21 Temmuz 2015 Salı

ELANCYL Activ Slimming Massage Gel || Selülit Azaltıcı Duşta Masaj Jeli

Bir aydan uzun süre önce denemem için gönderilen ve benim ilk olarak 31 mayıs tarihinde kullanmaya başladığım Elancyl duşta selülit masaj aleti ve selülit azaltıcı duşta masaj jeli  yorumlarım bugünün yazısı olsun istedim.
elancyl anti cellulite massage gel blog
elancyl activ slimming massage yorumlarım
31 Mayıs 'tan itibaren her gün duşta kullandım bu ikiliyi ( elancyl activ slimming massage gel ve masaj başlığı) ve duş jelini bitince tekrar almaya karar verdim. ( Birkaç online dermokozmetik sitesini kontrol ettim; masaj aleti ve duş jelinin birlikte satıldığı kofreler var ; bunun dışında sadece selülit azaltıcı jeli de satılıyor ve yanlış hatırlamıyorsam duş jeli tek başına 35 liraydı. Ben bu kez hepsiburada.com 'dan aldım. )


Elancyl 'in bu selülit azaltıcı bakım ürününün kullanımı kolay ve kullanımını daha kolay yapan da duşta kullanılması. Daha önceden bahsettiğim  cellublue selülit azaltıcı vakumu sırf masaj yağı ya da bebe yağı ile kullanılma zorunluluğundan düzenli kullanamamıştım. Uygulama kolaylığı nedeniyle de at kılı selülit fırçası kullanıyordum. ( gerçi hala kullanıyorum; ama günde bir kez sadece )

anti selulit masaj jeli yorumlari
elancyl activ slimming massage nasıl kullanılır ?
Masaj aletinin altındaki delikten içeri elancyl anti selülit duş jelini 5 sn kadar süreyle sıkmak; sonra dairesel hareketlerle cilde 3-5 dakika masaj yapmak çok daha basit. Yağ yok; sıkıntı yok.

elancyl pierre fabre cosmetic review
elancy selülit azaltıcı duşta masaj jeli - duş jeli
 " selülit azaltıcı duş jeli " diyebileceğim ürün hafif, rahatsız etmeyen bitkisel bir kokuya sahip ve yeşil renkte. Bence asıl işe yaramasını sağlayan, yukarıda bahsettiğim masaj aleti. Kullandığım ilk günlerde diz üzeri ve bacak arkası her seferinde kızarıyordu mesela; demem o ki öyle yumuşak bir malzemeden mamul değil masaj başlığı.  İlk bir hafta on günlük kullanımdan sonra bastırmadan ve dairesel masajdan oluşan kızarıklık azaldı.

Yazıyı okuyanların merak edeceği konulara gelelim.
Selülit konusunda sabit fikirli olduğumu bakım blogunun düzenli okuyucuları zaten biliyordur. Hatta selülitlerden nasıl kurtulunur adlı yazımda detaylı olarak bahsetmiştim.
Elancyl 'in bu ürününü bana neredeyse iki aydır kullandıran şey masaj denilen o faydalı aşamayı içermesi. Yukarıda da yazdığım gibi, sevdiğim için yenisini de aldım. ( Fotoda yenisi ve eskisi yan yana ^^ )


Selülitleri tamamen yok eder dersem abartmış olurum; fakat siz şeker ve tuzla mesafeli bir hayat tarzını benimsemişseniz - yeterli miktarda su içiyorsanız - günde en az yarım saat bir şekilde spor yapıyorsanız ve tüm bu düzende tek eksiğiniz masaj yoluyla sorunlu bölgedeki dolaşımın hızlandırılması ise alın kullanın. Tamamen selüliti bitirmese de cilt görünümünü düzeltiyor ve her duş sonrasında sanki cilt biraz daha sıkı oluyor.
Normal şartlarda at kılı selülit fırçası kullandığımı yazmıştım. Elancyl selülit azaltıcı duş jeli de o masaj aleti sayesinde benzer işi görüyor.

selulit masaji nasil yapilir
selülit masaj başlığı


Bir adet selülit azaltıcı duş jeli ne kadar süre kullanılıyor ?
Ben üzerinde yazdığı miktarda ( masaj başlığındaki deliğe 5 saniye kadar süreyle masaj jelini ekliyoruz) her gün kullanarak bir tüp elancyl selülit azaltıcı duş jelini tam 35 gün kullandım. Sonra da yenisini aldım.

Selülit kremlerine mesafeliyim; masaj olmadan olası faydalarını gözlemenin zor olacağını düşünüyorum; fakat elancyl 'in bu selülit azaltıcı kofresinden çıkan masaj aleti  selülit kremleri uygulandıktan sonra pek ala kullanılabilir. En azından ben kullanıyorum ve bundan sonra da kullanmaya devam edeceğim. Her gün kullanımda etkisi oldukça belirgin.
Bu arada en son elancyl duşta selülit masaj jeli alışverişimde bir de elancyl 'in toning scrub'ını aldım. O da beklediğimden iyi çıktı^^

selulit azaltici bakim ürünleri blog
elancyl activ massage minceur
Yazıyı bitirmeden şunu ekleyeyim; instagramda vücut bakımında kullandığım ürünlerin fotoğrafını paylaşmıştım ufak bir not ile; fakat ilerleyen zamanlarda bu konuda bir blog yazısı yazmayı planlıyorum. Belki Batık sorunu yaşayanların işine yarayabilir 😊


Ps : Daha önceden cosmed body elixir anti selülit serum yorumları paylaşmıştım blogda. Çok bir fark göremedim uygulama sonunda; fakat elancyl 'in masaj başlığı gibi bir ürünle kullanılırsa daha faydalı olabilir diye düşünüyorum ^^

4 yorum :

 1. Bu tarz ürünlerin işe yaramayacağını düşündüğüm için çok fazla kullanmadım. Ama sağlıklı beslenip bol su içerek ve tabi bu tarz ürünlerle destekleyerek belki sorunu kökten çözebiliriz :) Emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 2. ya bende yazsam tıpatıp aynısı yazarım bu satırların. bende severek kullanıyorum asla inanmadımişe yarar diye. sanki bir renk eşitlemesi bir pürüzsüzlük olmaya başladı acaba psikolojikmi dedim. şimdi sende okuyuca tam bunları dşünüyorum bende dedim :) duş jelini mi alsaö bitince yoksa aynı seti mi komple alsam diyordum :)

  YanıtlaSil
 3. ben de çok memnunum bitince yenisini alacağım ürünler içinde.. scruba da bakayım serinin tamamını kullanmak daha etkili bence..

  YanıtlaSil
 4. takipteyim sizleride bloğuma beklerim :)

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.