25 Nisan 2015 Cumartesi

Vitacreme B12 vita blanc YORUMLARIM

Daha önceden vitacreme b12 anti ageing serum yorumlarımı paylaşmıştım burada. Bu yazı da Vitacreme b12 vita blanc adlı leke açıcı ve beyazlatıcı krem hakkında olacak. En azından kremin iddiaları bunlar.

Mavi renkte ambalaja sahip vitacreme b12 krem gibi vitacreme b12 vita blanc krem de pembe renkte ve her iki krem de aynı kokuya sahip. Krem yoğunluğu da aynı.

Vitacreme b12 yenileyici bir krem iken, vitacreme b12 vita blanc krem yenileyici ve aydınlatıcı beyazlatıcı özelliği ile daha çok lekeli ciltler ve cildinde ton farkılıkları olanlar için uygun deniyor.

skin whitening cream reviews blog


Vitacreme b12 vita blanc krem tek başına kullanılabiliyor. Daha etkili olması için leke açıcı etkili serumlarla  birlikte de kullanılabiliyor. Başka başka serumlarla da kullanabilirsiniz tabii. Önce serumu kullanıyorsunuz; bir iki dakika bekledikten sonra da  vita blanc kremi.

Ben bu leke açıcı ve beyazlatıcı krem i vitacreme b12 anti aging serum ile birlikte kullandım bu arada. Her sabah ve akşam düzenli olarak kullandım bir tüp bitene kadar.
Kullandığım zamanlar kış mevsimi olmasına rağmen ( hoş , birkaç gün öncesine kadar hala kış mevsiminde gibiydik. ) spf 30 güneş kremi ve spf 30 makyaj bazı kullanmadan çıkmadım dışarı.


Herkesin vitacreme b12 krem için söylediği o " cildimi yumuşacık yaptı; pamuk gibi yaptı " yorumlarına katılıyorum; fakat nasıl vitacreme b12 anti aging serum 'un iddilarını yerine getirecek bir içeriği yok; vitacreme b12 vita blanc krem in de yok.

vitacreme rejuvinating cream vitamin b12 cream


Cildimi yumuşak yaptı ; ki bunu herhangi bir nemlendirici krem de yapıyor. Hadi biraz da aydınlık - canlılık hissettim diyelim. Yine de leke açıcı diyebileceğim içerikten yoksun.Tüm bu aydınlık hissi psikolojik de olabilir. Hani şu " leke açıcı kremse mutlaka leke açıyordur,leke açmalıdır yanılgısı "

vitacreme b12 properties


Yüz gibi sürekli güneşe maruz kalan bölgelerde leke rengini açmak zaten yeterince zor ve bu iş için özellikle güneşin daha az kendini gösterdiği kış mevsimleri tercih ediliyor biliyorsunuz.
Kış mevsiminde de olsa cilt beyazlatıcı kremler ile yüksek faktörlü ve geniş spektrumlu güneş kremleri kullanılıyor gün içerisinde ve bu güneş kremleri düzenli aralıklarla tekrardan uygulanıyor gün içerisinde. Tüm bunlar leke açıcı kremler kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenlerden. Leke açıcı kremler i sağlam içeriğe sahip dermokozmetik ve bilindik markalardan seçmemiz gerektiğini; kullanacağımız kremin mutlaka dermatolog onayından geçmesi gerektiğini ve cilt tipimize uygun olması gerektiğini - kafamız göre leke açıcı krem kullanamayacağımızı bilmemiz gerek.

skin toning vitacreme b12


Daha fazla uzatmayayım. Fotoğraflarda da ayrıntılı olarak görüyorsunuz; fakat vitacreme b12 vita blanc krem hem içeriği hem de kullanım boyunca gözlemlediklerimle leke açıcı ya da renk tonunu düzenleyici etkisini gözlemleyemediğim ve tekrardan almayacağım bir ürün oldu.
Mineral yağ, parfüm,silikon vs içermesinden bahsetmiyorum bile. Zaten Vitacreme b12 vita blanc krem içindekileri de fotoğraflarda görebilirsiniz.

vitacreme b12 turkiye satisi fiyati blog


Vitacreme b12 vita blanc krem 30 ml ve güncel fiyatı 89 lira. vitacremeb12.net adlı sitede satılıyor Türkiye 'de
Ben satın aldığımda 3-5 lira daha ucuzdu sanırım; tam hatırlayamadım.

Güncelleme 20.05.2016

Birkaç hafta önce ilginç bir şey öğrendim. Benim yukarıda içeriğinin silikonla dolu ve yetersiz olduğunu söylediğim ürün aslınsa uzak doğu pazarına özel üretilmiş olan vitacreme b12 versiyonuymuş ve şu anda  Türkiye'de online olarak bir site üzerinden veya eczanelerde satılan vitacreme b12 kremlerle alakası yokmuş.
Bu durumda tekrardan vitacreme b12 kullanabilirim.
Firma yetkilisinin konu ile ilgili açıklamasını ekliyorum.
Büyük Kozmetikşirketleri gibi Vitacreme B12’de Asya kökenli kötü niyetli dağıtıcılara karşı bir strateji izlemektedir. Strateji nezdinde 1. sınıf Avrupa ve 2. sınıf Çin ve Hongkong formülasyonları olmak üzere 2 tip formül oluşturulmaktadır. Böylece özgün formüller Asyalı üreticiler tarafından kopyalanamamakta ve/veya kaçak yollarla Japonya, Avrupa ve Amerika gibi büyük marketlere yok pahasına sokulamaması hedeflenmektedir. Türk ve Avrupa otoriteleri Paraben ve Mineral yağ gibi cilde zararlı olduğu tespit edilmiş bileşenleri içeren kozmetik ürünlerini ülke sınırlarına sokturmamakta ve/veya ürettirmemektedirler. Dolayısıyla Asya pazarı için üretilen formüller Avrupa sınırları içerisine sokulamaz. 

