22 Ocak 2015 Perşembe

FOREO LUNA - LUNA MINI vs CLARISONIC MIA 2Son clarisonic mia 2 review sonrasında ; mail kutuma foreo luna yüz temizleme cihazı ile ilgili sorular gelmeye başladı ve bu yazı da tam olarak bu sorulara toplu bir cevap verebilmek adına yazılmıştır.

Foreo adlı İsveç markasının Luna ve Luna mini olmak üzere iki yüz yıkama cihazı modeli var. ( Bir de Luna Luxe var tabii ; fakat o altın veya platin kaplaması ve uçuk fiyatı dışında özellik olarak Luna modelinin aynısı. )

Clarisonic Mia 2 gibi Foreo Luna ve Luna mini de sonik temizlik yapıyor.

Clarisonic Mia 2 de fırça başlıklarını düzenli olarak değiştirmek zorundayız. Bu da ek bir masraf demek. ( şu an için 75 lira gibi bir masraf) Foreo Luna ve Luna Mini de ise böyle bir sorun yok. Bir kez cihaza para veriyorsunuz ve sonrasında para harcamıyorsunuz.

Mia 2 yüz temizleme fırçası ndan bahsetmiştim. Foreo 'nun temizlik yapan kısmı ise silikondan, bakteri üremesine karşı diğer sonik temizleme cihazlarına kıyasla 35 kat daha iyi olduğu yazıyor. Bu da Foreo ile şurada bahsettiğim koku sorununu yaşamayacağım anlamına geliyor ^^

Foreo Luna ve Luna Mini arasında bazı farklar var bu arada.
foreo Luna daha büyükçe ; temizlemenin dışında bir de anti aging özelliği var. Cihazın arka kısmındaki silikon kısım ile kırışık oluşmaya müsait- oluşmaya başlayan bölgelerde düşük frekans pulselarla daha düzgün bir görünüm sağlamaya yardımcı olur deniyor. Ne kadar gerçekçidir bilmiyorum.

foreo Luna mini her cilt tipi için uygun ve 5 farklı rengi var.
foreo Luna'nın ise üç farklı cilt tipi için üç farklı rengi var.
Hassas/normal ciltler için pembe
Karma ciltler için Bebek mavisi
Çok hassas ciltler için Beyaz


foreo or clarisonic better foreo luna miniforeo Luna mini daha küçük. Sadece temizleme özelliği var tıpkı clarisonic mia 2 gibi; aynı zamanda bariz üstünlükleri var.

 ( ayrıntılı foreo luna yorumlarim 'ı da blogda okuyabilirsiniz bu arada )

Şimdi bu üstünlükleri anlatmaya başlayalım

foreo Luna mini tek bir şarjla 300 kez kullanılabiliyor. Clarisonic mia 2 de şarj açısından iyi olsa da tek bir şarjla kullanımı 1 ayı ve toplamda 30-40 kullanımı geçmez.
Foreo 'larda daha önce yazdığım gibi fırça değişimi yok. Silikon temizleme kısmı da daha hassas temizlik sağlıyor.

Foreo Luna 175 euro ya da 199 dolardan satılıyor. Foreo Luna Mini fiyatı ise 139 dolar ya da 139 euro.

 500 liraya yaklaşan fiyatıyla Foreo 'lardan daha ucuz değil. Bir de üzerine yedek parça masrafı var.

Yalnız şöyle bir durum var ; Clarisonic markası Türkiye'de sephora 'larda satılırken Foreo henüz Türkiye'de satışa sunulmadı.
Avrupa 'da online satın alma imkanı var. Bunun dışında bazı ülkelerde Sephora 'larda da satılıyor.
Fiyatı 100 doları geçtiği için  Foreo  cihazı yurt dışından online sipariş vermenin biraz risk almak olacağını da yazayım. ( Site yollasa bile gümrükte para ödemek zorunda kalabilirsiniz )

clarisonic mia 2 mi foreo luna mi almali yorum


Başka ne yazayım bilemedim :)

Son olarak Foreo Luna , Luna Mini ve Clarisonic Mia 2 'yi karşılaştırdığımdaForeo ağır basıyor. Hatta Clarisonic 'den sırf fırçası yüzünden soğuduğumu düşünürsek...

sadece temizlik için; ya da daha az para vermek istiyorsanız Foreo Luna Mini 'yi
Üzerine biraz daha para koyabilirseniz; olmuşken bir de ekstra anti aging özelliği ( işe yaraması tartışmaya açık da olsa) olsun istiyorsanız da Luna 'yı tercih edebilirsiniz.

Ben o an elimde duruşlarına göre karar vereceğim sanırım ^^

Sevgiler

 ve gümrük ile ilgili yazılarıma pembe yazılara tıklayarak ulaşabilirsiniz bu arada.

4 yorum :

 1. Clarisonic almayaı düşünürken blogunuzda okuyarak Foreo da aklıma girmiş oldu. Kararsız kaldım, cildim hassas ve karma bir de... Biraz daha araştırma yapsam iyi olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Foreo Luna ya da Luna mini yi alıyorum 1 haftaya ^^
   Clarisonic i dönüşte elimden çıkaracağım

   Sil
 2. Benim gözüm ve gönlüm PMD'de https://getpmd.com/product-category/pmd-tools/
  Haftalık peeling etkili bir ürün fakat youtube'da videolarda veya görsellerdeki sonuçlar o kadar harika ki cildim 3-5 güneş lekesi hariç problemsiz olmasına rağmen o ölü toprağı kalkmış ışıltılı görünüm için istiyorum. Tipik "hep daha iyisi" hırsı :) cilt için bakım için isteklerde sınır yok. Güldür güldür'deki Şevket gibi "keşşşkee benim olsaa" :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktım da çok iddialıymış; ama evde böyle microdermabrazyon hep korkutur beni:) yalnız lanetli Şevket gibi keşşşkeee benim olsa deme Hakkımı Saklı tutuyorum ;) Foreo Luna mini çok hoş duruyor.

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.