7 Eylül 2015 Pazartesi

BİTİRDİĞİM KOZMETİK ÜRÜNLER

Merhaba;

Uzunca aradan sonra yeni bir yazı paylaşıyorum blogda. Ara verdikten sonra tekrar yazmaya başlamak zor oluyormuş; itiraf edeyim.

Epey bir zaman önce bitirdiğim; fakat paylaşmakta geciktiğim kozmetik ürünler olacak bu yazıda. Blogda yazısını yazdıklarımın linki yazı içerisinde olacak; daha ayrıntılı bilgi için bakabilirsiniz. Siz bu yazıda bahsedeceğim ürünlerin önemli yönlerini ve tekrar alıp almayacağımı okuyacaksınız. ^^

Başlayalım mı ?


kozmetik bloglari biten urunler
Bu ay neler bitirdim ?
Daylong ultra face spf 30 güneş kremi yağlı ciltler için. Güçlü yönü hem hassas hem de akneli ciltlere uygun ve ağırlık yapmayan bir güneş koruyucu olması. Fazlaca akışkan kıvamı uygularken zorlayabilir; fakat ciltte iz bırakmaması ve sanki yüzünüzde yağdan bir tabaka varmışcasına hissettirmemesi ile tercih edilebilir. Sürekli yenilemek için çantama attığımdan kapağı kırıldı kullanımın sonlarına doğru; ürün falan akmadı tabii; ama pek sağlam değilmiş kapak diyelim. Bir de daylong ultra face spf 30 mat bir görünüm sağlamayı vaad ediyor. En azından kutu üzerinde böyle yazıyor; tekrardan yazayım : ben bu özelliğini göremedim. Mutlaka üzerine ince bir kat pudra kullandım.


Özetlersem : Ben beğendim ve tekrardan alabileceğim güneş koruyucular arasına yazdım adını daylong ultra face spf 30 'un. Fiyatı da 30-40 lira civarındaydı en son. Yağlı bir cildiniz varsa inceleyebilirsiniz.
Desert essence gentle facial scrub 'ı beğendim; fakat eksikliğinde yana yakıla arayacağım bir ürün değil. O an elimde hali hazırda yüz için bir scrub yoksa ve desert essence ürünlerinde de indirim varsa alırım. Yoğun kıvamı, uzun süre kullanılabilmesi ve etkili ovucu özelliği artılarından. Eksi olarak yazacak bir yönünü bulamadım. Desert essence gentle facial scrub yorumlarım blogda var detaylı okumak isterseniz ^^

biten ürünler - cilt bakımı vücut bakımı


Huncalife delight therapy face peeling firma gönderisiydi. Daha önceden yazısını yazdığım huncalife göz kremine göre daha çok sevdim; fakat yine de olmazsa olmaz olduğunu düşünmüyorum. Kremsi bir ürün ve içinde mini tanecikler var.Kullanımdan sonra yüzümde hafif yağlı bir his olduğu için yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkama ihtiyacı hissediyorum. Bunun dışında tek olumsuzluk içeriği olabilir. Artık daha az kimyasal içeren ürünler kullanma taraftarıyım. Huncalife delight therapy yerine desert essence gentle facial scrub 'ı tercih ederim kolaylıkla. Bu arada söz konusu ürün uygun fiyatlı ( yanılmıyorsam 11-12 lira gibi bir fiyatı olmalı Huncalife delight therapy face peeling 'in.
Desert essence thoroughly clean yüz temizleme jeli yazısını daha önceden yazmıştım; oldukça beğendiğimden de bahsetmiştim. Yağlı bir cildiniz varsa tam size göre. Kurutmadan temizlemesi ve hatta en zor makyaj fırçalarını bile kolaylıkla temizlemesi artılarından ^^
Uzun dönem kullanımda gerçekten de cildin pürüzsüz görünümüne katkısı var. Desert essence 'in yağlı ciltler için olan bu yüz temizleyicisini ilk desert essence indirimi zamanında tekrardan alacağım. ( Evet çok seviyorum; fakat indirimde 19-20 liraya almak varken 30-40 lira vermek istemiyorum )


Elancyl activ slimming massge gel bu yaz boyunca düzenli kullandığım vücut bakım ürünlerinden biriydi. Uygulamasında masaj unsuru barındırması ile etkili olduğunu düşündüğüm bir ürün. tabii buradan 28 gün içerisinde sizi tüm selülitlerinizden kurtarır gibi bir anlam çıkmasın; ama ciltteki sıkılaşma ve bir miktar düzelme gözle görünecek düzeyde oluyor. Elancyl actv slimming massage gel 'i anlattığım blog yazımda da bahsetmiştim; bu ürünün ikincisini aldım.( ilki firma gönderisiydi. ) Hatta yine elancyl markasına ait sıkılaştırıcı vücut peelingi ve sıkılaştırıcı duş jelini de aldım. ( vücut peelinginin ikincisini de aldım bu arada- hepsinden blogda bahsetmeyi planlıyorum.)

empities-of-month-2015-blog
güneş kremi-yuz temizleyici-selülit bakımı -- bitenler yazısı


Bioderma atoderm duş jeli 1+1 kampanyasında satın aldığım ve sevdiğim bir duş jeli. Şu an hala kullanıyorum. Bitince tekrardan alabilirim. Almazsam da Bioderma atoderm duş jeli yazımda da bahsettiğim gibi yine nispeten temiz içerikli ve yine nemlendirme özelliği olan, cildi kurutmayan bir duş jelinden yana tercihimi kullanırım. Atoderm duş jeli ile bir sıkıntı yaşamadım Bir duş jelinden mucize beklenmez tabii; benim için kurutmaması ve bebeklerde de rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olması yeterli. Bu ürün de bunu sağlıyor.
Bu arada garip gelebilir; fakat marketlerde satılan o içi simli ve değişik kokulu duş jellerine deterjan gözüyle bakıyorum artık. Bir dönem kokuları yüzünden ben de seviyordum, tercih ediyordum; ama bana her duştan sonra pul pul olan bacaklar olarak geri döndüler.
Son dönemde ( daha doğrusu temmuz ayı, ağustos ayı başları gibi ) ^^  bitirdiğim kozmetik ürünler bunlar. Yakın zamanda birkaç ürün + makyaj malzemesi de bitirdim. Bir kısmına tek tek yazı yazmak yerine bir bitenler yazısında paylaşmak istiyorum ^^

Siz neler bitirdiniz son zamanlarda?
Makyaj ürünleri mi yoksa benimkiler gibi saç ve cilt bakım ürünleri mi çoğunlukta ?

1 yorum :

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.