2 Şubat 2015 Pazartesi

Beauty Blender Hakkında Her Şey

Bu yazı beauty blender özellikleri , kullanımı , fırça veya el ile kullanıma göre farklarını anlatmak üzere yazılmıştır. Neredeyse bir fondöten fiyatına yaklaşan parayı beauty blender makyaj süngerine vermeden önce bilmeniz gerekenleri bu blog yazısında bulabilirsiniz.

Beauty blender benim yeni tanıştığım bir ürün ya da marka değil. Blogumda yazılarını da okuyacağınız üzere neredeyse üç sene kadar önce başladım kullanmaya ; hatta yine blogumda bir çekiliş düzenleyip hediye bile verdim. ( sene 2011 ya da 2012 olmalı )

Yazıya başlamadan önce :
 Fondöten ya da kapatıcı makyaj malzemesini süngerle uygulamanın çoğunlukla makyaj fırçalarına göre daha iyi sonuç verdiğini hepimiz biliyoruz. Zahmetsizce pürüzsüz uygulama yapmamıza imkan veren makyaj fırçaları da var tabii; fakat makyaj süngerleribu konuda bir adım önde.

Bahsettiğim bu makyaj süngerlerinden her yerde var. Neredeyse tüm markaların değişik şekil ve boyutta makyaj süngerleri de var.

beauty blender review nerede satılır fiyatı ozellikleriPeki beautyblender makyaj süngerini diğerlerinden ayıran şey ne ?

Gerçekten yumuşak. Pek çok makyaj süngeri gibi lastik hissi vermiyor. Bu da üretildiği malzemeden kaynaklanıyor zaten.

Şekil itibariyle yüzün her yerinde uygulama yapmak için uygun beauty blender. Bir tarafıyla fondöteninizi uygulayıp bir tarafıyla da göz altı kapatıcınızı sorunsuz uygulayabilirsiniz.

Görünüşü ve rengi ilgi çekici. İlk çıkan beauty blender 'lar pembe renkteydi. ardından beyaz beautyblender ve siyahı da geldi.

Beautyblender 'ın olumsuz yönleri var mı ?

Bence var. Muhafazası zor bir ürün beautyblender. İnsan neyin üzerine koyacağını şaşırıyor. Sonra beautyblender 'ınızı temizleyince bir de kurutma safhası var.
Kullandıktan sonra hemen yıkamazsanız beautyblender süngerin üzerinde fondöten lekeleri kalabiliyor. Bazı fondötenler de hiç çıkmıyor. Görüntü kirliliği yaratıyor bir süre sonra.

Beautyblender çok yumuşak ve fondöten izlerini çıkartacağım diye biraz sert yıkarsanız tırnaklarınız ufak ufak parçalar kopartabilir  makyaj süngerinizden ^^

Beauty blender mı makyaj Fırçası mı ?Beautyblender pek çok başka marka makyaj süngerine göre daha iyi olsa da, çizgisiz net ve doğal bir görünüm verse de ıslatılarak kullanıldığı için , kullandığınız fondötenin kapatıcılığı bir shiseido perfect foundation brush ve hatta mac 187nin yapabileceği kadar bile olmayacak.
Kat kat uygulama yapmak zorunda kalacaksınız. Cildinizde kapatacak yerler varsa daha fazla zaman ayırmak zorunda kalacaksınız makyajınıza; ama sorunsuz bir cildiniz varsa ya da olabilecek en doğal görünümü istiyorsanız beautyblender iyidir.

Şu an makyaj fırçalarımın arasında bir adet de beautyblenderım var ve açıkçası uzun zamandan beri elim gitmiyor. Çünkü sonrasında temizlemesi, kurutması gerçekten uğraştırıyor. Bir de bir fondöten fırçasını belki iki kez kullanabiliyorum; ama beautyblender 'ı her kullanımdan sonra yıkamak zorundayım. Kirli haliyle makyaj masamın üzerinde duran bir sünger görmek istemiyorum.

Sanırım makyaj fırçasını tercih edenlerdenim. Kapatıcıyı da fondöteni de pürüzsüz uygulayacak pek çok fırça var değişik fiyat aralıklarında. Üstelik aceleyle biraz çizgi oluşsa da geniş bir pudra fırçasıyla transparan pudra geçince üzerinden , hiç sorun kalmıyor.

Almayayım ben.
Eskiden severdim. Hala başka makyaj süngeri markalarına göre daha iyi olduğunu düşünüyorum beauty blender 'ın ; ama benim tercihim makyaj fırçaları.


Bu arada beauty blender makyaj süngerleri hala her yerde satılmıyor. Eskiden monzalime adlı site getiriyordu ve site üzerinden de satışını yapıyordu; ama kapanmış bu site çoktan.
Douglas mağazalarında satılıyor
Bildiğim kadarıyla sephora'larda hala satılmıyor.

Fiyatları da uçmuş.
 blogdaki beauty blender yazısına bakarsanız niye uçmuş dediğimi anlarsınız ^^
makyaj fırçaları yazısı da blogda

Sevgiler

7 yorum :

 1. Bir blogda görmüştüm bulaşık makinesi parlatıcısı tüm lekeleri çıkarıyormuş bu süngerlerde bu yöntemi denemeli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bulaşık makinesi parlatıcısını süngere ya da makyaj fırçama sürüp sonra da onu yüzümde kullanmam :/

   Sil
 2. BeaU tyblender Douglas'a gelir gelmez bir heves gidip aldım.Bir süre kullandım ancak mucize yaratmadığını görünce fırçalarıma geri dönüş yaptım.Ne zaman kullanırım?Dediğin gibi sadece makyaja çok vaktim olduğu zamanlarda...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten de beautyblender zamanı çok olanlar için uygun :)

   Sil
 3. bir fondöten fırçası alma hakkım olsa sizce hangisini tercih etmeliyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne kadar bütçeniz olduğuna bağlı olarak değişir cevap. Bir de ne tür fondötenler kullandığınıza göre tabii.
   Ama uygun fiyatlı olsun derseniz yakın zamanda blogda yazdığım sephora 45 nolu mineral pudra fırçasını hem fondöten hem de toz pudralarınızı uygularken kullanabilirsiniz

   Sil
 4. Kuzenim yurtdışında okuyor. Bana birden fazla beauty blender gönderdi kızlar. Almak isteyen olursa 10 tl den satacağım. Mail atabilirsiniz makyajfircam34@gmail.com

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.