3 Şubat 2015 Salı

Vitacreme B12 Anti Aging Serum Yorumlarım

Merhaba

Aslında İsviçre markası olsa da Uzak Doğuluların meşhur ettiği bir marka vitacreme b12. Markanın bir çok ürünü var. Bu yazıya konu olan ise anti aging serumu.
Vitacreme B12 'nin çok meşhur olan yenileyici kremi gibi bu da parfümlü ve de renkli. Yenileyici vitacreme b12 açık pembe renkte iken bu anti aging serum tam da tüpün üzerindeki gibi koyu pembe renkte bir jel ve yoğun bir kokusu var.
Açık konuşmak gerekirse içeriği ve tanıtımında özellikle öne çıkarılan maddelerin içerikteki sırası çok memnun edici değil. Hepsi son sıralarda. Rahatsız edici birkaç içerik de cabası.


vitacreme b12 review


Kullandığım iki vitacreme b12 ürününde de bunu gözlemledim.
Bir de şu var : Ne sitesinde ne de alışveriş yaptığımda gönderildiği için baktığım ürün tanıtım broşürlerinde vitacreme b12 nin içeriği hakkında bir bilgi yok.
Ben içeriği satın aldığım ürün kutusunda gördüm ilk defa mesela ve o an mucize beklemem gerektiğini anladım.

Vitacreme B12 ürünlerine mucize değil de standart cilt bakım ürünleri
 olarak yaklaştım. Beklentim de büyük olmadı haliyle.
Etrafta, yabancı bloglarda, vitacreme b12 'nin basın ürünü olarak gönderildiği türkçe bloglarda çokça gördüğüm gibi mucize değil. Hatta şöyle yazayım - yenileyici özellikli olduğu yazan kreminin bence nemlendirme ve cildi daha yumuşak yapmaktan başka özelliği yok. Bepanthol
'e  de pembe renk ve biraz da parfüm ekleseler daha bir popüler olurmuş demek ki.

vitacreme b12 kullananlar


Gelelim mi Vitacreme B12 Anti Aging Serum 'a

30 ml. Vidali kapağa sahip bir tüp içerisinde sunulmuş vitacreme b12 anti aging serum Kullanımı pratik ve hijyenik. Yapışkan jel gibi bir yapısı var ve yukarıda da yazdığım gibi pembe ve kokulu.

Kullandığım süre boyunca ne olumlu ne de olumsuz bir etkisini göremedim. 1 kutu bitirdim; fakat ikincisini almak için bir sebep göremiyorum.
Vitacreme b12 serum 'un bendeki etkisi elimi cildime götürünce hafifçe soyulması oldu. O da her zaman değil.
Eğer içeriğini daha önceden bilseydim merak edip de sipariş vermezdim bu vitacreme anti aging serum u sanırım.

vitacreme b12 içindekiler blog


Almak isteyenler için vitacreme b12 Türkiye 'de satışta artık. Kendi sitesi üzerinden , bazı eczanelerden ve bir de adını hatırlamadığım bir online dermokozmetik sitesi
nden alabiliyorsunuz.
Ben bir daha vitacreme b12 ürünleri almayı düşünmesem de merak edenler için yazmak istedim.

Güncelleme 20.05.2016


1-2 aylığına da olsa heyecan aradığıma göre yine güvenli limanım dermokozmetikler e sığınabilirim sanırım.

Sevgiler

Ps : İçerik kısmını özellikle ekledim ki almayı düşünenler bir bakıversin. Ben ne sitesinde ne de başka yerde bu bilgilere rastlayamamıştım ve 85 lirayı bir bilinmeze verdim ^^


Güncelleme 20.05.2016

Birkaç hafta önce ilginç bir şey öğrendim. Benim yukarıda içeriğinin silikonla dolu ve yetersiz olduğunu söylediğim ürün aslında uzak doğu pazarına özel üretilmiş olan vitacreme b12 versiyonuymuş ve şu anda  Türkiye'de online olarak bir site üzerinden veya eczanelerde satılan vitacreme b12 kremlerle alakası yokmuş.
Bu durumda tekrardan vitacreme b12 kullanabilirim.
Firma yetkilisinin konu ile ilgili açıklamasını ekliyorum.
Büyük Kozmetikşirketleri gibi Vitacreme B12’de Asya kökenli kötü niyetli dağıtıcılara karşı bir strateji izlemektedir. Strateji nezdinde 1. sınıf Avrupa ve 2. sınıf Çin ve Hongkong formülasyonları olmak üzere 2 tip formül oluşturulmaktadır. Böylece özgün formüller Asyalı üreticiler tarafından kopyalanamamakta ve/veya kaçak yollarla Japonya, Avrupa ve Amerika gibi büyük marketlere yok pahasına sokulamaması hedeflenmektedir. Türk ve Avrupa otoriteleri Paraben ve Mineral yağ gibi cilde zararlı olduğu tespit edilmiş bileşenleri içeren kozmetik ürünlerini ülke sınırlarına sokturmamakta ve/veya ürettirmemektedirler. Dolayısıyla Asya pazarı için üretilen formüller Avrupa sınırları içerisine sokulamaz. 

