12 Ekim 2014 Pazar

Hangi Saça Hangi Tangle Teezer Kullanılmalı

Bu blogdaki üçüncü tangle Teezer yorum yazısı olacak sanırım. Neden tangleTeezer kullanmalıyım sorusuna cevapları buradaki ve buradaki yazılarımı okuyarak bulabilirsiniz. Bu yazı ise saç tipinize göre hangi çeşit tangleteezer kullanmanız gerektiği hakkında.

Başlayalım mı ?

Öncelikle saçınız düz mü dalgalı mı kıvırcık mı; çok mu az mı ; kolay mı taranır zor mu ; çabuk mu dolaşır yoksa hiç dolaşmayan, size sıkıntı çıkarmayan saçlarınız mı var ? Eğer saçlarınız düz ve kolayca taranıyorsa Tangle Teezer kırılmasını azaltmak dışında ( kolay taranan saçların kolay kolay kırılmadığı da bir gerçek aslında ) hayatınızda pek bir değişiklik yapmayacak. 40-45 liralık bir fırçaya yatırım yapmanıza da gerek yok haliyle. Bunun dışında kalan her saç tipi için geliyor aşağıdaki yazı.

tangle teezer kullananlar ozellikleri fiyat yorum

Tangle Teezer compact styler

Tangle Teezerların zayıf halkası. Oldukça küçük ve tarama işlemi ; bir de çok ve çabuk karışan saçlarınız varsa; oldukça zorlayıcı olabilir. Uzun, gür ve çabuk dolaşan saçlarda kullanımı pratik değil. Aslında çantada taşımak için üretilmiş. Kabı ve şirin desenleriyle al beni dese de daha az yoğunluktaki ve kısa ile orta boydaki saçlar için uygun. Banyoda kullanımı sizi içi su dolu bir fırça gerçeğiyle karşı karşıya bırakabilir. Küçük, sevimli ; ama uğraştırıcı.

Tangle Teezer original

Çok uzun ya da çok karışan saçlarınız olsa da işe yarayan bir fırça. Tek eksisi bu fırça ile saçı ıslakken taramanın zor olması. ( yoğun saçlarınız varsa tabii ) günlük kullanım için yeterli. Ele iyi oturuyor ve bununla saçı taramak bir keyif.

Tangle Teezer salon elite

Original'a göre tasarımı farklı; performansı bir tık daha iyi. Saçlarınızı aynı kolaylıkta ve çabuklukta düğümlerinden kurtarabiliyorsunuz. Islak saçta kullanımı bir Aqua Splasholmasa da original olanından daha iyi. Uzun ve zor taranan saçlar için çok iyi bir tercih.

Tangle Teezer Aqua splash

En büyük ve en hantal Tangle Teezer. Banyoda, duşta kullanım için tasarlanmış ve gerçekten çok iyi. Yalnız biraz kaba olduğu için sadece ev sınırlarında kullanılabilir. Bavula bile çok yer kaplar diye atmayabilirim; o derece ^^ banyo kullanımı için uygun dense de kuru saçta da kullanımı hızlı ve başarılı. Sadece küçük eli olanlar için tutması biraz zor gelebilir. Fiyat olarak da diğer çeşitlerinden biraz daha pahalı.

Yukarıda yazanları kısaca özetlersek ;

Uzun ve iki üç kişilik üstelik de sürekli dolaşan saçlarınız varsa ( taradıktan 2-3 saat sonra tekrar karışan gibi mesela ) ve aldığınız tangle teezer 'ı banyoda veya saçınız ıslakken  kullanabilmek istiyorsanız ilk tercihiniz aqua splash olmalı.

Yine yukarıdaki gibi saçlarınız varsa; " arada saçlarım ıslakken de kullanabilirim ; ama asıl olarak kuru- nemli saçlarımda kullanacağım ve fırçanın normal boyutlarda olmasını tercih ederim diyorsanız tangle teezer salon elite 'i tercih etmelisiniz.

Original da bir iki farkı dışında salon elite gibi. Saçınız fazla ise ıslak taramada sıkıntı çıkarabilir. Yalnız normal uzunlukta, çok da zor olmayan saçlarınız varsa sizin için original ya da salon elite çok fark etmeyecektir. Hangisinin rengini severseniz onu alabilirsiniz. ^^

Son olarak; compact styler çok cici görünse de zor saçlara oyuncak gibi gelecek. Nispeten düz ve sorunsuz saçlara sahip olanlar; ya da arada ufak düzeltmeler yapmak isteyenler için uygun. Zaten çantada taşımak için tasarlanmış ^^

Umarım yardımcı olmuştur bu yazı hangi tangle teezer 'ı alacağına karar veremeyenlere ^^

ps :
1. Linkini verdiğim diğer yazılarda bolca bahsettiğim için tekrarlamadım yazı içerisinde; fakat bilmeyenler için tekrardan yazayım : saçınız ıslakken de kullansanız bu fırça-tarak saçınızı kırmıyor ^^  Saçını uzatmak isteyenler için de uygun; çünkü kırılmayacağı için sık sık kuaföre gidip kestirmek zorunda da kalınmıyor.
2. Tangle teezer 'lar artık burada da satılıyor


11 yorum :

 1. Salon elite'imden pek memnunum hatta 4,5 yaşındaki yeğenim uzun saçlı ve her banyo sonrası annesine yalvar yakar ağlama eşliğinde saçları taranırken ona da aldık, renklerini ve tipini zaten başta sevdi, saçlarını acıtmadan tarayıp açtığımız için ayrı bir bayıldı. Teyze yeğen mutlu mesut kullanıyoruz :) Gamze teyzesine ayrı bir teşekkürlerimizle... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) tangle teezer sevenler çoğalıyor :) bundan önce kullandıklarım neymiş diyorum. Bölümde de herkese önerdim ^^

   Sil
 2. Super yazi olmus, artik zorlanmadan secebilirim, sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. salon elite ya da original derim :) Banyo için ise aqua splash ^^

   Sil
 3. Ben saça şekil vermede öyle beceriksizim ki, bu ürünleri de hiç kullanmadım, sanırım almam gerekecek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şekil vermek için değil de daha çok zor taranan saçı kolayca ve kırmadan taramak için uygun :)

   Sil
 4. Kısa kestirdiğim saçımı bile tarayamıyorum. Bana da bir original yolu görünmüş :)

  YanıtlaSil
 5. sağ köşede kalan model var. onun hakkında bilginiz var mı? fiyatları da daha uygun ama hiçbir yerde yorum bulamadım. farkı ne olabilir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağ köşedeli siyah olan tangle teezer 'dan bahsediyorsanız o original olanı. Tangle teezer hakkında her şey yazımda anlatmıştım. blogda okuyabilirsiniz

   Sil
 6. Tangle Teezer hakkında yazılan her şeyi okudum ve en ayrıntılı en güzel siz yazmışsınız :)

  YanıtlaSil
 7. Bu yazı imdadıma yetişti! Elinize sağlık :)

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.