1 Şubat 2015 Pazar

BRAUN SKINSPA 7929 Epilasyon Cihazı || Almalı Mı ?

Braun skinspa epilasyon aleti , skinspa özellikleri , diğer epilatörlerden varsa farkları ve braun skinspa 7929 'ı satın alabileceğiniz yerler hakkında bilgiler verilmiştir

Braun silk epil 7 serisi alışageldiğimizden farklı özelliklere sahip epilatörler sunuyor. Daha önceden pembe yazıya tıklayarak yazısını okuyabileceğiniz Braun silk epil 7 7891 'i kullanıyordum. Hem ıslak hem kuru kullanılabilen ve pürüzsüzleştirici ataçmanı olan bir epilatördü.

Yeni çıkan skinspa serisinde cihazın yanında bir de fırça var. Bu fırçayı uygun ataçmanla cihaza takıyorsunuz ve banyoda masaj ve peeling amaçlı kullanabiliyorsunuz. Braun bunun için banyoda spa keyfi vs demiş ; ama bence alakası yok. Neden alakası olmadığını ilerleyen satırlarda anlatacağım tabii ^^
Bunun dışında benim aldığım 7929 modelinde sonik olduğunu iddia eden bir mini yüz fırçası var. Sonik olduğunu iddia ediyor diyordum çünkü titreşme yok ; gayet de fırça dönüyor. Kalem pil ile çalışıyor.

Ne clarisonic mia yüz temizleme cihazları ne de foreo luna 'lar ile yarışabilir. Zaten asıl ürünün yanında bir nevi eşantiyon olarak verildiğine göre fazla bir performans da beklememek lazım. Bu braun pilli yüz temizleme cihazını kısa tatillerde yanınızda götürebilirsiniz pekala. Ya da yurt dışına giderken bavulunuzun oradan oraya savrulma ihtimalini göz önünde bulundurarak, " kırılırsa içim acımaz " diyerekten bavula foreo ya da clarisonic 'inizi değil de bunu koyabilirsiniz pek tabii :)

braun skinspa 7929 review blog
braun skinspa 7929 review


Epilasyon cihazı özelliklerini anlatmaya başlayalım. Ataçman sayısı ve farklı gövde rengi dışında bir önceki silk epil 7 serisinden hiçbir farkı yok.

Hatta braun silk epil 7891 yorum yazımda da anlatmıştım : silk epil 7 serisindeki epilatörler ana gövde olarak aynı. Fiyatlarını değiştiren sadece başlık sayıları. Bu başlıkların çeşitliliğine göre biri sadece bacak bölgesinde kullanılabilirken , bir farklı model tüm vücutta kullanılabiliyor uygun ataçmanlarla.

Yine yukarıdaki linkte verdiğim yazıdan da anlaşılacağı üzere ( o yazıda silk epil 7 7891 modelini anlatmıştım ) iki epilasyon cihazı arasında fark yok.
İki epilatör de hem ıslak hem kuru kullanılabiliyor.
İki braun epilasyon aleti de iki kademeli hıza sahip.
Sadece skinspa serisinde pürüzsüzleştirici ataçman yok. Onun yerine banyoda kullanabileceğiniz bir fırça başlığı eklenmiş.
Fırçayla birlikte tüm cihazı duşta kullanabiliyorsunuz. Kese yapacağınıza fırçanın üzerine duş jelinizi döküp bu şekilde braun skinspa 'yı kullanabilirsiniz ; ama bence ne fırça muhteşem bir fırça ; ne de öyle " süper , muhteşem " bir sonuç elde etmiyorsunuz.

Belki braun bu fırçanın kıllarını seyrek ve sert yapacağına aynı clarisonic yedek fırça başlıkları gibi daha sık kıllı ve nispeten yumuşak yapsaydı ; tam da dediği gibi bir spa keyfi yaşatabilirdi ; ama bununla çoğunlukla cildimi çiziyormuş gibi hissediyorum. Çok hassas bir cildiniz yoksa alt bacak , belki biraz da üst bacakta kullanabilirsiniz braun skinspa epilatörün bu spa başlığını ; ama çok hassas cildim olmamasına rağmen kollarımda kullanmak rahatsız ediyor çoğunlukla.

Vaat edilen spa keyfi ni sıcak bir banyoda kesenizle pekala yaşayabilirsiniz diyerek yukarıdaki paragrafı özetlemiş olayım.
Yani size bir kesenin verdiğinden fazlasını vermiyor. Hatta kese pek çok açıdan daha faydalı ve daha az rahatsız edici diyebilirim. sonuçta cilt tipinize ve hassasiyetine göre ince ve cildinizi çok da hırpalamayacak ipek keseleri tercih edebilirsiniz ; fakat braun skinspa spa başlığı çok sert.

Son olarak epilasyon cihazına geçelim ; başta da yazdığım gibi daha önceki silk epil 7 serisinden farkı yok. Ne cımbız sayısında ne de cımbızların yerleşiminde fark yok. Boyu ve şekli de aynı ; sadece rengi farklı.

Braun skinspa epilasyon cihazlarından almalı mıyım diye düşünenlere :

Eğer epilasyon cihazınız eskidiyse ve yenisiyle değiştirmek istiyorsanız bakabilirsiniz ; Fakat 2 sene kadar önce çıkan modelinden farklı olmadığını düşünürsek - bir fırça başlığı için ekstra para vermek istemeyenler - sadece cihazı satın alabilirler. Sadece cihazı alacaklarsa da braun silk epil 7 'lerden de alabilirler. Biraz daha ucuzladı çünkü silk epil 7 serisi.

Hali hazırda bir sonik yüz yemizleme cihazınız varsa ; bu kofre ile birlikte verilen mini yüz temizleyici size zaten oyuncak gibi gelecektir - bunu da gereksiz hanesine yazabiliriz.
Spa başlığı da hassas ciltler için zulüm. Bir clarisonic plus değil sonuçta ^^

250 - 300 lira gibi bir parayı vermeden önce tüm bunları göz önünde bulundurmak iyidir.

Bu arada en iyi epilasyon cihazı yazım da blogda
braun silk epil 7891 wd yorumlarımı da okuyabilirsiniz.

Blogda ayrıca king ipli epilasyon aleti yorumlarım da var ^^

Sevgiler


2 yorum :

  1. Uzun süre Braun'u kullanmıştı. Tatillerde vs işe yarıyor ama en güzeli lazer yaptırmıyorsan ağda oluyor. Güzel bir inceleme yazısı olmuş, teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ben teşekkür ederim. Evet, aslında hiçbiri lazer epilasyonun yerini tutmuyor ; ama lazer tercih etmeyenler için en mantıklı seçeneklerden :)

      Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.