12 Ocak 2015 Pazartesi

MAC 217 Makyaj Fırçasına Ucuz Alternatifler

Mac hastalarının öve öve bitiremediği makyaj fırçaları ndan biridir mac 217. Hatta 4-5 adet mac 217 fırçası olanları biliyorum. Yalnız Türkiye 'de mac markasının fiyatları çok Uçuk; neredeyse high- end sınıfına yaklaşacak; üstelik sürekli zam geliyor ve değil 3-5 adet almak ; 1 tane almanın bile bütçesini zorlayabileceği öğrenci takipçilerim olduğunu da biliyorum. 
Mac 217 dayanıklılığı ve çok yönlü kullanım sağlaması ile ( göz altı kapatıcımı bile bununla uygulamışlığım vardır) BÜTÇE ayrılabilecek bir fırça olsa da daha uygun fiyatlı alternatiflerinden de bahsetmek lazım diye düşündüm.

1. Sigma e25

Mac 217 muadili ya da yabancı bloggerların deyimi ile mac 217 dupe olan makyaj fırçası Yalnız Sigma e25 bile yeterince ucuz sayılmaz 50 liraya yakın fiyatı ile.

Türkiye'ye şu sitede Bahsettiğim ve pek de bayılmadığım site getirdi - satışını yapıyor. Benim gözümde Sigma eskiden mac fırçalar a alternatif olabilecek ; ama uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj fırçaları olan bir markayken şimdi neredeyse mac fırça fiyatları ile yarışıyor.

uygun fiyatlı makyaj fırçaları ucuz


2. Artnet professional far fırçası

En güzel ve cebe dost keşiflerimden biri olur. Şuradaki yazımda nerelerde satıldığından ve özelliklerinden de bahsetmiştim artnet professional line fırçaların. Performans / fiyat oranı oldukça yüksek bir fırça ve bir mac 217 dupe. 7- 8 lira gibi bir fiyatı olduğunu da Yazmış olayım. Nerede 60-70 liralar nerede 7 lira

3. Coastal scents BR 250 - pro blending fluff brush.

Sanırım artnet far fırçasından sonra mac'in 217 sine rakip olabilecek en ucuz fırçalardan biri. Tek sıkıntı Türkiye 'de satılmaması ve sadece online satışının olması. Bir de hala süren gümrük yasaklarıvar tabii

Mac 217 karıştırma fırçası na çok da fazla cep yakmayacak alternatifler arıyorsanız yukarıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz ^^


4 yorum :

 1. bu şekilde muadil dupe ürünlerle ilgili yazıları çok seviyorum. bu tarz yazıları takip ettiğim tüm bloggerların arttırması gerektiğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. vakit buldukça yazmaya çalışıyorum :) teşekkürler ^^

   Sil
 2. bence çok çok faydalı bir yazı olmuşş..kalemine sağlık..

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.