23 Mayıs 2015 Cumartesi

NEUTRADERM Hassas ve Kuru Ciltler Duş jeli

Günün yazısı bir birkaç aydır kullandığım Neutraderm duş jeli. Daha az zararlı madde içeren, nispeten temiz ürünlere sevgim malum. Neutraderm 'i de böyle keşfettim.

Tamamen temiz sayılmasa da paraben, mineral yağ, silikon ve sabun içermiyor. Bebek, çocuk,yetişkin ; tüm ailenin kullanımına uygun. ( Bebekler için 3 ay ve üzeri denmiş gerçi )

Neutraderm duş jelinin ( aslında tüm vücut temizliği için uygun ama duş jeli demek daha kolay geliyor nedense ^^ ) en önemli özelliği nemsiz ve hassas ciltler için uygun olması ve başka pek çok duş jelinin aksine cildi kurutmaması. Gliserin içeriyor tabii.Açıkçası her zaman alışveriş yaptığım online dermokozmetik alışveriş sitesi sayfasında dolanırken rastlantı eseri gördüm neutraderm ürünleri bölümünü. Bu duş jeli extra rich olarak geçiyor ve pompalı 500 ml 'lik tam bir aile boy olan versiyonu. 250 ml olanı da var. 500 ml neutraderm duş jelini yanılmıyorsam 26 ya da 27 liraya almıştım.

Sorunsuz kullanıyorum; market duş jellerine göre ; ya da piyasadaki pek çok markaya kıyasla daha temiz vs vs ; ama hala içeriğindeki  SLS sıkıntısı var. Gerçi bu duş jellerinin hemen hemen hepsinde var; SLS yoksa başka bir kimyasal var aynı işi gören ve muhtemelen de alerjen olan. Bu nedenle ; duş jelinde en fazla bu kadar temiz ürün olabiliyor sanırım :D ( tam da bu yüzden yazının başında " nispeten " yazdım )Yüzey aşındırıcılar olmasın vücut için kullandığım temizleyicilerde diyorsanız sanırım en güzeli Otacı sabun ^^  Otacı 'nın doğal sabunlarını neutraderm duş jeline tercih edebilirdim vücudum kuru olmasa.

Şu haliyle; kullandığım neutraderm duş jelinin cildimi pul pul yapmaması, kurutmaması ve ekstra vücut bakım kremi kullanmak zorunda bırakmaması işime geliyor ^^Bu arada daha önceden kullandığım ve blogda da yazıları olan duş jelleri yazılarına bakabilirsiniz .
more than soap bitkisel duş jeli

Aralarında ; neutraderm duş jeli de dahil olmak üzere bir kıyaslama yaparsam ; en temiz içerikli duş jeli more than soap ^^

1 yorum :

  1. o zaman bir dal more than soapalırım. zaten o marka neden kendi reklamını doğrı dürüst yapmıyor anlamıyorum.

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.