27 Eylül 2014 Cumartesi

Tangle Teezer Aqua Splash Fırça Özellikleri // Tangle Teezer Detangling Brush

Merhaba ;

Şuradaki yazımda genel olarak Tangle Teezer dolaşıkları açan ve saçı kırmadan taramayı sağlayan saç fırçasından bahsetmiştim. Bu ise özellikle banyo sırasında kullanım için üretilmiş çeşidi : Aqua splash tangle Teezer.
Diğer fırçalardan farklı olarak epeyce büyük. Bi yerden bi yere giderken insanın yanına alıp götüreceği cinsten bir şey değil yani. Fırçanın yüzeyi daha geniş; bu da daha kolay, hızlı ve de kontrollü kullanım sağlıyor. Şöyle açıklayayım ; original tangle teezer'ı da banyoda kullandım; fakat yetersiz ve uğraştırıcı bulmuştum. Uzun ve yoğun saçlarımı ıslakken taramada zorlanıyordum original ile. Aqua splash ile rahatça tarıyorum ama. Zorlanmıyorum; bu fırçanın plastik kılları daha dayanıklı sanki :)

tangle teezer aqua splash review


Diğer tüm Tangle Teezer 'larda olduğu gibi bununla da saç kırılmıyor. Düğümleri, dolaşıklıkları gayet güzel açıyor. Öyle ki bundan önce kullandıklarım fırça mıymış sanki diyorum.Kiminize garip gelebilir; ama uzun ve kolayca karışabilen saçlara sahip biri olarak saç tarama işlemimin nerdeyse 15-20 Dakikadan sadece 1-2 Dakikaya inmiş olması paha biçilemez ^^

Biliyorum fırça plastikten mamül ve tasarımını bir yana bırakırsak burada 40 lira civarından başlayan fiyatlarla satılmasını anlayamayacağım ( yurt dışında fiyatı 9 dolardan başlıyor ; 12-13 dolara kadar satılan modelleri var) ; ama kırmadan saçımdaki tüm düğümleri açabilmesiyle  öyle ya da böyle favorim. 

Sevgiler

Ps: 
* en azından 20-25 lira yapsınlar; daha çok kişinin alışveriş listesine girer sonuçta ^^
** Modagram , lidyana , morhipo , enmoda vb sitelerde online olarak satışı mevcut. Hatta morhipo ve boyner'de de satılıyor.
*** Kozmela 'da da normalde 45 liraya satılan original ve salon elite tangle teezer 'lar  39 liraya satılıyordu birara..

2 yorum :

  1. Bir beş gün önce bakıyordum buna ama gereksiz herhalde bana. Tangle Teezer Compactlardan var yetiyor bana kısa saçlarım, az dalgalı. Tutması zor demişler doğru mu? İsmini duyunca su fışkırtıyor sanmıştım alakası yokmuş ahah. :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. tutması eller minikse sıkıntı olabilir tabii :/ yine de çok sorun olacağını sanmam. Compact bende de var, çantamda taşıyorum ne olur ne olmaz diye ( arka cebinde tarak taşıyan dedeler gibi :D ) ama saçlarımı bir original ya da aqua splash kadar kolay ve çabuk açmıyor compact. Zorluyor biraz :/

      Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.