Çin ve Hong Kong pazarları için üretilmiş formüller, Avrupa ve Türk otoritelerinin kabul etmediği Paraben ve Mineral Yağ gibi bileşenler içerdiği için Avrupa Kıtasına sokulamamakta. Böylece formül özgünlüğü korunabilmektedir. 

2015 Yılının Temmuz ayında Sağlık Bakanlığı Tarafından güncellenen Kozmetik yönetmeliğince Paraben gibi bileşenler yasak kılınmış ve/veya sınırlandırılmıştır. 

Özgün formüller, Fransız Dermscan Labaratuvarları tarafından etkinliği kanıtlanmıştır ve kesinlikle Paraben, Alüminyum, SLS, Mineral yağ ve Renklendirici içermez. 

1 yorum :

 1. Anti-Ageing serum’un etkinliği klinik çalışmalarca onaylanmıştır.

  Vitacreme B12 Anti Ageing Serum, Fransa’daki Dermscan Labaratuvarlarında 40 yaş ve üzeri kadınlarda, sabah ve akşam uygulanmak üzere 62 günlük klinik çalışma’nın ardından, gönüllülerin %70 ile %90’ında kırışıklıklarda azalma ve ciltte belirgin düzelme gözlemlenmiştir.

  Ürünler kesinlikle renklendirici içermez.

  Ürün parfümlü ve renkli yorumunuza ithafen, üründe kullanılan parfümün çiçek özlerinden elde edildiğini ve anti-alerjen olduğunu hatırlatmak isteriz. Vitacreme B12 ailesinin tüm ürünleri; pembe rengi’nin farklı tonlarındadır. Ürünlerimiz; deri üzerinde yenileyici etkileri kanıtlanmış olan Vitamin B12 ile zenginleştirilmektedir. Ürünlerin pembe rengi, yine Vitamin B12’nin doğal rengi olan kırmızı’nın, rengi beyaz olan bileşenler ile karışımından kaynaklanmaktadır. Ürünlerin Pembe tonları Vitamin B12 yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Ürünlerde kesinlikle renklendirici kullanılmamaktadır.

  Formüldeki bileşenler akademik literatürler ile desteklenmektedir.
  Vitacreme B12 Anti Ageing Serum, Vitablanc’ta olduğu gibi çiftli etki prensibi ile çalışmaktadır.
  1. Adımda aşağıdaki bileşenler ile hücre yenilenmesi ve cilt sağlığı optimizasyonu hedeflenir;
  Allantoin; Salyangozların hızlı yara iyileştirme becerileri bilim adamlarının dikkatini çekmiş ve yapılan araştırmalar sonucu Allantoin maddesinin hücre ve doku yenileyici özelliği keşfedilmiştir. Vitacreme B12 Anti Ageing Serum allantoin ile zenginleştirilmiş ve doğal yapılanma sürecinin aktivasyonu hedeflenmiştir.
  Centella Asiatica: Hücre ve doku yenileyici özelliği ile bilinmekte, hali hazırda yara iyileştirici tıbbi pomadların içinde de kullanılmaktadır. Vitacreme B12 Anti-Ageing Serum, Centella Asiatica ile zenginleştirilmiş ve doğal yapılanma süreci’nin aktivasyonunu desteklemek hedeflenmiştir.
  Hidrolize buğday proteinleri; Cilt besleyici etkisi ile inovatif kozmetiğin gözdesi haline gelmiştir. Vitacreme B12’ye göre güzellik için cilt sağlığı esastır. Hidrolize Buğday proteinleri ile cilt beslenir ve cilt sağlığı optimizasyonu hedeflenir.


  2. Adımda aşağıdaki bileşenler ile sıkılaşma ve pürüzsüzleşme hedeflenir;
  Acetly Hekzapeptid-3; Son zamanlarda botox etkisi ile gündeme gelmiş ve uluslararası otoritelerce güvenliği ve etkinliği onaylanmıştır. Hekzapeptid-3 ile iğnesiz ve güvenli botox etkisi hedeflenmektedir.
  Hyalüronik Asit; Hali hazırda oldukça yüksek miktarda yumuşak dokularda bulunur. Yaş ilerledikçe eksikliği artabilir, kırışıklık ve elastiket kaybına neden olabilir. Hyalüronik Asit ile daha elastik ve pürüzsüz bir cilt hedeflenir.

  Formülde kullanılan bileşenlerin miktarları bilimsel çalışmalar sonucu belirlenmektedir.
  Formülasyonda kullanılan maddeleri gereğinden fazla koymak organik dahi olsalar, daha etkili olmamakla birlikte tahrişlere sebep olabilir; Örneğin, Salisilik asit küçük dozlarda harikalar yaratırken, miktarı arttığında tahriş edici etkiye sahip olabilir. Bu yüzden, İsviçre otoriteleri tarafından maksimum kullanım dozu olarak %0.5 gibi bir miktar belirlenmiştir. Bu miktarın üzerindeki dozları cilt tolare edemeyebilir.
  Vitacreme B12 Ailesi’nin formülasyonlarındaki hammaddelerin miktarları klinik çalışmalarla denenip, etkili oldukları konsantrasyonda formülasyona eklenmiştir.

  İlginize teşekkür ederiz.
  Vitacreme B12 Türkiye

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.