16 Ocak 2015 Cuma

Clarisonic Mia 2 Güncel Yorumlarım - Almalı mı ?

Merhaba ;

2013 Temmuz 'unda kullanmaya başladığım Clarisonic Mia2 yüz temizleme cihazı hakkındaki yorumlarımı uzun zaman sonra güncellemek istedim.
Bir buçuk seneden uzun süredir kullandığım bu temizleme cihazı hakkında hala sorular geliyor. Hala alıp almama konusunda karara varamayanlar var.

Şuradaki yazım Clarisonic Mia 2 hakkındaki ilk yazımdı. Özellikleri, kullanım şekli, kullanım sonucu, nereden alınabileceği ve fiyatı da dahil olmak üzere bir çok sorunun cevabını içeriyordu.
Şuradaki bir diğer yazımda da Clarisonic yüz temizleme cihazının yedek fırça başlıklarının özelliklerini yazmıştım.

Peki Clarisonic Mia 2 almalı mı

Geçen zaman içerisinde dolar kur artışı Clarisonic yüz temizleme cihazı ve yedek fırça başlıklarına da yansıdı. Cihaz fiyatı 500 liraya dayandı Ve fırça başlıkları 75 liraydı en son. ( Bu fırça başlıkları her 3 ayda bir değişmeli bu arada. )

clarisonic mia 2 sonic face brush reviewMia 2 'nin temizleme performansında da değişen bir şey yok. Aynı şekilde etkili. Cildiniz el ile yıkamaya kıyasla daha iyi temizleniyor. Zamanla sivilce de siyah nokta da azalıyor. Diğer yazımda yazdığımın hala arkasındayım : Kapalı komedonlarda işe yaramıyor.

Tüm bu güzel etkiler ( siyah noktanın azalması, daha az sivilce çıkar olması, cildin - sonrasında kullandığınız bakım ürünlerinin daha iyi emilmesinin etkisiyle tabii - daha canlı ve parlak görünmesi ) clarisonic yüz temizleme cihazını kullandığınız sürece var.
Cihazı 1-2 hafta kullanmayı bıraktığınızda , kullandıldığı zamanki kadar pürüzsüz olmuyor cilt tabii. Cildimi sivilce de basmadı tabii yanlış anlaşılmasın; fakat yaklaşık 1buçuk yıl birkaç gün haricinde kullanmamazlık ettiğiniz cihazı kullanmayı bıraktığınızda , yapılan tüm cilt bakımına rağmen siyah noktalar oluyor :D

Peki tüm buna  rağmen; genel olarak cihazdan da memnun kalmama rağmen neden bıraktım kullanmayı?

Mia 2 'nin fırça başlığı son zamanlarda sıkıntı yaratıyordu. 3 ayda bir değiştirmeme rağmen fırçadaki koku ve benim o kokudan tiksinmemle kullanmayı bıraktım.
Bir daha da böyle değişen başlığı olan bir cihaz kullanmayı düşünmüyorum sırf bu yüzden.
Yüzümü akşam Mia2 ile yıkadıktan sonra fırça başlığını çıkarıp anti bakteriyel sabunla yıkamayı ve her akşam kurumaya bırakma yolunu benimsedim bir süre sonra; ama o koku hala vardı. Ben böyle her gün yıkadığım halde o kokuyu alıyorsam haftada 1-2 kez yıkayanlar için durum nasıldır düşünemiyorum.Makyajımı temizleyip (  Bununla temizliyorum )
sonrasında yüzümü Clarisonic İle yıkadığım için ( şu jeli kullanıyorum yüzümü temizlerken) fırça çok kirlenmiyor ; ama ciddi ciddi yıkasam da yıkamasam da kokuyor.

Bu aralar ise clarisonic kullanmıyorum; makyajımı temizleyip yüzümü temizleyici jel ile yıkıyorum tek başına. Sonrasında da şurada yazısını okuyabileceğiniz en sevdiğim arındırıcı peelingi kullanıyorum.
Aslında Clarisonic'den önce de böyle yapıyordum. Bir buçuk sonra fırça kokusu tiksintisiyle yeniden döndüm. Temizlediğim halde , yıkayıp  kuruttuğum halde o koku var ve çok rahatsız edici.

Ps :
Foreo fırça değişimi gerektirmeyen bir yüz temizleyici cihaz ve onu almayı düşünüyorum.
Sanırım Clarisonic Mia 2 'yi de uygun bir fiyata elimden çıkaracağım.

10 yorum :

 1. Bende Foreo'nun methini çok duyuyorum, galba ondan alıcam ama halaaaa karar veremedim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Foreo Luna mini daha cazip geldi bana. Hem her cilt tipi için uygun, hem küçük hem de pembe ve mor renkleri de var :D

   Sil
 2. Merhabalar,
  Ben de uzun süredir clarisonic alıp almama konusunda kararsızım. Bunda hem cildimin çok hassas olmasının hem de clarisonicin sürekli zamlanmasının etkisi var. Eğer satmayı düşünürseniz ben talip olabilirim :)

  YanıtlaSil
 3. Satmayı düşünürseniz talibim :) mail adresim gunlukmakyaj@gmail.com
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. bende hiç koku olmadı hatta henüz fırçasını bile değiştirmedim.

  YanıtlaSil
 5. Bende kuzenim için talibim, bence fiyat açıklandıktan sonra talipler arası çekiliş iyi olur ;)
  Yalnız yedek başlığı en son indirimli almıştım, indirimsiz 60 liraydı. Zam gelip 75'e çıktıysa fazla çıkmış gerçekten. Bu arada fırçanın 3 aylık kullanım ömrünü sabah-akşam kullanım içindi diye biliyorum, ben sadece akşam kullandığım için fırça değiştirme süresini daha uzun tutuyorum, 6 ay yapsak yeridir, sence ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Huylandığım için değiştiriyordum ben hep 3 ayda; ama günde bir ya da haftada iki- üç kez kullanıyorsan clarisonic 'i; fırça değişim süresi de uzar tabii.
   Clarisonic fiyatını düşünmedim henüz ; ama deep pore yedek fırçası ile birlikte vereceğim

   Sil
 6. Merhaba satışa çıkaracaksanız hala bende talibim. tokacberna@gmail.com iletşim adresim

  YanıtlaSil
 7. Bende hala satmadıysanız talibim :) iletişim tokacberna@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. Merhaba, ürünü elden çıkardınız mı?

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.