11 Kasım 2014 Salı

CERADOLIN Nemlendirici Losyon _ Su Bazlı

Merhaba ;

Yağlı bir cildim var; en azından yüzüm yağlı ^^ Yalnız vücudum tam tersine kuru ve her banyodan sonra daha bir kuruma eğiliminde oldu her zaman.
Bir sürü renkli, kokulu kremler - losyonlar var biliyorum. Pek çoğunu da kullandım zaten; ama hiçbirini bu yazıda anlatacağım ceradolin kadar beğenmedim sanırım. ( Bephanten var bir de; onu da severim- ama ceradolin biraz daha farklı)
Hiç yağlı his bırakmaması; gerçekten çabuk emilmesi ve kullanıldığının ertesi günü bile ciltteki nem ve yumuşak hissin devam etmesi ile gözdem oldu.

ceradolin su bazlı losyon kullananlar
ceradolin nemlendirici losyon hidro - su bazlı

Bu arada ceradolin losyonu kendi başıma gidip de almadım. Açıkçası bir yerde görsem ilgimi de çekmezdi. Ne ambalajı ilgi çekici ne de o ambalajın kullanımı pratik ( mesela içindeki losyon azaldıkça; daha kolay çıkması için tek yol şişeyi baş aşağı muhafaza etmek. Diğer türlü biraz zor çıkarıyorsunuz.) ; ama dermatolog tavsiyesi ile tanışmış oldum.
Başta da yazdığım gibi çabucak emildi, uzun süre nemli tuttu. Kuruyan ve çabuk yara oluşan kolumu birkaç güne eski haline getirdi. Oldukça memnun kaldım.

ceradolin nemlendirici yorumlari
ceradolin nemlendirici losyon yorumları

Bence tek eksisi fiyatı diyerek de bitireyim yazımı. Pek çok markette satılan standart nemlendirici losyon ve kremlerden 2-3 kat daha pahalı belki; ama çok daha etkili.


Yanlış hatırlamıyorsam eczanelerde 46 ya da 49 liradan satılıyor. Online eczanelerde %10 ya da %20 daha ucuz. ( ben 40 liraya almıştım. ) Bu durumda online alışverişi tercih etmek daha mantıklı. ( güvendiğim ve alışveriş yaptığım online dermokozmetik siteler yazımı okuyabilirsiniz )

ceradolin losyon yorum
ceradolin nemlendirici içindekiler
Sevgiler

Ps : Kış mevsimine gelmemize rağmen su bazlı olan ceradolin hidro bana yeterli geliyor; fakat daha da kuru ise cildiniz ya da hidro yeterli gelmiyorsa , yağ bazlı olan versiyonu da var ceradolin 'in ^^
Vücut bakımı üzerine diğer yazılarımı buradan okuyabilirsiniz bu arada.4 yorum :

  1. Excipial reçetesi ödeniyor ve daha uygun ama bu arkadaşın etkin maddeleri daha iyiymiş :)

    YanıtlaSil
  2. Ben de bir etkinlik dolayısıyla kullanmaya başladım bu losyonu ve aynen çok beğendim. Hiç yaplı his bırakmadan yumuşacık yapıyor. Hatta ben banyo sonrası yüzüme de kullandım ve hiç sakantı yaşamadım (zaten yüzde de kullanabileceği yazıyor). Yağ bazlı olanı da var bende; henüz denemedim; ama, yağ bazlısını vücudumda, bunu da yüzümde mi kullansam şu Ankara kışında diye düşünmüyor değilim :) Öperim!

    YanıtlaSil
  3. Bana dermatolog önermişti; ama bu kadar iyi çıkacağını tahmin etmiyordum açıkçası :) yaz-kış kullanırım artık. Bir tek ambalajını sevmedim; bitmeye yaklaştıkça özel bir karışım hazırlayan barmen gibi hissediyorum kendimi 😁

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.