28 Ocak 2015 Çarşamba

MAC Prep + Prime Vibrancy Eye Primer || Göz Çevresi İçin Makyaj Bazı

Uzun süredir kullandığım , Mac markasına ait makyaj bazı bugünün yazısı. Standart makyaj bazlarından farklı ; çünkü vibrancy eye primer özel olarak göz çevresinde kullanım için.

 artık çoğumuz kullanıyoruz göz makyajımız, en azından göz kapağına uyguladığımız far ve bazen de göz kalemi daha uzun süre dayansın; göz farı için ise rengini daha yoğun ve net verirken kalıcılığı da artsın diye.
Mac 'ın bu bazı hem göz kapağına hem de göz altına kullanılabiliyor. Çok hafif ve ağırlık yapmayan, kolayca dağıtılan bir yapısı ve hafif ışıltılı pembemsi bir rengi var.

Diyor ki Mac prep + prime Vibrancy eye primer

mac primer review


1. Göz altındaki şişliklerin inmesine yardımcı olurum
2. Koyu halkaların görünümünü birazcık düzeltirim.
vibrancy eye primer 'i kullanınca daha uzun süre ilk uygulandığı andaki gibi kalır ve dağılmaz,çizgilenmez.
4. Aynı zamanda da bir far bazıyım.

Bense yukarıdakilerin bazılarına katılırken bazılarına hiç ama hiç katılmadığımı söyleyebilirim bu kadar uzun süreli kullanımdan sonra.Mac vibrancy eye primer Kullanımı hem pratik hem de hijyenik, bunları geçiyorum; fakat vibrancy eye primer 'in şişlikler indirme gibi bir özelliğini görmedim.
Koyu halkaların görünümünü tam düzeltemese de ışık oyunlarıyla durumu olduğundan bir tık daha iyi gösterebiliyor. İkinci maddeye tam olarak katılamasam da bu konuda hiç işe yaramıyor da diyemiyorum.

mac eye primer kullananlar


Bence göz çevresi için özel üretilmiş bu makyaj bazının en başarılı olduğu şey göz altı kapatıcısının dayanıklılığını arttırmak. Bu konuda 10 üzerinde 9 puanı rahatlıkla verebilirim; fakat far bazı olarak performansı bir the balm put a lid on it far bazına yaklaşmıyor. Gün sonuna gelmeden uyguladığım far dağılmış ve görünmez oluyor. ( Lorac pro palet kullanıyorum )
Evet The balm far bazına göre gerçekten çok hafif bir yapısı var ve yağlı his de bırakmıyor hiç ; ama performans olarak sınıfta kaldı benim yağlı göz kapaklarımda :/

Sonuç olarak ; tüm eksi ve artılarıyla düşündüğümde bir daha almayı düşünmeyeceğim bir makyaj bazı oldu Mac vibrancy eye primer.
Şu anki fiyatını tam olarak bilmiyorum ; fakat ben aldığımda 90-95 lira arasındaydı fiyatı bu göz çevresi için uygun makyaj bazının.
Muhtemelen zamlanmıştır.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.