6 Aralık 2014 Cumartesi

Organic Colour Systems Aqua Boost Şampuan ve Saç kremi Yorumlarım

4 ay süresince kullandığım; saçlara nem yüklemesi yapma iddiasındaki şampuan bugünün yazısı. Saç kremi pek çok markanın pek çok benzer ürününde olduğu gibi maksimum bir ay dayandı bana. Tangle Teezer sayesinde saç tararken kreme ihtiyaç duymadığımdan pek dert etmedim. Haftada bir kez yaptığım saç maskesi de yeterli geliyordu zaten; sonuç olarak kalan 3 ayda sadece şampuanı kullanarak devam ettim.
Adının hakkını veren bir şampuan olduğunu en başta yazayım. Kuru ve oldukça geç yağlanan saçlarım bu şampuanı kullanmaya başladıktan 1-2 ay sonra hep nemliydi ve 2-3 gün içinde istesem de istemesem de yıkamak zorundaydım :) Garip gelebilir; fakat normal şartlarda yağlanmayan ve yağlanma emaresi bile göstermeyen saçlarımı iki- üç günde bir aslında gerekmediği halde  yıkarken;  Organic Colour Systems  Aqua boost şampuan sonrası iki üç gün içinde yıkamak Şart oluyordu. Benim için alışması zor; fakat verdiği nem için katlanılabilir olduğunu düşünüyorum.
Adında organic kelimesi geçiyor şampuanın; organik içerik de var; ek olarak hayvanlar üzerinde de test edilmeyen, cruelty free bir marka ; ama sodyum var yine içerisinde. Şeffaf, jel yapıda ve çok hafif bir kokusu var.
Beni zorlayan kapağı dışında oldukça beğendiğim ve saçımdaki etkilerini sevdiğim bir şampuan oldu organic colour systems aqua boost.Blogda pek paylaşmıyorum; fakat instagram hesabımdan takip eden izleyicilerim bilirler; oldukça uzun saçlarım var ve uzun saçın sağlıklı olması da sağlıklı halinin muhafazası da oldukça zor. Yazıya konu olan şampuan bu konuda oldukça yardımcı oldu. Çünkü krem kullanmadan da yumuşak,parlak ve nemli olduğu uzaktan belli olan saçlar verdi bana.
Yalnız unutmadan, bu şampuanı ıslak saçlarıma masaj yaparak uyguladıktan sonra 1-2 dk kadar saçımda bekletiyordum.
Saç kreminin ise en az 5 dakika saçta bekletilmesi gerektiği zaten şişesinin üzerinde yazıyor.

Saçlarınızın kuruluğundan şikayetçi iseniz deneyebilirsiniz ^^

Sevgiler

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.