17 Nisan 2015 Cuma

Pirdolin Kepek ŞAMPUANI YORUMLARIM

Merhaba ;

Uzunca bir zaman önce sedolin şampuan yorumları mı paylaşmıştım blogda. Pirdolin şampuan da dermatologun eşime dönüşümlü olarak kullanmasını tavsiye ettiği kepek ve yağlanma karşıtı şampuanlardan ikincisi.

Daha önceki yazılarımda mutlaka bahsetmişimdir; fakat tekrardan yazmış olayım. Saçlı deride kepek ve pullanma tedavisi için dermatolog eşime sırasıyla pirdolin şampuan - sedolin şampuan ve kadolin şampuan 'ı kullanmasını önermişti. ( Çokça sorulduğu için biraz daha açık yazayım : bir şampuan şişesi bitmeden diğerini kullanmıyoruz. )

Hem Sedolin şampuan hem de pirdolin şampuanda zinc pyrithione ve salisilik asit ortak. Provitamin B5 ve vitamin e de ortak bu iki kepeğe karşı etkili şampuan da.

pirdolin kepek sampuani kullananlar tavsiye


Gerçi birisinin üzerinde kepekli saçlara karşı etkili , diğerinde de kepek ve yağlanmaya karşı etkili yazıyor.

Pirdolin ve sedolin 'in belirgin farklarından biri de içlerinden bu yazıya konu olan şampuanın aynı zamanda boyalı saçlarda kullanıma uygun olması.

Pirdolin şampuan ın haftada üç kez kullanılması ve uyguladıktan sonra 1-2 dk kadar saçta bekletilmesi öneriliyor.

en iyi kepek sampuani tavsiye


Kepek sorunu nuz varsa deneyebilirsiniz. Eşim 2-3 senedir sadece bu şampuanları kullanıyor ve uzun süredir de kepek sorunu eskisi gibi can sıkıcı değil.

Yanlış hatırlamıyorsam Pirdolin şampuan fiyatı diğer ikisinden biraz daha fazlaydı.

anti dandruff shampoo advise blog

Ps : Bu arada neredeyse üç yıldır evimizin demirbaşı olan pirdolin sedolin kadolin şampuan lar dermadolin firmasına aitmiş. Yeni farkettim.
Aynı firmaya ait Ceradolin nemlendirici losyon u da benim bittikçe aldıklarım arasında.

4 yorum :

 1. Kadolin şampuan için de incelemeniz var mi ve de eşiniz halen aynı sırayla mı kullanıyor? Bir de eşiniz vichy yeşil veya neutogena t-gel kullanmış miydi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu buna sizin cevap vermeniz gerekiyordu, kim cevap verecek siz vermeyecekseniz?

   Sil
  2. Vichy ya da neutrogena kullanmadı eşim. Kadolin yorumları da blogda olmalı. Ducray squanorm vb pek çok kepek karşıtı şampuan kullanmıştı ama işe yaramadı. Pirdolin kadolin ve sedolin serisine ilk başladığı zamanlarda dermatologun yazdığı losyonları da kullanmıştı tabii. Sadece şampuan yetersiz kalabilir

   Sil
 2. Sonuç olarak şu an neler kullanıyor ve saçının yağlanma durumu nasıl?

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.