16 Ağustos 2015 Pazar

Kadolin Şampuan Yorumları

Biraz gecikmeyle de olsa pirdolin şampuan ve sedolin şampuan 'dan başka eşimin kullandığı üçüncü şampuan olan kadolin şampuan yorumlarım bugünün yazısı.
Öncelikle bu şampuan Yağlı, kepekli ve kaşınan saç derisine sahipseniz uygun sizin için. Eğer derinizde kaşıntı ve kabuklanma - pullanma çok fazla olsa öncelikle bir dermatologa görünmeniz daha doğru; çünkü bu sorunlarınızı hafifletecek losyon vb ürünler yazabiliyorlar. ( mesela eşim bundan birkaç sene önce kısa bir dönem ek bir saç losyonu kullandı kadolin şampuan ile birlikte. Sorun hafifledi; kaşınma ve kabuklanma gitti; fakat olur da market şampuanı kullanırsa yine başlayabilir diye yine birkaç yıldır kadolin şampuanı  diğer şampuanlarla dönüşümlü kullanıyor.

kadolin sampuan dermadolin yorum
kadolin şampuan yorumları

Kadolin şampuan benzeri yağlanma ve kepek giderici şampuanlarla ilgili unutulmaması gereken şey de saçı kurutabilmesi ve uzun saçlıysanız tarama konusunda zorluk yaşatabilmesi. Bu nedenle mutlaka bir nemlendirici saç maskesi kullanılmalı. ( saç boy ve uçlarına kullanabileceğiniz pek çok saç maskesi seçeneği var : ben bir süredir cyrene keratinli saç maskesini kullanıyorum.) Hem tarama zorluğu yaşamazsınız hem de saç boy ve uçlarınız nemli kalır.


Kadolin şampuan kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
iki kez şampuanlamak
Bir süre ( 2-3 dk kadar saç derisinde bekletmek)

Bu arada unutmadan; bu yağlanma ve kepek giderici şampuan vücutta da kullanılabiliyor.
Kadolin şampuan 125 ml ve 300 ml olarak satılıyor. 125 ml indirimsiz 20 lira; 300 ml fiyatı ise yine indirimsiz 30 lira.
Dermokozmetik alışveriş siteleri ve eczanelerde satılıyor.

seboreik dermatit tedavi sampuani
kadolin şampuan ne işe yarar?

Güvendiğim online dermokozmetik siteler hakkında bir yazım vardı blogda; bakabilirsiniz.
Ayrıca yine dermadolin firmasına ait ceradolin losyon yazısı da olacaktı. Özellikle kuruluktan şikayetçi olanlar bakabilir.


Vücut için nemlendirme ve yenileme amaçlı kullandığım iki üründen biri. Diğeri ise cyrene shea butter ^^

3 yorum :

  1. sanırım ben bunu kullanmadım. o kadar çok denedim ki aklımda tutamıyorum

    YanıtlaSil
  2. saç derisi üzerindeki sedefli kırmızı bölgeler için kullanılmasında sakınca var mıdır?

    YanıtlaSil
  3. Seboreik dermatit hastaloğına Çok etkili bir şampuan ama ben şampuanı köpüklü halde kafamda 30 dk bekleterek yaptım ve işe yaradı

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.