27 Temmuz 2015 Pazartesi

TTO ŞAMPUAN YORUMLARIM

Merhaba ;

Yağlı , kepekli ve kaşınan saç derisi için uygun olduğu yazan TTO şampuandan bahsetmek istedim. Hem saç hem vücutta kullanılabiliyor TTO şampuan ve göz yakmıyor.
Bahsedebileceğim diğer bir özelliği ise organik tea tree oil ( çay ağacı yağı ) içeriyor olması. Çay ağacı yağının sivilce geçirme ve ciltteki aşırı yağı azaltma vb amaçlarla kullanıldığını biliyorum; fakat TTO şampuan çay ağacı yağı içeriğiyle gördüğüm ilk saç bakım ürünüydü.

tto sampuan fiyati
tto şampuan yorumlarım 
Şu an hala tavsiye ediliyor mudur bilmiyorum; fakat bir iki sene öncesine kadar kime sorsam dermatologun yağlanma ve kaşınan saç derisi için TTO şampuanı önerdiğini söylüyordu.


TTO şampuan kullanımı normal bir şampuandan farksız. Saçı ıslat, şampuanı kullan, köpürt , durula.
Farklı olarak köpürtma ve durulama arasında toplam 5 dakikalık bir bekleme süresi olmalı. Yani deniyor ki şampuanı 3-5 dakika beklet saçında; sonra durula.

tto sampuani kullananlar fiyati yorumlar
tto şampuan içindekiler

Yağlı saç derisine sahip olanların, saçı çabuk yağlananlar hoşuna gidebilecek bir özelliği var; saçın yağlanmasını geciktiriyor bir miktar; fakat sizin sorununuz saç derisindeki kabuklanma ve kaşınma ise ne kadar etkili olur bilemeyeceğim. ( En azından eşim TTO şampuanı bu konuda başarısız buldu)

yagli sac derisi sampuani tavsiye
tto şampuan kullanımı

Yağlı bir vücudum var diyenler vücut şampuanı olarak kullanabilir TTO şampuanı; fakat sorununuz seboreik dermatit ise beğenmeme ihtimaliniz var.

Sorununuz saçlı deride yağlanma, kepeklenme ve kaşınma ise sedolin şampuan ve pirdolin şampuan yorumlarıma bakabilirsiniz. ( Eşimin kullandığı üçüncü şampuan kadolin 'i de yakında blogda yazacağım. Zaten daha önce de yazdığım gibi bu üç şampuanı dönüşümlü olarak kullanıyor. )


Bu arada unutmadan TTO şampuan fiyatı 20 lira civarında olmalıydı değişmediyse. 250 ml ayrıca. Eczanelerde ve online dermokozmetik satışı yapan sitelerde bulabilirsiniz

6 yorum :

 1. ben normal şampuanımıza bir iki damla çay ağacı yağı atıyorum çok çok iyi oluyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaptığınız şekilde ( şampuanın içine Çay ağacı Yağı eklemek) aynı derecede etkili olur mu bilmiyorum :/ çam terebentin yağının şampuana belli oranda eklendiğini biliyorum; fakat Çay ağacı yağının eklendiğini ilk kez duydum ;)

   Sil
 2. bende eşinle aynı durum var sanırım. ancak sedolin şampuan saçımı nemendirme vaadinin aksine kazı gibi taş gibi yaptı. kısacık kestirdim saçımı :( benim faydasını en çok gördüklerimden biri t-gel şampuan oldu. şimdi yeniden ducraydeyim. blogda yazacağım bitmesine az kaldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saç kısa olunca kuruttu saçlarımı vb şikayeti olmuyor tabii adamın ;) bu şampuanlar her ne kadar her gün kullanıma uygun yazsa da Tedaviyi destek şampuanları ve bir saç kremi ya da saç maskesi ile desteklenmedikçe Saçı kurutuyor maalesef :/

   Sil
 3. Ben bu sampuandan kullaniyorum sac dokulmemi yaglanmayi kepegi hemen kesti sizde nasil olur bilemem

  YanıtlaSil
 4. Kuru ve yıpranmış saçlar için uygun değil mi. Kepeklenme ve kaşıntı sorunuda var.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.