19 Ekim 2014 Pazar

CARAL Siyah Nokta Temizleyici

Bir süre önce instagramda paylaşmıştım bu yüz temizleme jelini.
Fiyatı oldukça uygundu. İçerdiği %2 oranında salisilik asit ile birkaç gün içerisinde siyah noktaları azaltmayı vaad ediyordu.
Peki işe yaradı mı ? Ne gibi etkileri oldu?

Ilk olarak, belirli ve yıllardır temelde pek değişmeyen bir cilt bakım rutinim olduğunu tekrardan yazmış olayım. Bu yüz temizleyiciyi her gün bir kez , ilk bir haftadan sonra da 2-3 günde bir kullandım.  Jel ile alakası olmayan; daha çok içerisinde partiküller olan krem yapıda bir temizleyici .Adı temizleyici olsa da klasik manada bir temizlik hissi de vermiyor su ile durulandığında. Daha çok yüzünüze yağ bulaşmış, sonra siz onu umutsuzca su ile temizlemeye çalışmışsınız ve üzerine de havluya silmişsiniz gibi bir temizlenmemişlik hissi.

bakımblog bim ürünleri


Ilk uyarı burada geliyor. Bunu yüz temizleme jeli değil de bakım ürünü  gibi düşünün. Yüzünüzde varsa makyajı çıkarıp sonrasında her zamanki temizleyicinizle yıkayıp, nihayetinde de bunu ıslak yüzünüze uygulayın - içindeki partiküller aynı zamanda scrub görevi de görüyor - ve yarım dakika kadar masaj yapıp durulayın su ile.
9-10 liralık bir cilt bakım ürünü için fena değil; ama tüm siyah noktalarımızdan kurtarmasını da beklemeyin.


Salisilik asit içeren başka bir cilt bakım ürünü ile birlikte kullanmayın ve bir yağlı ciltli olarak sorun yaşamasam da siz cilt tipinizi göz önünde bulundurarak kullanın. sonra cildinizin yağ-nem dengesini bozup eskisinden daha sapıtmış bir cilde merhaba diyebilirsiniz.Bu arada fena değil dedim; çünkü hiç de etkisiz değil.  Sıfırlamasa da siyah noktada bariz bir azalma sağlıyor. Varsa eğer yüz bölgesinde daha çabuk gözlemlenebilir bu durum; ama burun gibi daha sıkıntılı bölgelerde hep bir miktar kalıyor. Bunlar da burun bandı kullanarak halledilebilir diye düşünüyorum.
Sivilce konusunda da yardımcı; malum salisilik asit içeriyor ve bu geçtiğimiz süre zarfında sivilce çıktıysa bile çabucak geçti diyebilirim.( burada çabucak için 1-2 gün diyebiliriz)

siyah nokta temizleyici blog


Unutmadan CARAL adlı markayı sadece Bim'de gördüm şimdiye kadar. Belki bim' e özel markadır diyeceğim; ama Amerika üretimi olduğu yazıyor üzerinde.

Özellikle yağlı ciltlerin seveceği; hatta vücut için bile kullanabileceği bu temizleyiciye ( vücut için şu nedenle kullanabilirsiniz ) hala satılıyorsa bir bakabilirsiniz.

sevgiler

1 yorum :

  1. Bir mim başlattım.İlginizi çekerse yapar mısınız ?Sevgilerimle
    http://buraliolmayanlarlokali.blogspot.com.tr/2014/10/meme-kanseri-bilinclendirme-mimi.html

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.