27 Ocak 2015 Salı

Makyaj Temizleme Mendili || BEBAK

Bu yazıda Bebak Makyaj Temizleme Mendili özellikleri, kullanım kolaylığı ve fiyatından bahsedilmiştir.

Blog yazılarımdan birinde Bebak acıbadem makyaj temizleme sütü 'nden bahsetmiştim ; fakat aynı markaya ait makyaj temizleme mendili hakkında yazmamışım.
Uzun ya da kısa olsun her türlü tatilde pratik olduğu için daha çok tercih ediliyor bu tarz makyaj temizleme mendilleri. Sıvı ya da krem formda makyaj temizleyicilerin bavula dökülüp giysileri berbat etme ihtimali her zaman var; fakat makyaj temizleyici mendiller bu konuda en güvenli kozmetik ürünlerden.
( Çok sevsem de yanımda bir dermalogica precleanse şişesiyle tatile gitmek zor )

makeup remover tissue blog


Bebak Acıbadem temizleyici mendili uzun süre kullandım ve elimdeki üç paketi de bitirdim. Bu arada her bir pakette toplam 20 adet makyaj temizleyici mendil var.
Makyajı kolayca temizleme iddiası var ; cilt makyajı ve hafif olmak şartıyla iyi temizliyor; fakat fondöten, makyaj bazı işin içine girdiğinde yetersiz kaldığını düşünüyorum. Bebak makyaj temizleme mendilinin yaptığı temizlik tek başına yetmiyor.Göz makyajını temizleme konusunda da yine işin içine suya dayanıklı rimeller, göz kalemi girince biraz sorun oluyor makyajı temizlemek. Tek seferde sonuç alamıyorsunuz ve tamamen de temizlenmiyor hiç.

Cildimde bıraktığı hissi sevsem de göz çevresi için kullanımını sırf yukarıda yazdıklarım yüzünden sevmiyorum. Bir kere göz çevresindeki makyajı tek seferde ve fazla zorlanmadan çekiştirmeden çıkartabileceğimiz bir ürün kullanmak şart. Bu şartları Bebak Acıbadem Makyaj Temizleme Mendili sağlamıyor bence.

bebak makyaj temizleme içindekiler blog


Kötü değil ama eksikleri olan bir makyaj temizleyici olduğunu düşünüyorum.
Şöyle ki ; kullandığım diğer makyaj temizleme mendillerine göre oldukça kuru. Kapağı açılıp kapanan bir yapışkandan ibaret olduğu için , havayla daha kolay temas ettiği için, daha çabuk da kuruyor.

İçinde 20 adet temizleme mendili olan Bebak makyaj temizleyicinin daha nemli - ıslak olması ( nasıl yapılır bilmiyorum; fakat belki daha fazla makyaj temizleyici sıvı emdirilmeli bu mendillere ) ve ambalaja hava almayan bir kapak yapılması ( bazı ıslak mendiller var böyle ) ile pek çok kişinin en seveceği bir makyaj temizleme mendili olabileceğini düşünüyorum.

Bebak makyaj temizleme mendili açıldıktan sonra 3 ay içerisinde kullanılmalı, fakat havayla fazla temas ettiğinden bundan daha çabuk kuruyor.
Fiyatı 3 lira

Sevgiler

8 yorum :

 1. 4-5 paket bitirdim severek kullanıyorum. Genelde makyaj hatalarını düzeltmek, yada cok yorgunken tercih ettiğim ürün. Yapısı diğer ürünlere göre dediğin gibi kuru gibi ama hiçbir zaman paketi actıktan sonra daha da kuruması gibi bir durum yaşamadım. Mesela Flormar'da öyle olmuştu. 15 gün olmadan kurumuştu. Dediğin gibi kapağı olsa çok şık olur. Şimdiye kadar denediğim hiçbir markanın mendilinin tek başına yeterli geldiğini görmedim. Anı kurtarma işlevli olarak bir çoğuna göre iyi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman mac 'in makyaj temizleme mendilini ve dermalogica precleanse mendilleri denemelisiniz :)
   biraz yağlı yapıları olduğu için sonrasında yüzü temizleyici jel ile yıkamak lazım; ama suya dayanıklı makyaj dahil her şeyi silip süpürüyorlar :)

   Sil
 2. bu makyaj temizleme mendilini ilk çıktığında denemiştim bende göz çevresinde pek başarılı bulmuyorum ama cilt makyajını temizleme konusunda pekte fena değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biraz daha nemli- ıslak olsa bence de güzel, cilt makyajı için alırdım sürekli öyle olsa :)

   Sil
 3. Benim göz çevremi hatta yanaklarımı yaktı. Temizlemeyi tamamlayamadım bile. Cildim hiçbir ürüne bu kadar reaksiyon göstermemişti. Paketi atmak zorunda kaldım ki bu da çok nadir yaptığım bir şey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hassas göz çevrem yok; aslında lens de kullanıyorum neredeyse 15 senedir :)
   ama bir iki kişiden daha duymuştum bunu :/

   Sil
 4. iyi kötü idare eder bir ürün :) ama şimdiye kadar denediğim en kötü makyaj temizleme mendili yves rocherindi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç denemedim yves rocher 'nin makyaj temizleme mendillerini :) Bunun artısı çok ucuz olması ^^

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.