16 Eylül 2015 Çarşamba

Mudo || ŞİKAYETİM VAR

Merhaba;

Bunu biraz konu dışı olsa da paylaşmak istedim; çünkü bu sitenin okurlarının büyük kısmı benim gibi online alışveriş yapıyor. Tabii güven çok önemli online alışverişte. 
Şu zamana kadar ( birkaç Yıldır ) sorunsuz online alışverişlerimin olduğu Mudo ile ilk kez bir sıkıntı yaşadım ve bunu da tam yaşadım diyebilirim.
Malum büyük indirimleri var bu aralar ve ben de beden konusunda tereddütüm olmadığı için Mudo online alışveriş sitesinden birkaç parça sipariş vermiştim. Normalde bir- iki gün içerisinde kargoya verilir ürünler fakat bu kez 4-5 gün geçtiği halde kargodan haber çıkmayınca müşteri hizmetlerine sipariş numarası ile birlikte " kargom ne zaman yollanacak " konulu bir not yazdım. " gerekli incelemeler yapılıp dönülecek " cevabından 1-2 gün sonra " merkez depoda kalmamış" cevabı geldi.  " iade istiyorum; fakat ben ödemeyi eft ile yapmıştım" diyerek para iade sürecinin uzamamasını belirttim. Yine cevap 1 gün sonra geldi; banka hesap numaramı vs istediler. Ben numarayı hemen yazıp yolladım mesai saatleri içerisinde; ertesi gün " 3 iş günü içerisinde iadeniz yapılacak " cevabı geldi. Tabii bu şekilde ötemelerle bana temin edemiyoruz demelerinin üzerinden 1 hafta geçti.para iadesi sorunu mudo online alisveris
mudo online alışveriş şikayeti - para iadesi
Sonra 1 hafta kadar daha paramın hesabıma yatması için bekledim. Arada aynı adrese mail yolladım ve ne zaman iade yapılacağını tekrardan sordum. Nihayet " merkez binamızdaki Taşınma nedeniyle bu hafta içerisinde iade işlemleriniz yapılacak " yazmışlar ; ama yapılan bir iade olmadı o hafta da. ( bu arada ben ayıp Olmasın diye Mudo müşteri hizmetleri yetkilisinin Dil bilgisi hatalarını düzelttim. Yoksa o bitişik yazılması gerekirken ayrılan ki'ler falan hep marka profesyonelliğini sorgulatıyor!)
Sonuç olarak; siparişimin üzerinden 20 küsür gün geçmiş; iade isteğimin üzerinden de neredeyse 15 gün ve hala para iadem yapılmamıştı Saçma sapan nedenlerle. Merkez bina taşınıyor demişler de ben ödemenizi eft ile yaparken taşınmıyor muydu ?


Müşteri güvenini Sağlamak çok önemli ve Mudo benim güvenimi kaybetti.
Çünkü dahası da var. Bana temin edemiyoruz diye kestirip attıkları ürünlerin üçünü de cepa avm Mudo city Mağazasnda gördüm; hem de istediğim bedende. Bu daha da çok sorgulattı güvenilirliğini ( eskiden depoda yoksa mağazadan temin ederlerdi ürünleri- bu kez kestirip attılar sanırım.)
Bundan sonra Mudo mağazalarından alışveriş yapmayı düşünmüyorum özetle. Ha bir de şu var; Mudo online üyeliğim kişisel mail hesabımla ve müşteri hizmetleri ilgisiz. Bu şikayetimi blog Twitter hesabımla yaptığımda hemen dönüş geldi nasıl yardımcı olabiliriz diye. Ben de " zaten müşteri hizmetlerine yazmıştım ve cevap bekliyorum " diyerek dönüş yapmıştım.

Nihayet
Almadığım ürünün para iadesini 2-3 hafta sonunda geri alabildim. ( Sanırım tatile çıkmadan önceydi, Ağustos'un ortasına denk geliyor. ) Zor oldu. Çünkü benim iban numaramı verdiğim, iade için beklediğim,ilk başta merkez bina taşınıyor cevabı veren sonra da cevap vermeyi kesen internet sitesindeki müşteri hizmetleri meğersem konuyla alakasızmış.

Bana yanlış cevaplar, yanlış yönlendirmeler yapmışlar ve telefonla ulaştığım Mudo müşteri hizmetlerinin bundan haberi bile yokmuş. Maillerime cevap alamayınca telefonla aramam isabet olmuş.Hala " merkez bina taşınıyor , para iadeniz geç yapılacak " cevabını maille kimin yazdığını merak ediyorum. Iban numaramı ulaştırmayan ve isteğimi ciddiye almayıp cevap vermeyenin de!
Oldukça sinirli bir şekilde mudo müşteri hizmetlerine açtığım telefon sonucunda 1-2 gün içerisinde hesabıma para iadesi yapıldı ve ben toplamda bu kadar uzun süre sonunda, boşu boşuna bekletilerek geçen süre sonunda paramı geri almış oldum.
Bir daha mudo online alışveriş mi ? Asla !


Online alışverişlerimde böyle güvenilir markalarla sorun yaşamak üzücü.
Ayrıca kredi kartı yerine havale ile ödeme yapmak da sıkıntı oluyormuş, bunu öğrendim. Belki kredi kartı ile ödeme yapsaydım para iadesi süreci bu kadar uzun sürmezdi.

Gerçi kredi kartına iade için de uzuuunca süre bekleten siteleri de gördü bu blog :)
Vepashop şikayet yazım vardı hatırlarsanız.

3 yorum :

  1. Ben de Mudo Mağazası ile yakınlarda bir sorun yaşadım. Göztepe Optimumdan aldığım kot pantolon defolu çıktı. Ertesi gün mağazadan değişim yapmak istedim. Ellerinde olmayınca 3-4 gün içerisinde getireceklerini söylediler. Yaklaşık 3,5 hafta boyunca ürünün bir yerlerden geleceğini söyleyerek beni oyaladılar. Ama ürün hiç gelmedi ve iade ederek mağaza ile ilişiğimi kestim. Müşteri Hizmetleri Hattı çok ilgili ve nazik ama mağaza görevlileri o kadar ilgisiz ve gereksiz cevaplar veriyorlar...Sonuçta ortaya bir şey çıkmıyor....

    YanıtlaSil
  2. Uzun zamandır alışveriş yapmadım Mudo'dan ama bir sorun da yaşamamıştım.. Umarım son olur. Bu arada bloguma beklerim bende http://esyspage.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
  3. daha geçen gün yazdım ben de mudo ile olan sorunumu. kendilerine çeki düzen vermeliler sanki

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.