13 Şubat 2015 Cuma

Nars Pro Prime Multi Protect SPF 30 Makyaj Bazı Hakkında

Bu blog Yazısı Nars multi protect makyaj bazı ; özellikleri ve kullanım yorumlarımı içermektedir. Pro prime multi protect makyaj bazının fiyatına da yazıda yer verilmiştir.

Elimdeki neredeyse tüm makyaj bazlarını bitirdiğim bir dönemde Nars pro prime Multi protect makyaj bazı nı almıştım. Neredeyse kelimesini açayım : pek çok fondötenle ve pudrayla duruşunu sevmediğim ; sonrasında fondöten uygulamak için beni zamanla yarıştıran ve uygulama anında yapış yapış bir his bırakan benefit stay flawless primerim vardı. Bir kısmı kullanılmış, bir kısmı da kırılmış ( evet stick halde ve ayrıca bir şey yapmamama rağmen kırılmıştı makyaj bazı - benefit görevlileri ısı farkından olabilir demişlerdi. ) ve kullanımı son zamanlarda beni gerçekten zorluyordu.

Özellikle yağlı ciltler için olmayan, gözeneklerin görünümünü hafifletme ya da cildi daha mat gösterme iddiası olmayan Nars Multi protect makyaj bazını ise çok sevdim. Blogun düzenli okuyucuları bilirler yağlı ciltliyim ve özellikle burun çevresinde yağlanma problemi yaşıyorum.


nars urunleri yorum fiyat blog


Tüm bunlara rağmen ; Nars ın bu makyaj bazı yağlı ciltlere özel olmamasına rağmen neden sevdiğimi, özelliklerini ,hangi özelliklerinin kimlerin hoşuna gidebileceğini madde madde yazayım

İlk olarak bu Nars makyaj bazı spf 30 ve geniş spektrumlu.Özellikle bir cilt tipine göre değil; herkes kullanabilir. ( Bunun açıklamasını yazının ilerleyen kısımlarında yapacağım. )

Yapısı çok hafif. Cildinizde ne yağlı bir his ne de yapışkanlık bırakıyor. Sanki hafif bir losyonu cildinize sürer gibi uyguluyorsunuz. Tabii ki içinde silikon var; fakat bunu hissetmiyorsunuz.
Mesela Benefit yapış yapış bir his ve ağırlık bırakırken ; smashbox makyaj bazında bu yapışkanlık olmasa da o " silikon sürdüm ben şimdi cildime " hissi vardı.
Nars multi protect makyaj bazında hiçbiri yok.multi protect spf 30 primer review


Fondoteninizin ya da pudranızın özelliğini değiştirmiyor. Yani fondöteninize ekstra bir matlaştırma özelliği ya da hafif parlak bir görünüm vermiyor. Neyse o.
Bir de her tür fondötenle olduğu gibi pudra ile de rahatça kullanılabiliyor.
Bunu özellikle yazdım; çünkü benefit stay flawless primer ile matlaştırıcı özelliği olan ten ürünlerini kullanamıyordum. Çok belli oluyordu makyaj yaptığım, benefit flawless primer üzerine bu tarz ürünler kullandığımda yama yama duruyordu ve bu en son istediğimiz görüntü takdir edersiniz ki .

Nars pro prime multi protect makyaj bazını normal cilt tipine sahip olanlar da cildi kuru olanlar da rahatlıkla kullanır. Matlaştırıcı özelliği olmamasına rağmen yağ dengeleme özelliği var.
Ben de bir yağlı ciltli olarak kullandım ve ilk defa 30 ml Gözüme bu kadar az göründü; her an bitecekmiş hissi yarattı.
Evet, burun çevresinde 4-5 saat sonra kaçınılmaz o parlama yine oluyor; ama burun çevresinde dahi fondöten yol yol bozulmuş şekilde durmuyor. Diğer bölgelerde zaten kalıcılıkta sorun yaşamıyorum. Burun çevresine de 3-4 saatte bir hafifçe pudra Geçmek beni zorlamıyor^^

Sonuçta fondötenim saatlerce bozulmadan duruyor; cildim daha düzgün ve pürüzsüz görünüyor; burnumun hafif parlak hali de varsın olsun dert değil ^^

nars primer icindekiler ingredients bakimblog


Bu tamamen kişisel tercihim başta da yazdığım gibi. Yağlı ciltliyseniz pek çok alternatif var. Hatta Nars ın yağlı ciltlere özel bir makyaj bazı da var; eğer yapısı multi protect gibiyse bitince deneyebilirim.

( bu arada nars bu makyaj bazı için diyor ki ; isterseniz tek başına da kullanabilirsiniz. Tabii bu şekilde sadece kusurları hafifçe bulanıklaştırma özelliğinden istifade edersiniz ^^ )


Nars pro prime multi protect makyaj bazını, performansını ve cildimde bıraktığı hissi çok sevdim. Fiyatı biraz fazla olsa da ( 30 ml ve 105 lira )  ışık yansıtıcı ve gözenek görünümünü azaltıcı özellikteki makyaj bazlarını da merak ediyorum ve bitince deneyebilirim; fakat yüksek sayılabilecek koruma faktörüyle multi protect primer'i tekrardan almamak için bir neden de göremiyorum açıkçası.

Bu arada Nars ürünleri Sephoralarda , nars mağazalarında ve bu markayı getiren vepa grubun online satış sitesi makyaj trendi 'nde satılıyor.

Orijinal olduğu şüphesini taşımadan Nars ürünleri satın alabileceğiniz yerler bunlar ^^

Sevgiler


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.