16 Haziran 2015 Salı

Bioderma Node Şampuan YORUMLARIM

Her gün kullanılabilen; her saç tipine uygun, deterjan içermeyen bir şampuan olan bioderma node fluid bugünün yazısı. Bu yazı aynı zamanda " Brezilya fönü yaptırdım. Hangi şampuanı kullanabilirim? " diyenlere de bir cevap.

bioderma node sampuan fiyati yorumlari kullananlar
bioderma node şampuan hassas saç derisi için uygun
Bioderma node fluid bioderma markasının ilk ürünü olma özelliğine sahip. Ilk kez 1977 yılında üretiliyor.


Şeffaf, su gibi bir şampuan. Hafif kimyasal kokusunu ve içeriğindeki parfümü saymazsak rahatsız edici bir yanı yok. Deterjan yerine olası zararı minimum olan bir surfaktan ve köpük oluşumunu sağlayan ajanlar var. ( hepsini teker teker kontrol ettim, siz de ewg.org sitesinden bakabilirsiniz aklınıza takılan ürün  içeriklerine)
Bioderma node şampuan hassas saç derisini , yağ dengesini bozmadan nazikçe temizliyor. Bir  " her gün kullanım şampuanı " ve gözlemlediğim şey kullanım sonrasında saçı parlak yapması. Saçlarınız hacimli değilse ve bir şampuandan saçlarınıza hacim vermesini istiyorsanız bioderma node fluid şampuan size göre değil; fakat hassas bir saç deriniz varsa, ağır deterjan içeren şampuanlarla saç derisindeki yağ dengesini bozmak istemiyorsanız; bir de Brezilya fönü yaptırmış ve saçınızdaki düzlüğü daha uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız bioderma node fluid şampuan sizin için doğru seçim.

bioderma node fluid review blog
bioderma node fluid yorumları

Ayrıca saç derisi problemleri nedeniyle bir medikal şampuan kullanıyorsanız ; tedavi sonrasında bioderma node fluid ile devam edebiliyorsunuz. Acımasızca tüm saç derinizdeki yağı ( ki bu yağ saç derisi ve saçınız için çok önemli) silip süpüren sodium laureth sulfate yok içerisinde.

Bana uymayan özelliği şu : Her gün saçımı yıkamıyorum. ( Size de her gün saç yıkamayı tavsiye etmem. ) Bu şampuan pek çok başka şampuana kıyasla saç derisi için daha nazik; yine de her gün yıkamadığım için sanki saçım bununla temizlenmiyormuş gibi hissediyorum, artı olarak bioderma node fluid su gibi olduğundan çok daha fazla ürün kullanıyorum bir seferde.
Kısa saçlılar , hatta erkekler için daha uygun gibi. Nasılsa onlar kısa saçlarıyla " saçımı her gün yıkarsam daha kısa sürede yağlanmaya başlar " korkusu yaşamıyorlar ^^

bioderma node sampuan yorumlari fiyati review
bioderma node şampuan içindekiler

Bioderma node fluid şampuan 200 ml ve 400 ml olarak satılıyor.
2 tane 400 ml 'yi bir al bir bedava Bioderma kampanyasından 60 liraya kadar alabiliyorsunuz çeşitli online dermokozmetik alışverişi sitelerinden.

Bu arada daha önceden kullandığım bir diğer Bioderma şampuanı bioderma node s yazıma da bakabilirsiniz.
seboreik dermatit için de blogda pirdolin ve sedolin şampuan yorumları var.

3 yorum :

 1. SLS yok ama içinde aynı derece kanserojen methylparaben ve propylparaben var. Temiz içerikli bir ürün değil malesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben parabene takılmıyorum. Parabenden daha zararlı, alerjen ,irritasyona yol açan koruyucular var. Paraben yoksa bunlar kullanılıyor. Koruyucu kullanılmadan uzun kullanım süresine sahip kozmetikler üretmek mümkün değil zaten.
   Hem nerede yazıyor kanserojen olduğu ?
   buradan bakmanızı öneririm http://www.ewg.org/skindeep/ingredient/703937/METHYLPARABEN/
   ayrıca parabenin kozmetiklerde belirli sınırlarda kullanılmasının zararlı olmadığı bilinen bir şey. Bol kepçe kullanılmıyor ve zaten neredeyse tamamına yakını metabolik olarak dışarı atılıyor.

   Sil
 2. Paraben meme kanserine yol açıyor malesef.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.