Lubex peeling bir başka. Sadece 100 ml ve kabı dipte kalanları kolayca almama engel olacak gibi( muhtemelen plastiği keseceğim içinde kalanları son ml' sine kadar kullanabilmek için ^^ ) ama daha şimdiden yenisini sipariş verdim.

lubex peeling içindekiler


Gelelim en can sıkıcı yönüne : lubex peeling 70 lira civarında satılıyor ( benim satın aldığım online dermokozmetik sitede böyleydi indirimli haliyle)

fakat ayda 1 kutu standart scrub/ peeling bitirmeme rağmen 2 ayın sonunda lubex peeling bitmedi hala ( 2-3 haftayı daha çıkarır)
Benzer sorunlarınız varsa glikolik asit içeren lubex peeling 'e bi' bakabilirsiniz.

1 yorum :

  1. benimde kollarımın üst kısmında ve popo kısmında keratosis piloris var, bunlar nedir nasıl geçer diye araştırırken sizin yazılarına denk geldim.. şuan için uygun fiyatlı bir ürünle bu sorunumdan kurtulmak istiyorum Rival de Loop meyve asitli peeling yazınızda da içersinde bha aha içerdiğini yazmışsınız, onunda faydasını görürmüyüm yoksa lubex peelingi mi almalıyım :/

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.