11 Eylül 2015 Cuma

VÜCUT BAKIMINDA NE KULLANIYORUM ?

Sanırım yaz mevsiminin başlarında instagramda paylaşmıştım vücut bakımında kullandığım ürünler ve vücut bakım aşamalarını. Bloga da yazayım ve eksik kalmasın istedim.
Başlamadan önce başlıca sorunumu yazayım. Daha doğrusu bahsettiğim bakımı rutin haline getirmeden önceki sorunumu : Batık, kuru ve zaman zaman pul pul olan cilt, düzenli vücut ovucu kullanmadığımda ortaya çıkan pürüzlü cilt yüzeyi.
Bu sorunları azaltan, zamanla sıfırlayan vücut bakım rutinimi yazmaya başlayayım.

en iyi vucut bakimi nasil olmali yorum tavsiye kozmetik blogu
vücut bakımında kullandığım ürünler - vücut bakım rutinim 2015

1. Haftada 2 kez banyoda scrub ( vücut ovucu ) kullanmayı rutin haline getirdim. Ama nasıl ? Scrub 'ı el ile uygulamak ve bir cihaz ile uygulamak arasında performans farkını gördüğümden beri Braun skinspa vücut fırçası ile uygulamaya başladım.


 Özellikle alt bacağın daha pürüzsüz görünmesinde oldukça etkisi oldu.Bu arada scrub herhangi bir markanın olabilir. Pek önemi yok. ( Ben son zamanlarda elancyl scrub kullanıyorum. İkincisini de almıştım; ama üçüncüsünü almayacağım. Sebebini yazarım ^^ )

2. Haftada bir kez rejuvi laser body scrubber kullanmaya başladım hem kollarıma hem de bacaklarıma. Buna benzer başka bir markaya ait ürün var mı bilmiyorum; ama rejuvi scrubber  sadece ölü derileri uzaklaştırmaya yardımcı olmuyor; aynı zamanda ciltteki hafif renk bozukluklarını gideriyor zamanla, cilt rengini hafifçe açıyor.


3. Banyoda elancyl activ slimming massage gel kullanıyorum. Blogda yazısı mevcut. Sanırım üçüncüsünü kullanıyorum şu an. Çok eski sayılmaz; fakat Mayıs 2015 'ten beri rutinimde. Selülit azaltıcı ve vücut sıkılaştırıcı özelliği var özetle; ama ayrıntılarını okuyabilirsiniz tabii.

4. At kılı selülit fırçası kullanıyorum her gün 5 dakika. ( Benimki eda taşpınar at kılı fırça ve aldığımdan beri sapasağlam )

my bodycare routine simple and easy routine anti cellulite body care blog review
raen exfoliant scrub bu tarz ürünlerde temiz içerik arayanlar için güzel bir seçenek hem de selülit gide.rici özelliği var

Bunun dışında özel olarak kullandığım başka bir vücut bakım ürünü yok. Tabii son dönemde vazgeçilmezim olan ve bana vücut losyonu kullanmayı bıraktıran shea butter mucizesi ni saymazsak. ^^ Shea butter kullananlar anlarlar beni :)
Bir de duş jeli tercihimi dermokozmetik markalardan yana kullanıyorum. Mesela Bioderma atoderm duş jeli


Günlük ve haftalık vücut bakımım tam olarak bu kadar. Bunun dışında ürünler kullanma ihtiyacı hissetmiyorum. Yukarıdaki adımları düzenli uygulayarak batıksız, pürüzsüz ve pul pul olmayan bacaklara sahip olmak zor değil ^^

Vücut bakımı için siz neler kullanıyorsunuz? Olmazsa olmazınız var mı? Nemlendirici vücut losyonu yerine shea butter kullanmaya ne diyorsunuz ? ^^

5 yorum :

 1. Losyon yerine butter çok daha sağlıklı bence. Çünkü tüm vücut yüzeyimizce emilecek ürün içi kimyasallarla dolu bir losyon olacağına doğal bir butter olsa çok fark eder benim fikrime göre...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında çeşitli kozmetik markalara ait body butter 'lardan bahsetmiyorum :) shea butter ya da Türkçe adıyla karite yağından bahsediyorum. Karite yağı cildi çok iyi nemlendirmesinin yanında ciltte varsa yaranın da iyileşmesini hızlandırıyor

   Sil
  2. Eh onu hayli hayli süreriz öyleyse değil mi? :)

   Sil
 2. bende şimdi temiz içerikli bir bebe yağı buldum artık onu kullancam sanırım hep rosece

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Otacı bebe Yağı temiz içerikli; ucuz da ;) blogda yazmıştım epey zaman önce ^^ johnson bebe Yağı vb hikaye :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.