4 Mayıs 2015 Pazartesi

PHYTO Phytopolleine Botanical Scalp Treatment YORUMLARIM

Merhaba ;

Bugün saç derisi bakımı için kullanılan  ve adı Phytopolleine Elixir ya da Phytopolleine botanical scalp treatment olarak geçen bir saç bakım yağından bahsedeceğim.

Hatırlarsanız birkaç ay önce ( aslında 5-6 ay desek daha doğru ) saçımdaki mevsimsel dökülme için Phyto Phytocyane şampuan kullanıyordum. 2-3 şişe phytocyane şampuan bitirmiştim ve şampuanın etkilerinden de oldukça memnun kalmıştım. Blogda da yazısı olacaktı bu arada.
İşte phytopolleine botanical scalp treatment adındaki toplam 25 ml 'lik damlalıklı şişedeki bu yağ karışımını ikinci Phytocyane şampuan şişesi ile birlikte kullanmaya başladım.
Bu arada bu şampuan kadın tipi ve mevsimsel saç dökülmeleri için kullanılan bir şampuan ve Phytopolleine botanical scalp treatment ile birlikte kullanıldığında daha etkili olduğu ve saç dökülmesini azaltmada daha çok yol alınabileceği yazıyordu.Saç dökülmesi ile ilgili bir de şunu yazayım. Daha önce çeşitli vitaminler de kullandım sağlıklı saç gelişimi için ( solgar formula snh mesela ) Son zamanlarda sülfat ve silikon içermeyen şampuan kullanımına da dikkat ediyorum. Çünkü biliyorum ki ; saç foliküllerini tıkayan silikon kalıntıları da saç dökülmesine zemin hazırlıyor. Fazla uzatmadan şunu yazayım; evet bunlar saç dökülmesini azaltıyor; ama Phytopolleine botanical scalp treatment tüm bunların ötesinde işe yaradı.

Kullanımı çok basit. Temiz saç diplerinize damla damla ; tek bir yer atlamadan uygulayıp masaj yapıyorsunuz saç diplerinize. Sonrasında en az 20 dakika saçta bekletiyorsunuz phytopolleine botanical scalp treatment 'ı ve sonrasında yıkıyorsunuz( soranlar olacaktır ; tabii ki şampuanla yıkıyorsunuz her zamanki gibi ) Kokusu çok yoğun ve keskin. Kötü değil; ama keskin bir bitkisel koku; siz yıkayana kadar çıkmıyor saçtan. Yine de etkisi o kadar güzel ki ; koku hassasiyetim olsa bile katlanırdım sanırım.
Kullanımı sonrasında saç hem parlak hem de aşırı sağlıklı görünüyor; saçta ne kadar uzun süre bekletirseniz o kadar iyi bu arada. Mesela ben bir keresinde saç diplerime yatmadan önce phytopolleine botanical scalp treatment uygulamıştım. 10 dakika masaj yaptıktan sonra saç diplerime , saçıma bone geçirip öyle uyumuştum ve sabah yıkadığımda aşırı parlak ve nemli sağlıklı görünen saçlarım beni gerçekten şaşırmıştı. Evet; normalde de saçlarım sağlıksız değildi; fakat bu parlaklık bir başkaydı. Bir de şunu ekleyeyim ; uzunca bir süredir durulanan saç kremi kullanmıyorum. Saçlarımı sadece şampuanlıyorum  ve sonrasında Tangle teezer mucize tarak ile tarıyorum. Tangle teezer ile dolaşan saçlarımı rahatça açtığım için krem kullanmaya gerek duymuyorum. İlk başlarda haftada 1; son bir aydır da 15 günde bir olmak üzere phytopolleine botanical scalp treatment uyguluyorum banyodan önce. SLS içermeyen şampuan kullanmaya başladığım zamandan beri saç derimde zaman zaman oluşabilen bölgesel kuruluğu gideriyor. Saç derim ferahlamış,gerçekten temizlenmiş ve varsa bu tarz kepek benzeri oluşumlardan kurtulmuş oluyor. Kısaca saç derisine gerçekten bakım yapan ve temizleyen bir saç bakım yağları karışımı bu phytopolleine elixir.
%100 bitkisel phytopolleine içeriğini aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.Saç derim yağlı olmadığı için bir yorum yapamayacağım; ama bunu kullanıp da saçının yağlanmasının geciktiğinden bahseden yabancı yorumları da okudum. 
Saç derisine bakım yaptığı için saç dökülmesini azaltma konusunda da etkisi var; ama sırf saç derisini gerçekten temizlemesi, canlandırması ve bakım yapması ile bile alabilirim. Phytopolleine botanical scalp treatment 'ın saç derisinde 6-7 saat bekletildikten sonra yıkandığında gözlenilen o sağlıklı saç görünümü anlatılmaz yaşanır. Bence tek olumsuz yani 25 ml 'lik minicik bir saç bakım ürünü olmasına ve buna karşılık indirimsiz 99 lira ; indirimli olarak da 78 liralık fiyatına gidiyor.
Her hafta kullanırsanız 2 aydan önce yeni şişeyi almak zorunda kalmazsınız gerçi. Çünkü saç uçlarına uygulamanıza gerek yok. Sadece saç diplerine ^^

Bu arada bendeki Phytopolleine botanical scalp treatment çoktan bitti ve yenisini aldım. Saç derisi bakımında oldukça işe yaradığını düşündüğüm için macera aramayacağım ve almaya da devam edeceğim gibi görünüyor.

Yazıyı sonlandırmadan bu aralar saç bakımında kullandığım ürünleri yazayım.

Phytodensium şampuan ( yazısı yakında bakım blogunda olacak. )
Saçımı kurutmadan ya da şekillendirmeden önce phytokeratine sprey

Haftada ya da 15 günde bir Phytopolleine botanical scalp treatment.

Nasıl ? Son derece sade bir saç bakım rutini değil mi ? Emin olun yetiyor da artıyor bile ^^

6 yorum :

 1. saç derim aşırı kuruyor ne denediysem olmadı geçiyor gibi olup geri geliyor bunu da deneyeyim bakalım madem ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. phytopolleine 'i her hafta kullanıyordum önceden; şimdi 10-15 günde bir kullanıyorum; ama hafta sonuna denk getirip tüm gece saçımda tutuyorum; sonuç mükemmel ^^ Bir deneyin mutlaka.fiyatı biraz fazla ama değiyor ^^

   Sil
 2. Hep diyorum, ne varsa eczanelerde satılan ürünlerde var. Çok kaliteli markalar olabiliyor. Fazla da tanınmadığı için bloglardan böyle tanıtımlar bulunca bayılıyorum. Elinize sağlık :) Bu ara sitenize katıldım. Kahve'ye beklerim... Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. phyto markası saç bakımında en sevdiğim ve en etkili bulduğum marka diyebilirim :) teşekkürler ^^

   Sil
 3. Saçınıza şekil vermek için ne kullanıyorsunuz acaba ?Saçlarım sizinki gibi ama şekil konusunda hala tam bir şekil veremiyorum olmuyor.Şimdiden teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saçınızın uzun ya da kısa olması şekillendirirken önemli asında. kısa saçı şekillendirmek hep daha zor. saçlarım uzun ve banyodan sonra sadece ısıya karşı koruyucu sprey ya da pyhtodefrisant balm kullanıyorum. doğal hali dalgalı olduğu için pek düzleştirmiyorum.

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.