4 Şubat 2015 Çarşamba

SIGMA P82 MAKYAJ FIRÇASI || VAR MI ALTERNATIFI ?

Önceki yazılarımdan birinde Sigma F80 makyaj fırçası ve uygun fiyatlı bir alternatifinden bahsetmiştim. Bu blog yazısında sigma p82 makyaj fırçasından bahsedeceğiz.
Blog yazısının sonunda ; Sigma p82 'nin alınması şart bir makyaj fırçası olup olmadığı ve varsa alternatifleri ile ilgili değerlendirmeler olacak.

Sigma p82 precision round fırça özellikle kapatıcı kullanımı için uygun bir makyaj fırçası. Fırça kılları sentetik , çok sık ve kısa.
Sigma P82;göz altına kapatıcı uygulamak için değil de yüzdeki sivilce ve diğer pürüzleri kapatmak için uygun bir makyaj fırçası.sigma concealer brush blog
sigma p82 dupe


Çok sık ve kısa kıllardan oluştuğu için , fırça kılları neredeyse hiç hareket etmiyor. Özellikle krem kapatıcılar kullanılarak ciltteki pürüzler kapatılabilir bununla.
Burun çevresine kontur yapılacaksa , yine koyu renkteki fondöten veya kapatıcı ile konturlenecek hatların çiziminde sigma p82 kullanılabilir.
Tüm bunların dışında, ben çok tercih etmesem de , sigma p82 makyaj fırçası ile göz kapağınıza krem far veya krem baz uygulayabilirsiniz. ( Gerçi ben bu tarz krem göz makyajı ürünlerini parmağımla uygulama taraftarıyım- ten renk uygulayacaksam tabii ^^ )

Peki Sigma P82 makyaj fırçası vazgeçilmez mi ? Bu makyaj fırçasının daha uygun fiyatlı daha ucuz bir alternatifi yok mu ?


sigma p82 reviewBence P82 olmazsa olmaz bir fırça değil. O kadar kısa kıllara sahip bir tok bir fırça olmasa da Ecotools airbrush kapatıcı fırçası da yüz bölgesinde kapatıcıyı oldukça iyi uyguluyor.
Hatta normalde real techniques setting brush ya da inglot 4ss benzeri makyaj fırçalarıyla göz altı kapatıcımı dağıttığım için ecotools airbrush concealer brush bana göz altı kullanımı için fazla sert gelirdi. Sigma 'yi kullandıktan sonra ecotools makyaj fırçası bile göz altında kullanılabilir gibi geldi bana.Üstelik de bu makyaj fırçalarından biri yaklaşık 60 lira iken diğeri indirim zamanı 10 liraya kadar alınabiliyor.

sigma p82 fiyatı

sigma p82 'yi almazsanız çok şey kaçırmazsanız. Kapatıcıyı aynı pürüzsüzlükte uygulayacak ve size parmak ucunuzla uygulama yapmışsınız sonucu verecek bir çok fırça var ve ecotools airbrush kapatıcı fırçası bunlardan sadece biri.
Makyaj fırçaları için fazla bütçe ayırmıyorsanız ;60 lira hem fondöten hem de pudra fırçasına harcanabilecek bir para. Mesela şuradaki sephora çok amaçlı makyaj fırçasına indirimde neredeyse sigma p82 'nin yarı fiyatına sahip olabilirsiniz.

( Aslında bütçeniz olsa da olmazsa olmaz bir makyaj fırçası değil açık konuşmak gerekirse. Sigma yurt dışında 19 dolar ; Türkiye 'de güncel fiyatı 63 lira.

Sevgiler

1 yorum :

  1. Ben ecotools kullanıyorum ve çok memnunum Sigma çok pahalı bence teşekkürler paylaşım için. Bloguma beklerim sevgiler blogkizsalseyler ♥

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.