18 Nisan 2015 Cumartesi

NATURA KERATIN ORGANIC LEAVE IN CONDITIONER

Bu blog yazısı natura keratin organic leave in conditioner - durulanmayan saç bakım kremi yorumlarımı içermektedir.

Hızlı uzayan saçların formülü yazımda bahsetmiştim birkaç sene önce : Saçımızın daha hızlı uzamasını istiyorsak tarama ve şekillendirme ile oluşan kırıkları da önlememiz gerekiyor. Bunun için saç uçlarına saç bakım kremleri ya da saç bakım serumları kullanılıyor. Saçı şekillendirirken de ısıya karşı koruyucu sprey kullanılmalı.
Isıya karşı koruyucu sprey ler saçı saç düzleştiricilerinin ya da saç maşalarının 200 derecenin üzerine çıkabilen sıcaklığından ve fazla ısının saç yapısında meydana getireceği zararlardan korumayı hedefliyor genel olarak. Büyük çoğunluktaki ısıya karşı koruyucu sprey ler koruma işlevine sahipken; daha önceden de bahsettiğim phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey gibileri saçı hem koruyor hem de onarıyor. 

natura keratin kullananlar yorum

Yazıya konu olan Natura keratin organic leave in conditioner iki işlevli bir saç bakım ürünü. Bir yıldan çok daha uzun süre önce firma tarafından denemem için gönderilmişti. Phyto ürünleri ne olan sevgimi biliyorsunuz ; phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey i sürekli kullandığımı ( saçımı sadece saç kurutma makinesiyle kuruturken bile !) ve bittikçe aldığımı da pek çok kez yazmışımdır. Bu yüzden bir süre Natura keratin organic leave in conditioner 'a gereken ilgiliyi gösteremedim. 2-3 ay kadar önce ısıya karşı koruyucu spreyim bitince de Natura keratin 'i nihayet kullanmaya başladım.

Açıkçası ben de kullandıkça hayret ettim; fakat genel anlamda phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey i aratmadı bana. Sadece bir özelliğini eksik buldum ; onu da yazının ilerleyen bölümlerinde okuyacaksınız ^^
natura keratin urunleri yorum


Natura keratin organic leave in conditioner hem banyo sonrası durulanmayan saç bakım kremi görevi görüyor; ki bence benim gibi normalde kuru saçlara sahipseniz saçtan durulanan saç kremleri pek işe yaramıyor- yine durulamak zorunda kalınan saç maskelerinin de hepsi etkili olamıyor kuru saçlarda; hem de ısıya karşı koruyucu sprey olarak kullanılıyor.

Yani natura keratin organic leave in conditioner ile fazladan ürün kullanımına gerek kalmıyor. Hatırlanırsa uzun zamandır kullandığım tangle teezer tarak ve yakın zamanlarda kullanmaya başladığım  nascita wet and dry saç fırçası sayesinde banyoda saçlarımı sadece şampuanla yıkıyor ; ayrıca saç kremi kullanmıyordum. Natura keratin organic leave in conditioner ile saç bakımdaki sadeleşme bozulmadı. Aynı zamanda saçı nemlendiren, kuruttuğumda elektriklenmeyi minimuma indiren ve düzleştirici ya da maşa kullandığımda saçımın daha çabuk şekil almasına yardımcı bir saç bakım ürünü kullanmış oldum.
Hatta itiraf edeyim ; phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey kullanırken bir de saçı düzleştirme ve elektriklenmeyi önleme etkili phytodefrisant balm kullanırdım. Natura keratin organic leave in conditioner ile birlikte kullanmadım- kullanmaya gerek duymadım

Bunlar hep olumlu yanları natura keratin organic leave in conditioner 'ın.
Saçı yumuşatıyor ; saç kolay şekil alıyor; daha az elektrikleniyor saç ve bir de parlak ve sağlıklı duruyor ; fakat phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey 'de olduğu gibi bir onarma özelliği göremedim. Onarmayı vaat etse de bence sadece saçı oluşacak kırık vb sorunlara karşı koruyor ; önceden var olan birkaç kırıkta herhangi bir düzelme gözlemlemedim.

Tek üründe iki özelliği birleştiren ; hem bir saç kremi gibi saçı nemlendiren hem de ısıya karşı koruyan natura keratin organic leave in conditioner fiyatı 70 lira ve natura keratin türkiye sitesinde satılıyor.
Benim uzunca süredir kullandığım Phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey ise 50 lira civarında.
Natura keratin organic leave in conditioner miktar olarak daha fazla ve en son indirimli olarak 70 liraydı.
natura keratin turkiye urunleri fiyat

Gayet güzel , hem nemlendiriyor bir saç kremi gibi hem de saçı ısıya karşı koruyup elektriklenmeyi azaltıyor natura keratin organic leave in conditioner; fakat artı olarak gördüğüm ve saçımı belime kadar uzatmamda büyük etkisi olduğunu düşündüğüm onarma özelliği ile phytokeratine ısıya karşı koruyucu sprey i kullanmaya devam ederim sanırım.

Tabii yakın zamanda saça keratin bakımı ya da brezilya fönü yaptırdıysanız natura keratin organic leave in conditioner sizin için daha uygun.

1 yorum :

  1. Bu şampuanın kalıtesi tartışmasız olduça iyi. Benım ıkı çeşit değişmezim şampuanım var, biri de likid keratin şampuanım var, bir de keratin dip bakım yağı kullanıyorum. İnanılmaz güçlü saçlarım oldu dökülmem kesildi. Hatta saçlarım çok daha nemli ve parlak, çok memnunum.

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.