13 Eylül 2015 Pazar

DAYLONG Actinica Losyon YORUMLARIM || Çok Yüksek UV Koruması

Daylong alışverişi yazımda ilk kez bahsettiğim; sonra iki adet daha aldığım bir güneş koruyucuydu daylong actinica losyon. İki şişe bitirdiğim; üçüncüsünden önce Dermalogica protection 50 sport spf 50 'yi deneyince kullanmaktan vazgeçtiğim bir güneş koruyucu krem aynı zamanda.
Non- melanom deri kanseri ve güneş alerjisine karşı etkisi kanıtlanmış çok Yüksek UV koruması sağlaması ile tercih ediliyor. Pompalı bir şişeye sahip ve toplamda 80 gram.
Aslında çeşitli vücut bölgeleri için ne kadar daylong actinica losyon kullanılması gerektiği üzerinde yazıyor; ama bir de buraya yazayım.

daylong actinica losyon kullanici yorumlari blog 2015
Daylong actinica losyon yorumları - Daylong actinica lotion review

Yüz bölgesi için en az 2 pompa
Her bir el üzeri için en az 1 pompa
Her bir ön kol için en az 2 pompa
Boyun için en az 1 pompa
Dekolte için en az 1 pompa
Kafa derisine uygulayacaklar için en az 1 pompa
Bundan daha az yapılan güneş kremi uygulaması etkiyi azaltacak; yeterli koruma sağlanamayacak.


daylong actinica losyon oldukça yoğun ve yağlı yapıda bir güneş koruyucu. Azar azar da sürseniz, hepsini bir anda da uygulasanız o yağlı hise beyaz bir görüntü eşlik ediyor çoğunlukla. Beyazlığın büyük kısmı 5-10 dakika sonra geçiyor; ama bazen bacak arkası vb yerlerde kalabiliyor.

daylong gunes kremi yorumlari actinica losyon ozellikleri nelerdir
daylong actinica losyon ne miktarda kullanılmalı ?

Bu güneş koruyucuyu pek çok benzerleri gibi denize girdikten, terledikten veya plaj havlusuyla kurulandıktan sonra yenilememiz gerekiyor. Koruma konusunda oldukça iyi daylong actinica losyon; fakat beni rahatsız eden ağır yapısı. Bir süre sonra o sıcakta terle birlikte yapış yapış görüntü oluyor kollarda ve bacaklarda.


Üstelik giyindikten sonra uygulamak riskli biraz. Çünkü elbisenize veya şortunuza değerse leke bırakabilir kumaşta. Gerçi benim bir elbiseme değmişti; ama hemen yıkamaya verdiğimden olsa gerek iz kalmadı. daylong actinica losyon kullanımında şöyle diyor : Güneş koruyucuyu uygulayın. 2-3 dakika kurumasını - emilmesini bekleyin ve sonra giyinin.
İyi, hoş ve gerçekten çok yüksek korumaya sahip. Hatta şöyle söyleyeyim; tatilin başlarında sadece daylong actinica losyon kullanırken bu kadar bronzlaşmamıştım; fakat kullanımı özellikle yaz aylarında çok rahatsız edici ve brozlaşmamı pek engellemese de rahat ve sorunsuz kullanımıyla dermalogica protection 50 sport spf 50 'yi kullanınca actinica 'yı hemen bıraktım.

daylong gunes kremi yorumları daylong kullananlar blog
daylong actinica güneş kremi içindekiler

Belki kış mevsiminde bu kadar sorun olmaz; ama yaz mevsiminde - üstelik de tatilde kullanmam bir daha. Bir de daylong actinica losyon hem yüz hem vücut kullanımı için; ama o kadar ağır yapılı ki yüzde denemeye hiç kalkışmadım bile. Çok ağır, çok yağlı yapılı. Ha iyi koruyor o ayrı :)
80 ml ve yaklaşık 80 liraya satıyor pek çok online dermokozmetik sitesi .


 Yazının başında da yazdığı gibi ben ikinci alışverişimi 1+1 kampanyası ile yapmıştım ve iki daylong actinica losyon için 80 lira ödemiştim. ( ilkini de indirimli 65 liraya almıştım sanırım. )
En iyi güneş kremi hakkındaki yazıma da bakabilirsiniz ^^ Biraz eski ama güncel bir yazı yazmayı planlıyorum :)

2 yorum :

  1. ay iyi ki okudum bu güneş kremi yazılarını ya. çok teşekkurler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ;) daylong actinica iyi hoş da yaz mevsiminde çekilmiyor. Yapış yapış ve çok ağır başka Güneş koruyucularla kıyaslanınca. 80 gramı 80 lira bir de. Insan böyle yüksek korumalı Güneş koruyucu yapmış; bir de kolay rahat uygulanabilir yapsalarmış :) 80 gram olunca Kabin içi taşınabilir sıvı kurallarına uyuyor bi' tek :D

      Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.