12 Eylül 2015 Cumartesi

NARS Renkli Nemlendirici spf 30 Yorumlarım || st moritz

Nars renkli nemlendirici ( tam adıyla nars pure radiant tinted moisturizer )  'nin neredeyse bir yıldır St moritz rengini kullanıyorum. Kış mevsiminde nc 35 tenime biraz koyu geliyordu; yazın bronzlaştıktan sonra daha rahat kullanmaya başladım. Hatta tatilde sadece Nars renkli nemlendirici ve üzerine de biraz pudra ile ten makyajımı tamamladım desem yalan olmaz.

nars tinted moisturizer review blog
nars pure radiant tinted moisturizer - st moritz

Ürünle ilgili düşüncelerim başta biraz karışıktı. Oldukça yüksek sayılabilecek bir güneş koruması içerse de, cilde hoş bir aydınlık verse de benim yağlı ve burun çevresinde daha yağlı cildimde tek başına pek dayanmıyordu; bir süre sonra akıyor,parça parça duruyordu.
Yine de kullanmaya devam ettim; çünkü rengi uygundu. Uyguladıktan sonra sanki hiçbir şey sürmemişim gibi bir görünüm oluyordu, kapatıcılığı azdan belki bir tık yukarıydı ama cildime yakından da baksam gözeneklere dolup vurguladığını görmüyordum. Bir de uzun dönem kullanımda cilt rengini eşitleme özelliği vardı tabii. Belki de bu yüzden nars renkli nemlendiricinin oldukça az olan kapatıcılığı 3-5 ay içinde bana gerçekten yeterli gelmeye başladı ^^


Hem spf 30 gibi yüksek bir koruma, hem nemlendirme özelliği üstüne bir de sarı alt tonlu olması ile Nars renkli nemlendirici benim için biçilmiş kaftandı; ama kalıcılığı tek başına azdı.
Bu nedenle uzun zaman boyunca kullanmak istediğimde mutlaka altına makyaj bazı kullandım ( nars multi protect makyaj bazı ile muhteşem ikili - şu an victorias secret makyaj bazı ile kullanıyorum ^^ )
Evden çıkmadan da mutlaka çantama 1 adet pudra attım. Çünkü tamamen kaybolmasa bile 3-4 saat içinde parlama ve akma emareleri gösterecekti- özellikle de şu sıcak havalarda.

nc35 nars tinted moisturizer blog
nars renkli nemlendirici st moritz yorumları

Bu  Nars renkli nemlendirici nin benim gibi yağlı ciltliler için pek ideal bir seçim olmadığını gösteriyor; zorlukla kullanılıyor sonuçta; ama normal ciltliler sorunsuzca kullanır- burası kesin.
Bu arada ben elim yerine sephora mineral powder brush ile uygulamayı tercih ediyorum.


Unutmadan; uyguladıktan bir süre sonra cillteki renginde koyulaşma oluyor mu sorusuna cevap vereyim. Gerçi kesin bir cevap da yok ama sıcak havalarda renginde koyulaşma- yaygın deyimle oksitlenme vardı az da olsa; fakat hava bu kadar sıcak değilken hiç gözlemlemedim.

nars renkli nemlendirici yorumlari blog fiyati
nars renkli nemlendirici içindekiler

Tekrar alır mıyım ? Nars renkli nemlendirici bitmek üzere aslında; belki alırım. Belki de bunun yerine bu aralar adını sıkça duyduğum Benefit big easy 'yi deneyebilirim.

Pudra kullanmadan bir ten ürünü kullanabilmek istiyorum; makyaja 2-3 dakika da olsa az vakit ayırmak özellikle mutlu edecek beni. Benefit Big easy de yağlı ciltlere uygun ve belki de beni pudra derdinden kurtaracak ? :)
( tabii öncesinde yine tatilden yanımda getirdiğim Bourjois Air mat 'ı kullanmam lazım. Zaten Nars renkli nemlendirici bitince elimdeki tek ten ürünü kalmış olacak ^^ Pudra hariç ^^ )

nars spf 30 tinted moisturizer review blog
nars tinted moisturizer spf 30

Bu arada Nars renkli nemlendirici fiyatı ben aldığımda 90 lira civarındaydı. ( belki 100 ? tam hatırlamıyorum. ) Güncel fiyatı hakkında bir bilgisi olan yazabilirse sevinirim :)

4 yorum :

 1. ben kuru ciltliyim ve bende hiç kalıcı değil. kalıcılık dışında tek kelimeyle aradığım ürün

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj bazı ile o istenen kalıcılık biraz da olsa sağlanıyor:) nars renkli Nemlendirici bence de çok iyi bir ten ürünü. Kullandıktan sonra aynaya ne kadar yakından da baksam cildim pürüzsüz görünüyor. Gözenek hiç yokmuş gibi 😁 pütürlü- pürüzlü görünmüyor cilt ; ama ne kullansam da altına cilt Yağlı olunca tüm gün müdahalesiz taşınmıyor nars renkli Nemlendirici :/

   Sil
 2. Yazları karmadan yağlıya dönüyor cildim, üzerine ve altına herhangi bir ürün kullanmadan sür çık yapabileceğim spf li bir ürün arayışındayım ama hala netleştiremedim. Çok mu şey istiyorum ne :')
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. merhaba 19 yasındayım ve kuru ciltliyim.hiç bir makyajımda fondoten kullanmak istemiyorum kullanmıyorum da ama yüzümde ton farklılıkları,kızarıklıklar olduğu için de makyajım güzel gözükmüyor. acaba bu ürün cilt tipime uygun mu ve sadece altına nemlendiriciyle uygulayablir miyim bilginiz var mı :)

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.