Çin ve Hong Kong pazarları için üretilmiş formüller, Avrupa ve Türk otoritelerinin kabul etmediği Paraben ve Mineral Yağ gibi bileşenler içerdiği için Avrupa Kıtasına sokulamamakta. Böylece formül özgünlüğü korunabilmektedir. 

2015 Yılının Temmuz ayında Sağlık Bakanlığı Tarafından güncellenen Kozmetik yönetmeliğince Paraben gibi bileşenler yasak kılınmış ve/veya sınırlandırılmıştır. 

Özgün formüller, Fransız Dermscan Labaratuvarları tarafından etkinliği kanıtlanmıştır ve kesinlikle Paraben, Alüminyum, SLS, Mineral yağ ve Renklendirici içermez. 6 yorum :

 1. Ne zmndr merak ettigim bir ürün du, yazın soru işaretlerime cevap oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) vitacreme b12 ürünlerini pek sevemedim :/ içeriği pek iyi değil

   Sil
 2. ya ben diğerinden memnun kalınca bunu da denesem mi kafasını yaşıyor idim. iyi ki okudum bu yazıyı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki beğenebilirsin. Sonuçta herkesin cilt tipi farklı; fakat ben tüm vitacreme b12 ürünlerini içerik olarak oldukça eksik buldum. Daha doğrusu vaadlerini yerine getirebilecek; pek Çok yerde yazdığı gibi mucize yaratacak içeriği yok. Fiyatı da buna göre yüksek. Bir bepanthol ya da ceradolin losyon da aynı işi Görüyor : yenileme özelliği ikisinde de var

   Sil
 3. Merhaba,
  Tüm diğer ürünlerimizde olduğu gibi; Vitacreme B12 VitaBlanc'da klinik olarak test edilip onaylanmıştır.
  İçeriğine bakacak olursak, kullanmış olduğunuz ürün uzak doğu pazarından gelmiş gibi görünüyor.
  Avrupa Standartlarında ve Sağlık Bakanlığınca onaylanmış olan formülümüze aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  https://www.lunarandsol.com/vitacreme-b12-vitablanc-leke-karsiti-gelismis-bakim-u-2.html

  VitaBlanc 2 Adımda etki eder;
  Cildimiz güneşe maruz kaldığında, UV ışınları’nın zararlı etkilerine karşı direnç oluşturmak için koyu renkli melanin pigmentleri salgılanır. Yüzümüzde beliren çiller ve yaşlılık lekeleri bazı bölgelerde yoğunlaşan melanin pigmentlerinin sonucudur.
  Vitablanc, 1. Adımda: Melanin pigmentlerini dengeleme üzerinde etkinliği kanıtlanmış Meyan Kökü, C vitamini ve B12 Vitamini ile bölgesel olarak yoğunlaşmış melanin pigmentlerini dengelemeye yardımcı olur. 2. Adımda: Allantoin, Salisilik Asit, Vitamin B3 ve Vitamin B12 ile cildin yapı taşlarının doğal yapılanma süreci aktive edilir. Sonuç olarak, 90 günlük düzenli kullanımın ardından, ciltteki melanin pigmentleri dengelenir ve yenilenme sürecinde lekeli üst deri soyularak yerini daha aydınlık üst deriye bırakır. Soyma işlemini hızlandırmak için Exfoliating Cream ile kullanılması süreci hızlandıracaktır.

  Vitacreme B12 ailesinin ürünleri yüksek bütçeli klinik çalışmalardan alınan sonuçlar doğrultusunda etkinlikleri kanıtlandıktan sonra üretilmektedir.

  Vita-Blanc’ın da Vitacreme B12 ailesi’nin tüm ürünleri gibi içerik etkinlikleri uluslar arası otoritelerce tanınmış, üniversite makaleleri ile desteklenmiş ve Lozan Vitamin Enstitüsü tarafından onaylanmıştır.

  Vitacreme B12 sağlınız için güvenli kozmetik anlayışı ile Paraben, petrol türevleri, Alüminyum, SLS ve renklendiricilerden sakınılarak üretilmektedir. Ürünlerin içeriğindeki parfüm anti alerjendir ve çiçek özlerinden elde edilmektedir.
  Vitacreme B12, Kalite konusunda titizlik ve kuralcılığıyla bilinen İsviçre’nin standartlarında en gelişmiş şartlarda üretilmektedir.

  YanıtlaSil
 4. Merheba,

  Vitacreme B12 ürünleri'nin hepsi İsviçre standartlarında ve klinik olarak etkinliği kanıtlanarak, İsviçre de bulunan Lozan Vitamin Enstitüsü’nün onayı alındıktan sonra kullanıcılara sunulmaktadır.

  Vitacreme B12 ürün grubunun tüm ürünleri gibi;Vitablanc’ta renklendirici, mineral yağ, paraben, alüminyum ve SLS içermemektedir.

  Yayınladığınız içeriğe bakacak olursak, kullandığınız ürün uzak doğu pazarı ürünüdür. Vitacreme B12 ailesinin tüm ürünleri Sağlık Bakanlığına bildirilmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bildirilmiş orjinal ürün formülüne web sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Tarihi geçmiş, orjinal olmayan veya sağlık bakanlığı tarafından tanınmayan ürünlere karşı, uzak doğu merkezli web sitelerinden alışveriş yapmamanızı öneririz.

  Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.