8 Ocak 2015 Perşembe

En İyi Epilasyon Aleti ? Epilatör Cihazı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Merhaba ;
Büyük bir çoğunluk en iyi epilasyon aleti ni merak ediyor. Aslında bu soruya cevap beklentilerinizle orantılı olarak değişecek. Uzun zamandır bu sıkıntılı konudan bahsetmiyordum. Son zamanlarda bu konuda mail kutuma düşen epeyce soru olunca hepsini toplu bir şekilde cevaplamak istedim.

Başlayalım mı?
Öncelikle bir epilatör den neler bekliyoruz ?
1. kıl veya tüyü ( aslında kesinlikle kıl ^^ ) cihazı aynı bölgeden birkaç kez geçirmeye gerek kalmayacak şekilde iyi alması. Kırmaması.
2.  Epilasyon cihazı  nın Çok fazla acıtmaması


Yukarıdaki ikisi genel istekler. Bunun dışında dayanıklı olması; sessiz olması ve birkaç yıl sonra da performansından bir şey kaybetmemesi de bir epilatör alırken dikkat edilen hususlardan.
Dikkat edilirse epilasyon aleti kullanılınca olmazsa olmaz diye düşünülen batıklardan bahsetmedim. Batık bir markadan diğerine değişen bir olay değil; tüm epilasyon cihazı markalarının kullanımında meydana gelebilecek dolaylı sonuçlarından. Şöyle ki ; ağda benzeri yöntemlerle ölü üst deriden de kurtulunduğu için batık pek söz konusu değilken ; epilasyon cihazı kullanımından bir süre sonra kese veya scrub benzeri kozmetik ürünler kullanılmazsa batık kaçınılmaz.Kısaca hangi marka olursa olsun epilasyon cihazı batık yapmıyor. Ölü derilerden kurtulmayarak biz oluşmasına zemin hazırlıyoruz.

Devam edelim :
Birinci maddede cihazın kılları aynı bölgeden birkaç kez geçirmeye gerek kalmayacak kadar iyi almasından bahsetmiştik. Bu  cihazın cımbızlarının yeterli sayıda olması ve bu cımbızların kılı iyi tutması ile alakalı.
genelde son birkaç yılda çıkan epilasyon aletleri nin hepsi 40  cımbız sayısına sahip; fakat performansları değişiyor.

epilator epilasyon cihazi aleti epilation blog
en iyi epilatör hangisi ?

Epilasyon cihazı geçmişime bakarak; Braun marka epilasyon cihazlarının cımbızlarında genel bir sorun olduğunu; başlarda iyiyken bir iki sene içerisinde cımbızların tutuşunda sorunlar başladığını söyleyebilirim.

Daha önce yazdığım braun silk epil epilasyon cihazı vardı.Geçtiğimiz yaz onu değiştirmek zorunda kaldım mesela. Batık vb sorun yaşamıyordum hala; fakat cımbızları hiçbir işe yaramaz hale gelmişti. Sonrasında braun skinspa 7929 adlı modelini aldım. ( Başka bir yazıda ayrıntılı olarak bahsetmeyi düşünüyorum bu epilasyon cihazından )
Braun 'un son dönem çıkan epilasyon cihazların genel olarak ek aparatları var ve 3-4 ay içerisinde bu aparatların değişmesi gerekiyor. Bu da yedek parça masrafı anlamına geliyor. Örnek olarak şu yazımdaki braun epilatörün pürüzsüzleştirici ataçmanı belli aralıklarla değişmeli. Yine yukarıda yazdığım skinspa epilatörün ise spa başlığı değişmeli.

İkinci maddedeki gibi acı hissini azaltma özelliği olan pek çok epilatör var. Hatta 2000lerde buzlu epilasyon cihazları çıkmıştı . Gerçi son birkaç senenin epilatörleri kuru kullanılabildiği gibi su altında da kullanılabildiğinden acı hissi genel olarak az oluyor.
Braun 'un son dönem epilasyon cihazları genel olarak su altında da kullanılabiliyor.

Ama ben yazının başında da bahsettiğim nedenlerden ötürü Braun 'u tavsiye etmiyorum.Tüy sorununuz çok az olmadığı müddetçe almanızı önermem; çünkü kulanım ömrü gerçekten kısa; 2 - 3 yıl içerisinde cımbız sorunu nedeniyle yeni bir epilatör  almak zorunda kalabilirsiniz.
 Philips , rowenta ve babyliss markalarının daha daha temel tasarıma sahip ve daha ucuz epilatör alternatifleri de var.Deneyimlerime dayanarak Philips epilasyon cihazı cımbızlarında braun marka cihazda olduğu gibi sorun yaşanmadığını söyleyebilirim.Epilatör kullandıktan sonra ılık suyla duş almak; mümkünse duş sırasında fazla bastırmadan kese yapmak ve bunu bir hafta boyunca tekrarlamak batık ihtimalini azaltacaktır.Epilasyon sonrası bir de ceradolin su bazlı losyon  kullanabilirsiniz. Sadece depilasyon değil; lazer epilasyon sonrası da çok işe yarıyor. Bahsettiğim ceradolin losyon yenileyici özelliğe sahip ^^


Yazıyı  birkaç adet uygun fiyatlı epilatör önerisi ile bitirelim :)
Philips Hp 6540  epilatör  135 lira
Arzum AR586 teeny epilator 50 lira
Babyliss G590E  100 lira
Arzum AR565 pellini  160 lira
( Braun epilatörleri ve fiyatını eklemedim; bence fiyat/ performans kullanım senesiyle beraber azalıyor. Cımbızları değiştirmeliler kesinlikle ! )

Bu arada iple tüy almayı tercih edenler için king ipli epilasyon aleti yorumlarım da blogda.

2 yorum :

  1. Ben 2000 lerin başında satılan Braun'un buzlu epilasyon cihazlarından satın almıştım. O zamana göre epey pahalı bir fiyatı vardı. O zamandan bu zamana makineyi kullanıyorum ve performansında bir düşüş yaşamadım. Sanırım son yıllarda çıkan ürünleri daha ucuza kaçarak yapıyor olabilirler.

    YanıtlaSil
  2. muhteşem bir marka gerçekten

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.