31 Temmuz 2015 Cuma

UNT FLORAISON MAKYAJ TEMİZLEME YAĞI

Unt ürünleri 4-5 yıl önce kullandığım; sonra değişen gümrük mevzuatı ve kozmetik ürünlerinin getirtilmesinin yasaklanması ile unuttuklarımdandı. Yazıya konu olan ünt floraison makyaj temizleme Yağı ve bazı ünt ürünleri artık Türkiye'de satılıyor. ( Türkiye sitesi açmışlar ve ürünler sorunsuzca gönderiliyor deniyor.) ben ünt online satış sitesinden almadım bu arada. Bu nedenle de sitenin kargolaması vb hakkında yorum yapamayacağım; ama modagram 'dan aldığım floraison makyaj temizleme Yağı 1-2 günde elimdeydi.
Ürünü neden aldığımı ve ne özelliklere sahip olduğunu yazmadan nereden aldığımdan bahsetmişim :/ ama böyle kalsın; baştan yazmayayım :)

unt turkiye online satis sitesi kullananlar
ünt floraison cheery blossom cleansing oil
Ünt Floraison makyaj temizleme yağını özellikle yoğun olarak güneş koruyucu krem kullandığım bu dönemde cildimi daha iyi temizlemek için almıştım. Bakım blogu nun eski takipçileri makyaj temizleme yağı olarak dermalogica precleanse kullandığımı ve vazgeçemediğimi bilirler; fakat online alışveriş sırasında üçte bir fiyatına ünt floraison 'U görünce denemek istedim. Daha önceden cilt aydınlatıcı ve leke giderici cilt bakım ürünlerini kullanmıştım ve memnun kalmıştım hem. denemeye değer diye düşündüm.


Bu arada ne satın aldığım sitede ne de ünt online satış sitesinde ürün içeriği yazmıyor. Eğer önceden içeriğini görseydim almazdım diyebilirim; çünkü Sıvı Parafin içerik listesinde en başta!


Cildi aydınlatma özelliği olan bir makyaj temizleme yağı denmiş Ünt floraison için. Ben bu anlamda hiçbir etkisini gözlemlemedim. Kuru cilde aynı dermalogica precleanse'de olduğu gibi uygulanıyor; göz makyajı temizliğinde de kullanılabiliyor; ama yapı itibariyle bana sir ağdadan sonra uygulanan ağda temizleme yağlarını andırmasıyla sevemedim bir türlü.

unt floraison makyaj temizleme yagi yorumlari
ünt floraison makyaj temizleme yağı yorumları
 İlk bir iki denemeden sonra yüz için kullanmayı bıraktım. Zaten şöyle bir durum var; cildi tamamen temizlemiyor; sonrasında mutlaka bir yüz temizleme jeli kullanılmalı. Ciltte kuruma, herhangi bir kızarıklık ya da sivilceye de yol açmadı; fakat bu ürünü yüzümde kullanacak kadar güvenemedim.

unt urunleri kullananlar yorum blog kozmetik blogu
ünt floraison makyaj temizleme yağı içindekiler

Nasıl kullandım ?
Malum mevsim yaz ve bolca güneş koruyucu krem kullanıyoruz. ( Gerçi ben yıl boyunca kullanıyorum ^^ ) Açıkta kalan kollar, bacaklar ve tabii ki sandalet izi korkusuyla ayak üzerine güneş koruyucu krem sürmeden çıkmıyorum dışarı. Akşam bir de bunların temizlenme safhası var ve ben duşta ilk olarak kuru halde kollarıma ve bacaklarıma ünt floraison makyaj temizleme yağını uyguluyorum.


 Biraz ovalıyorum ve sonra su ile duruluyorum. ( Aynı dermalogica precleanse'de olduğu gibi bu da su ile beyaz süt gibi bir renk alıyor.) Sonrasında cilt çok yağlı olmuyor; ama tamamen temizlenmiş de olmuyor. Sonrasında kullandığım duş jeli ile tamamen kurtuluyorum güneş kremi kalıntılarından :) ( Bu arada bioderma atoderm duş jeli kullanıyorum bir süredir. )

unt turkiyede satiliyor mu
ünt ürünleri tayvan malı - sadece online satışı olan bir kozmetik markası

Ünt floraison ile ilgili bir iki bilgi daha verip bitireyim yazıyı.Eğer tatille yanınızda götürmeyi düşünüyorsanız şişe pratik değil; pompa kısmı biraz sert kullanılsa elde kalacak gibi ve sağa ya da sola çevirip kilitleyebileceğiniz bir mekanizması yok = Ünt floraison makyaj temizleme yağı şişesi ters ya da yan durursa her türlü akar.
Bir de 150 ml ve fiyatı 43 lira ünt floraison; fakat çabuk bitiyor.
Dermalogica precleanse de 150 ml; fiyatı son zam ile 150 lira civarı; yine de tek bir damlası bile çok iş görüyor ve her gün kullanılsa bile 3-4 ay rahat gidiyor.

unt floraison makyaj temizleme yagi kullananlar fiyati blog
ünt floraison makyaj temizleme yağı açıldıktan sonra 12 ay kullanım süresi var.

Karar sizin tabii; fakat ben bu bitince yine dermalogica precleanse makyaj temizleme yağı ile devam edeceğim ^^
Ünt floraison kutu üzerinde yazan özellikleri sağlayacak içeriğe sahip olduğunu düşünmüyorum.

2 yorum :

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.