3 Haziran 2015 Çarşamba

SEPHORA Pro Airbrush Concealer No 57

Merhaba ;
Daha önceden benim toz pudra ya da Likit fondöten uygulamak için kullandığım; ama sephora 'nın mineral pudra fırçası dediği 45 nolu fırçadan bahsetmiştim. Ayrıntılı yazısı var blogda; pek çok başka makyaj blogu da bahsetmiştir sanırım. Öyle popüler fırça.

Bugünkü yazı yine çok beğendiğim başka bir sephora makyaj fırçası hakkında olacak : sephora pro airbrush concealer. Mineral olanından farklı olarak airbrush concealer pro seriden bir makyaj fırçası. Hem sapı daha kaliteli; hem fırçaların koruma kapları var. 
Tüm bunlar dış görünüş tabii ki; asıl güzel yanı kapatıcıyı ya da corrector 'u hiç iz bırakmadan , kelimenin tam anlamıyla mükemmel uygulaması.

en iyi kapatici fircasi blog yorumlari
sephora pro airbrush concealer no 57 - biraz kirli gerçi ^^

Daha önceden benzer işi görebilecek pek çok fırça kullandım. Bu konuda deneyimim epey fazla. Hatta şöyle bir özet geçmem gerekirse: Ecotools kapatıcı fırçası 'ın  ismi dışında sephora pro airbrush concealer ile tek bir ortak noktası yok. Hatta ecotools airbrush concealer 'ı daha başından beri göz altında kullanıma uygun bulmuyorum; sadece ciltteki kusurları kapatmak için uygun bence; çünkü biraz sert ve fırça kılları hareket edemeyecek kadar kısa. Sephora airbrush concealer bunun daha yumuşak ve daha büyüğü; tabii  bu makyaj fırçasının kılları da daha uzun.


Bir de sigma precision brush 'lardan ikisi var elimde. Daha önceden bu Sigma makyaj fırçaları hakkında yazmıştım : daha çok yüzdeki varsa kusurları kapatmak için uygun; göz altı kullanımı için sert geliyor bu gibi makyaj fırçaları. Tabii ki göz altında da kullanan vardır ; fakat sonuç bir airbrush concealer 'da olduğu gibi olmuyor.

Bence sephora airbrush concealer brush # 57 alınmalı; çünkü
1. Kapatıcıyı incecik ve mükemmel uygulama imkanı sağlıyor.
2. Kıl dökmüyor. ( fırça kılları sentetik bu arada )
3. Fazla fırçası olmayanlar için: çabuk temizleniyor ve çabuk kuruyor.

Eksi olarak yazabileceğim ne var diye düşündüm. Sephora airbrush concealer brush 'ın sapı çok uzun; makyaj çantasına sığmıyor. Gerçi bu tüm sephora Pro makyaj fırçalarındaki ortak sorun; sap kısmı biraz kısa olabilirdi ^^
Bir eksisi de fiyatı; %10 indirim ile 22 euro 'ya almıştım geçen kış. Bu boyutta bir fırça için görünürde fazla olabilir; ama uzun süre kullanılabilecek kadar kaliteli tüm sephora Pro makyaj fırçaları gibi. 

Güzel bir kapatıcı fırçası arayanlar bir bakabilir.
Rahatlıkla şimdiye kadar kullandığım en iyi kapatıcı fırçası diyebilirim. ^^
Bu arada Gratis mağazalarında satılan tüm the balm makyaj fırçaları yazısına da bakabilirsiniz.
The balm markasının pudra ve fondöten fırçalarını pek beğenmesem de Göz makyajı fırçalarını özellikle ikisini oldukça kullanışlı buluyorum. ^^

2 yorum :

 1. ben de seviyorum bu fırçayı uzunluğu hariç tabi bir de fiyatı :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sephora pro makyaj fırçaları gerçekten kaliteli ^^
   Bir de saplarını seyahati düşünürek biraz kısa yapsalar daha güzel olacak :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.