30 Ocak 2015 Cuma

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi || Almalı Mı ?

Birkaç ay önce her yerde reklamı vardı Maybelline 'in bu göz kaleminin. televizyondaki her 10 reklamdan iki-üçünün colossal göz kalemi olduğu zamanlardı dersem abartmış olmam. Tabii bloggerlar - instabloggerlar da sıkça bahsetti.

Ben iki ay önce aldım yanılmıyorsam. Kısa süre için şehir dışına çıkmıştık ve yanıma göz kalemi almayı unutmuştum. ( Bu da başka bir ayrıntı olarak dursun burada) 
Reklamlardaki net siyah rengi ve beğeni dolu yorumlar kolayca ikna etti beni. Hem simsiyah, hem akmıyor hem de kalıcı deniyordu. Bir de kampanya vardı sanırım aldığım yerde ; fiyatı 9 liraydı.

ucuz göz kalemi blog


Tüm bu girişten sonra Maybelline the colossal kajal göz kalemini beğenip beğenmediğime gelelim.
Bence öyle reklamlardaki gibi muhteşem değil ; ama kötü bir göz kalemi de değil diye özetleyebilirim.

Golden Rose ve benzeri markalarda daha ucuz fiyata daha iyi göz kalemleri var ;( Daha iyi kısmını yazının ilerleyen kısımlarında açıklayacağım. )
Colossal kajal göz kalemi asansörlü ; hal böyleyken de standart kalemler gibi kayar gibi sürülmüyor. Öyle çok yumuşak bir göz kalemi değil ; asansörlü olduğu için de olamaz zaten. ( olsa siz daha göz kapaklarınıza değdirir değdirmez dağılırdı kalem)

Bunun dışında, bahsedildiği gibi simsiyah değil. Koyu bir siyah renk elde edebilmek için üzerinden birkaç kez geçmek lazım - bu da kalem biraz sert olduğu için zor. Başta da yazdığım gibi kayar gibi sürülen yumuşak bir kalem değil. Ayrıca asansörlü bir göz kalemi olduğu için ince çizgi çizebilmek zor.

maybelline colossal kajal fiyatıGelelim dayanıklılık durumlarına. Maybelline Colossal Kajal göz kalemi benim yağlı göz kapaklarımda tek başına pek dayanıklı değil. Gün sonunda kalemden geriye pek bir şey kalmıyor  baz üzerine uygulamazsam. Ve baz da uygulasam , Colossal kajal göz kalemi kaş altına bulaşmasın diye üzerinden sabitleyici şeffaf pudra ile geçmem lazım. Uygun fiyatlı bir göz kalemi de olsa muhteşem değil. Orta ayarda; göz kapaklarınız yağı değilse sorunsuz kullanabileceğiniz; diğer türlü her gözünüzü açıp kapatmanızla kaş altında izi çıkabilecek bir göz kalemi.

Tüm bunları düşünerek almanızı öneririm.

Sevgiler

17 yorum :

 1. ben sürerken bile zorlanıyorum maalesef. oraya buraya çok bulaşıyor. pek memnun kalmadım =(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bulaşma sorunu için sabitleyici kullanınca idare ediyor aslında. Bunun 4-5 katı fiyata satılıp da aynı şekilde bulaşan pek çok marka göz kalemini de düşününce çok kötü dyemiyorum :)

   Sil
 2. benim çok hassas gözlerim var eskiden göz içine kalem çekerken hiçbir sıkıntı yaşamazken 1 yıldır hiçbir gözkalemini gözümün içine süremiyorm bu konuda ürün tavsiyesinde bulunabilirmisiniz yani hassas gözleri yaşartmayacak kızarıklığa sebebiyet vermeyecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hassasiyet yaşamıyorum; lens de kullanıyorum aslında ama şu ana kadar hiçbir göz kalemiyle böyle bir sorun yaşamadım.
   hassasiyet yaşayan ve Clinique göz kalemlerinden memnun olanları biliyorum; fakat öncesinde deneseniz daha doğru olur gibi

   Sil
 3. Günlük kullanımda seviyorum ben özellikle asansörlü olması hoşuma gidiyor. Kalıcılığından da memnunum ama göz kapaklarım yağlı değil.

  Yine de haklısınız avon'un falan da daha güzel kalemleri var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. avon 'un çok sevdiğim anew göz kalemi vardı blogda. Gerçekten iyidir :)

   Sil
 4. Bu ürünün biraz abartıldığını düşünüyordum. Göz kapaklarım çok yağlı değil, geçen ki Rossmann indiriminde snaırım 4.90 gibi bir fiyatı vardı deneyeyim dedim ama gününde boşalmış =))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5 lira için oldukça güzel aslında. Bir de asansörlü ve kalemtraş kullanmak zorunda kalınmıyor :)

   Sil
 5. Baz olarak ne kullanıyorsunuz bende de hiç kalem kalmıyor akıyor panda gibi geziyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. normal far bazı : the balm put a lid on it :) blogda yazısı vardı.
   Bazen de mac prep prime vibrancy eye primer ; ama onu farın kalıcılığını arttırmada başarılı bulmadığım için pek kullanmıyorum. Onun da blogda yazısı var

   Sil
 6. Maybelline'den bir çok defa maskara ve eyeliner aldım ama hiç memnun kalmadım,ve artık kullanmıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maybelline rimellerini seviyorum ; ama bu colossal göz kalemini sevemedim :/

   Sil
 7. Benim gözlerim de kalem hemen akıyor öneriniz varmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iç tarafa ya da kirpik diplerine de kalem uyguluyorsanız bunlar genel olarak akıyor. guerlain ve yves saint lauren göz kalemleri oldukça güzel ; hem siyahlık hem de kalıcılık bakımından. Göz kaleminizi baz üzerine uygulayıp bir de kaş altınıza şeffaf pudra uygularsanız uzun saatler boyunca standart bir göz kalemi bile dağılmıyor

   Sil
 8. Kurşun kalemi gözlerinize uygulamaya çalışmak bile daha kolay bence.. Daha önce böyle iğrenç bi ürün kullanmadım. Üç buçukçudan alınan göz kalemleri bile daha güzel bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sıcak havalarda biraz daha kolay sürülüyor gerçi. Yine de sert ve bulaşma yapıyor maybelline colossal kajal göz kalemi. Bulaşma yapmayan daha ucuz başka göz kalemleri de vardır mutlaka. Bence en büyük eksisi reklamlarının aksine siyaha yaklaşamayan silik rengi :/

   Sil
 9. Ben memnunum biraz akmasina ragmen

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.