27 Temmuz 2015 Pazartesi

ELİDOR Doğanın Enerjisi Serisi Güçlü Saç Uçları Yorumlarım

Merhaba ;

Geçtiğimiz günlerde Elidor ‘un  “ Doğanın Enerjisi “ adlı yeni saç bakım serisini kullanmaya başladım. Bu serideki ürünler Canlı ve Dirençli saçlar  ve  Güçlü saç uçları için olmak üzere ikiye ayrılıyor. Canlı ve dirençli saçlar serisi saçın 5 kat daha canlı ve sağlıklı kalmasını sağlayan şampuan , saç kremi , ekspres saç bakım spreyi ve 7/24 şekillendirici bakım kreminden oluşuyor . İçeriğinde Ginseng kökü var. Ginseng kökü saça güç ve esneklik sağlaması, yıpranmış saç üzerine koruyucu etkisi ve nemi daha uzun süre muhafaza etmeye yardımcı olması ile saç bakımında faydalı bir içerik. Güçlü saç uçları ise şampuan , saç kremi ve ekspres saç  bakım spreyinden oluşuyor ve içeriğinde  saçın kuru, sert ve kırılgan olmasını önlemeye yardımcı angelica kökü var.

elidor guclu sac uclari sampuani oncesi sonrasi fotografi blog yorum
elidor doğanın enerjisi serisi - öncesi ve sonrası fotoğrafı
Hem Canlı ve dirençli saçlar hem  de Güçlü saç uçları şampuanı  yıpranmış ve yorgun saçlar için uygun;  fakat ben yakın zamanda saçıma uygulanan ombre işleminden dolayı her zamankinden daha fazla kuruyan ve kırılmaya müsait durumdaki  saç uçlarımı düşünerek Güçlü saç uçları ‘nı kullandım. Güçlü saç uçları şampuanı oldukça yoğun olduğu için fazla kullanmanıza gerek yok;  tek yıkamada istediğim temizlik hissini alıyorum; daha yağlı saçlar şampuanın üzerinde de yazdığı gibi ikinci kez şampuanlayabilir. Bu arada paraben düşmanları için Elidor Doğanın Enerjisi serisi şampuanlarının paraben içermediğini de ekleyeyim.
Şampuandan sonra kullandığım Güçlü Saç Uçları saç kremini saç diplerine gelmemesine dikkat ederek saç uçlarında daha yoğun olmak üzere saç boylarına da uyguluyorum.  1-2 dakika bekledikten sonra duruluyorum.  Uzun ve normalde kuru saçlarım böyle daha kolay taranıyor.  Son aşama ise ekspres saç bakım spreyi. Bu sprey hem kuru hem de nemli saçlarda kullanılabiliyor.

elidor doganin enerjisi blog kullananlar
güçlü saç uçları için şampuan saç kremi ve ekspres bakım spreyi

Saçı yağlandırmıyor, ağırlaştırmıyor. Parfüm gibi bir kokusu var. Durulanmadığı için; saç bu bakım spreyinin verdiği nemi daha uzun süre muhafaza ediyor. Ben hafif nemli saçlarıma sıktıktan sonra tarıyorum ve kurutuyorum saçlarımı. Sonra gerek duyarsam kuru saçlarıma da kullanıyorum.
Son birkaç gündür saçlarımı üst üste düzleştirmek zorunda kaldım;  ama ombreden dolayı  özel bakım isteyen saç uçlarımda henüz kırık yok. (Ürün deneyimi doğru gözlemleyebilmek adına Elidor Güçlü Saç Uçları ‘nı kullanırken başka bir saç bakım ürünü kullanmadım. ) Saçlarımdaki nem ve yumuşaklık belirgin.  Özellikle ekspres saç bakım spreyi kullandıktan sonra saçlarım eskiye kıyasla daha az kuru ve daha az tel tel oluyor.

elidor doganin enerjisi ozellikleri fiyati
elidor doğanın enerjisi saç bakım serisi
Elidor doğanın enerjisi serisi ile ilgili izlenimlerim böyle. Siz kullandınız mı? ( Canlı ve dirençli saçlar ‘ın 7/24 durulanmayan bakım kremini de saçımı ısı ile şekillendirmediğim bir gün denemeyi planlıyorum bu arada. )

14 yorum :

 1. evet işe yarıyormuş gibi gözüküyor bakalım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elidor un bu serisinde ekspres Bakım spreyini sevdim ben. Henüz kırık yok saçımda ;)

   Sil
 2. Bu seriyi kullanmadım ama eski serilerden sarı renkli saçları nemlendirme özelliği olan durulanmayan sıvı saç kremini denedim. Hiç bir faydası olmamıştı saçlarıma. Aslında iyi bir saç bakım malzemesine ihtiyacım olduğu bir dönemde iken deneyebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında saçınızda kuruluk varsa saç kremi yerine saç maskesi kullanmanız daha mantıklı. Saç maskeleri genelde daha yoğun nem veriyor ;)

   Sil
 3. Nereden bulabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kipa migros pekdemir gibi alışveriş merkezlerinde bulunuyor ama belki exspres saç spreyi alışveriş merkezlerinde olmaya bilir bunun iç gratis watsonsa gitmelisiniz
   İyi günlerde kullanın...

   Sil
  2. Kipa migros pekdemir gibi alışveriş merkezlerinde bulunuyor ama belki exspres saç spreyi alışveriş merkezlerinde olmaya bilir bunun iç gratis watsonsa gitmelisiniz
   İyi günlerde kullanın...

   Sil
 4. Bende yeni aldım kullanıyorum memnun kaldım :)

  YanıtlaSil
 5. Ben bugün kullandım ve faydasını saçımda gördüm... gercekten de işe yarıyo yumusak ve parlak yaptı çok memnunum

  YanıtlaSil
 6. Ben kullanıyorum çok güzel 😀

  YanıtlaSil
 7. Peki bu şampuan saçı uzatırmı? Saçlarımı acilen uzatmaya ihtiyacım var..

  YanıtlaSil
 8. Bn kullanıyorum çok güzel ve hic ağırlık yapmiyo

  YanıtlaSil
 9. Elidor 7/24 nemlendirici şekillendirici kuruykende kullanabiliyor muyuz ?

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.