7 Nisan 2015 Salı

Lioele Blackhead Clear || Siyah Nokta Temizleyici Jel

Siyah nokta temizleyici ürünleri seviyorum. Ne kadar bakım yapılsa da; clarisonic mia 2 ya da Foreo Luna benzeri yüz temizleme fırçaları da kullanılsa bir miktar oluyor hep. En azından zor bölgelerde ( burun çevresi vb bölgeler ) siyah nokta temizleyici ürünler kullanmak zorunda kalmışızdır çoğumuz.
Siyah nokta temizleyici bantlar ya da kısa adıyla burun bantları nı çok uzun zamandır kullanıyorum. Eskiden haftada bir kullanırken şimdi 15-20 günde bir siyah nokta burun bandı kullanıyorum. Hatta bence şimdiye kadar kullandıklarım arasında açık ara en iyi siyah nokta burun bandı watsons siyah nokta burun bandı. Bir de bim 'de satılan bir siyah nokta temizleyici burun bandı vardı; şimdi ismini unuttum; ama o da çok kuvvetli.

blackhead remover gel korean cosmetics


Her neyse biz konumuza Dönelim : lioele Blackhead Clear bildiğimiz siyah nokta temizleyiciler den farklı. Sıvı halde. Lioele Blackhead Clear 'ı ince bir Parça peçete üzerine yeterince sıkıp siyah noktadan arındırmak istediğin yere yapıştıracağımız yazıyor üzerinde. Ince bir Parça pamuk üzerine sıkıp da yapıştırabilirsiniz. Sonrasında 15-20 dakika beklenmesi gerektiği ve peçetenin Yavaşça çekilerek çıkartılması gerektiği yazıyor.  Pek çok yabancı blogda oldukça övülmüş; yere göğe sığdırılamamış lioele Blackhead Clear 'ı 4-5 kez kullandım emin olabilmek için. 

blackhead clear gel black head blog acne skin


Ilk önce 20 dakika beklettim; bir burun bandı kadar bile etkisi yoktu lioele Blackhead Clear 'ın. Sonra bir 10 dakika daha bekledim; ince kat peçeteyle de pamukla da kullandım; sonuç hüsrandı. Birkaç uzak doğulu blogger; lioele Blackhead Clear için siyah nokta temizlemiyor; fakat siyah noktaları yumuşatıyor ve sonrasında bir siyah nokta temizleyici burun bandı kullanıldığında daha iyi sonuç alınıyor yazmış.
Benzer etkiyi banyodan sonra kullanılan siyah nokta temizleme bandı da veriyor diye düşünüyorum. Maalesef lioele Blackhead Clear adlı siyah nokta temizleme iddiasındaki bu Ürünün bir faydasını göremedim. Tamamen zaman kaybı olduğunu düşünüyorum. 
Bir siyah nokta temizleme bandı her Açıdan daha iyidir.

Bu arada bir süre önce online alışveriş yazımda bahsettiğim ; bir siyah nokta burun bandı na göre daha iyi yapışır ve daha etkili olur diye düşündüğüm missha blackghassaul da fos çıktı. Ayrıntılı olarak yazacağım takipte kalın.

siyah nokta temizleyiciler burun bandi yorum


Bu siyah nokta temizleyici ürünler arasında en az etkili olacakmış gibi görüneni ve en ucuzu siyah nokta burun bantları belki ; ama %60-70 performansla bile alternatiflerinden iyi iş çıkartıyorlar ^^
Sanırım siyah nokta burun bandı kullanmak daha mantıklı !

7 yorum :

 1. Missha'nın Super Aqua Pore Correcting Blackhead Melting Oil Gel'ini kullandınız mı? sanıyorum Liole ile aynı nitelikte bir ürün ama yorumunuz varsa bilmek isterim. Teşekkürler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. missha 'nın pek ürününü kullanmadım açıkçası. Bir dönem firma denemem için birkaç deneme boy göndermişti; kullandım birkaç ürününü ( hot burning gel de vardı sanırım aralarında - krauterhoff benzeri bir vücut bakım ürünüydü. )ama kore kozmetiklerine ilgimi yitirdiğim için devamını getirmedim sonradan

   Sil
 2. Ay yok yok bence de fostu bu ürün. Daha bu uğurda denediğim ve fos çıkan o kadar çok ürün var ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hepsi fos maalesef. Birkaç ürün ve marka dışında kore kozmetiğine olan inancımı yitirdim. Bu arada salisilik asit bunlardan daha işe yarıyor siyah nokta temizliğinde :)

   Sil
 3. Bi ara Cettua'nınkiler çok meşhurdu, ama kullandığımda büyük bi etkisini görmedim. Şu an Glamglow kullanıyorum, o da sadece fazla yağı alıp siyah noktaları seyrekleştiriyor. Yani henüz kesin bir çözüm bulabilmiş değilim, kendi haline bıraktım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cettua 'nın böyle sıvı formda siyah nokta temizleyici ürünü var mıydı ? siyah nokta bantlarını kullanmıştım ben. Siyah noktaları kesin azaltan tek şey salisilik asit içeren ürünler :)

   Sil
 4. o zaman bantlara devam:) blogunuzu takibe aldım. ben de bloguma beklerim. sevgiler:)
  http://theruj.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.