19 Ocak 2015 Pazartesi

Selülit Azaltıcı Çoraplar İşe Yarıyor mu ?

Selüliti tedavi eden ; yok ettiği söylenen öyle çok yöntem var ki. Tabir- i caizse her kafadan bir ses çıkıyor.
Daha önceden selülit tedavisi yazımda ayrıntılı olarak bahsetmiştim; kremlerin serumların bu konuda etkili olacağını düşünmüyorum demiştim. Yine başka bir yazımdan okuyacağınız üzere benim gizli silahım selülit fırçasıolarak da adlandırılan at kılı fırça

Bir de elimde bir firmanın denemem için yolladığı fakat benim bir türlü sabah ve akşam 10ar dakikamı verecek şekilde bir aylık kullanım süresini tamamlamadığım için hakkında hala olumlu ya da olumsuz bir karara varamadığımız minik mavi vakum cellublue var. ( Kullanılacak bölgeye önce masaj yağı sürmek gerektiği için üşeniyorum açıkçası- ama bir at kılı fırça kadar etkili mi diye görmek için dönem arasında denemeyi planlıyorum)


selulit azaltan yontemler selulit tedavisi tavsiye


İşte tüm bu yukarıdakilere ek olarak selülit giderici azaltıcı olarak satılan çorap lar da çıkmış. Düşünce güzel. Sadece giyinerek; başka bir efor sarfetmeden selülitlere bye bye demek herkesin ilgisini çeker sanırım.
Selülit çorabı özel dokumasının bacaklardaki dolaşımı hızlandırdığı ve günde en az 6-7 saat giyerek selülitlerden 1 ayda %11 oranında kurtulunabileceği yazıyor üzerinde.
Çorap yıkanma ile özelliğini kaybetmiyor. Yani makinede yıkamaktan sorun çıkmıyor.
Bu arada yazıda bahsettiğim selülit azaltan çorap sadece siyah renkte; başka rengi yok ve oldukça kalın. Sanırım en azından bir 100 denye vardır :) ( 70 denyeymiş )
Bu da sadece kış mevsiminde kullanılır kılıyor çorabı.

Ben tam olarak 1 ay kullanmadım hala ve haliyle bir etkisini de göremedim. ( favori metodum at kılı fırça ile kuru fırçalama diye tekrardan not düşmüş olayım ) İnternette bu konu üzerine yapılmış yorumlar da yok ki şunda işe yaramış bunda yaramamış diyebileyim.Bu yazının yayınlanmasından itibaren 30 gün boyunca üzerinde yazan süre kadar kullanıp gözle görünür bir etkisi olup olmadığını güncelleme olarak eklemeyi düşünüyorum.
%10 hiçbir krem kullanmadan; deyim yerindeyse kılımızı bile kıpırdatmadan alınabilecek en iyi sonuçlardan biri. Çoğu krem tek başına bunu bile yapamıyor.
bendeki çorap buna ek olarak kan dolaşımında %92 oranında hızlanma ; %51 vücut ısısında dengelenme ve %8 cilt elastikiyetinde artış vaat ediyor. ( Penti 'nin stop cellulite çorabından bahsediyorum) 15 ya da 16 lira olmalıydı fiyatı.

Aranızda bu tarz selülit azaltıcı çorap kullanan var mı ? Ya da daha önceden penti stop cellulite kullanan?  Aşağıya yorum olarak yazarsanız sevinirim.
Bense bir krem ya da serum gibi zahmet verici bir kullanımı olmadığı için penti 'nin bu stop cellulite çorabını
zorlanmadan (!) kullanıp 1 ay sonunda sonuçları buradan paylaşmayı düşünüyorum ^^

Güncelleme

at kılı fırça hala favorim.
Selülitlerden kurtulma yolları yazımda da bahsetmiştim.
Ama selülit çorabı da fena değilmiş. %10 iyileşme sağladı mı tam bir şey söyleyemem - bir düzelme var da yüzdesini hesaplamak zor ^^. ama penti stop cellulite fırça en azından kış mevsiminde kullanılabilir
Sevgiler

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.