30 Ocak 2016 Cumartesi

Kiesque Liquid Palisade YORUMLARIM

Merhaba;
Bundan 1-2 ay kadar önce yeni çıktığı sıralarda reklamı çok ilgimi çektiği için almıştım kiesque liquid palisade 'ı .
Söylenen ve videolarda gösterilenin özeti şuydu :  ojelerinizi sürerken taşırıyorsanız size büyük kolaylık sağlar; taşırmadan sürersiniz kiesque sayesinde.
Özellikle uygulama videosu o kadar kolay gösteriyordu ki tüm bu işlemi; dayanamayıp aldım.
Ve beğenmedim. Neden beğenmedim?


Hiç de öyle videodaki gibi kolay uygulanmıyor. Aslında bu kiesque denen şey sıvı bir yapışkan ve tırnak kenarlarına sürüyorsunuz, kuruyor. Sonra ojenizi sürüyorsunuz ve oje de kuruduktan sonra soyarak çıkartıyorsunuz kiesque liquid palisade'ı. Amaç ojenin kenarlardan taşmasını önlemek; ama kiesque 'i sürerken de tırnaklara taşmamasına dikkat etmeniz lazım. Taşarsa düzeltmeniz lazım.
Kiesque bir sıvı yapışkan demiştim. Sürdükten sonra kuruması için beklememiz lazım ki bu da iki elin parmaklarına oje sürme işlemi ile birlikte ortalama 4-5 dakika alıyor; biraz yavaşsanız 10 dakika diyelim. Bir de uygularken hiç de videolardaki gibi yoğun durmuyor; mutlaka tırnaklara taşırıyorum, yama gibi göründüğü için 2-3 kez üzerinden geçiyorum. Sıkıntı fırçasında mı emin değilim.
Kiesque liquid palisade sadece 2.4 ml  ve fiyatı 40 lira civarında.Fikir güzel, kullanması zor, zahmetli. Bunu sorunsuz  kullanabilenler zaten ojeyi de taşırmadan sürüyordur. Belki Nail art ile uğraşanların daha bir seveceği bir ürün; ama ben almayayım bir daha.
Hala o kolayca sürülen ve ojeyi kusursuz uygulama imkanı sağlayan videosu aklıma geliyor. En az 5 kez denedim. Tek tırnak boyayıp çıkacak olsam tamam, uğraşırım; ama 10 tırnak için teker teker sürmek, sonra tırnağa taşan yerleri ittirmek-düzeltmek; sonra iyice kuruduğuna kanaat getirince bu kez ojeyi sürüp kurumasını beklemek; kuruyunca kiesque liquid palisade'ı soyarak çıkarmak, bu kez de tırnakta boyanmamış yerler varsa oje ile üzerinden geçmek vs vs. Gerçekten uzun iş; bol vakit isteyen iş; tabii acemiyseniz daha bol vakit isteyen bir iş.

Güzel fikir; ama bir daha almayacağım bir ürün kiesque liquid palisade.
Değişik markalarda oje düzeltici kalemler alternatif olabilir bu arada. 10-15 liraya var farklı markalara ait oje düzeltici kalemler.
Sevgiler 
( bir süredir bloguma düzenli yazılar giremiyorum. Bu benim de Canımı sıkıyor. Tlfnuma yazdığım notları birleştirip bu şekilde mini yazılar yazmaya karar verdim fırsat buldukça. En azından almak isteyenler için yardımcı olabilir diye düşündüm 😚 )

1 yorum :

  1. İlk defa duyuyorum bu ürünü. Teoride cok iyi bir ürün gibi ama pratikte sınıfta kalmış. Tırnak etrafına muntazam bir şekilde uygulayabilecek olsam ojeyi de hic taşırmadan sürebilirdim :/

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.