28 Temmuz 2015 Salı

DAYLONG Ultra Face Spf30 Yağlı Cilt Güneş Kremi

Merhaba

Daylong ultra face spf 30 Güneş kremini bir süredir dermalogica dynamic skin recovery ile dönüşümlü olarak kullanıyorum.
Yağlı ve akneye meyilli ciltler için uygun; ince yapılı ; açık sarı renkte ama ciltte iz bırakmayan; ciltte ağırlık yapmayan bir Güneş kremi - su gibi hafif ; ama gerçekten su gibi, akıp gidiyor. Kullanırken dikkatli olmak lazım, çok sıvı.

oily skin sunscreen review
daylong ultra face spf 30 yorumları
Daylong ultra face spf 30 e vitamini içeriyor, nemlendirme özelliği de var ve aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılabiliyor. Başka ürünlerle birlikte kullanılacaksa önce Daylong ultra face spf 30 un uygulanması öneriliyor; bir de uygulamadan sonra bir 3-5 dakika bekliyorum ben başka bir şey uygulamadan önce.  (Dışarı çıkmadan en az 20 dakika önce bu güneş koruyucu kremi kullandığımı da bir kez daha yazayım. )


Cilde mat bir görünüm kazandırıyor yazsa da benim gözlemleyemediğim; tam aksini düşündüğüm tek özelliği oldu.
Uyguladıktan sonra ciltte ağırlık olmuyor; ama mat bir görünüm de yok. Önce çok yoğun, uyguladıktan birkaç dakika sonra hafifliyor ama yine de parlak bir görünüm oluyor.

Daylong ultra face spf 30 'u ben nasıl kullanıyorum ?

daylong gunes koruyucu yorumlari blog
daylong ultra face sıvı jel spf 30 nasıl kullanılır

Dışarı çıkmadan bir süre önce temiz cilde uyguluyorum. Bir iki dakika sonra sabitlemek için nars light reflecting setting powder ya chanel les beiges pudra kullanıyorum.
Çünkü tek başına oldukça parlak duruyor ve bu parlaklık rahatsız edici. Dışarı çıkarken; güneş koruyucu kremin üzerine renk eşitlemek için her türlü pudra kullandığım için bunu dert etmiyorum açıkçası. Bu kadar kusur kadı kızında da olur ^^
Daylong ultra face spf 30 ile ilgili söyleyebileceğim bir diğer şey de ilk günden bu yana hiç sivilce veya başka bir cilt sorununa yol açmaması. ( Tabii ben gün sonunda dermalogica precleanse ile temizliyorum, kalıntısı bile kalmıyor ^^ )


Daylong ultra face spf 30 fiyatı en son 44 liraydı bu arada.  Daha önceki daylong güneş kremi alışverişi yazımda da bahsetmiştim. ( Dermobakim sitesinde daylong 'un bazı güneş kremlerinde 1+1 kampanyası vardı. Ben de actinica losyon 'dan 1 adet daha alarak değerlendirdim bu kampanyayı ^^ ) Sizin de güneş kremi ihtiyacınız varsa bir bakabilirsiniz.

daylong ultra face spf 30 yagli cilt icin uygun gunes alerijisi
daylong ultra face spf 30 içindekiler

Ps : daylong ultra face spf 30 fiziksel koruyucu içermiyor. İçerikten de bellidir zaten.
Güneş kremi nasıl seçilir yazıma da bakabilirsiniz.
En iyi güneş kremi tavsiyeleri  yazıma da bakabilir yağlı ciltliler.

2 yorum :

  1. Yanıtlar
    1. teşekkürler. Daylong ultra face güneş kremi gerçekten de güzel; özellikle yağlı ciltler için :) Hatta makyaj bazı kullanmaya bile gerek kalmıyor

      Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.