28 Eylül 2014 Pazar

Neutrogena Visibly Clear Siyah Nokta Temizleyici Arındırıcı Jel Hakkında

Peeling etkili olduğu yazan; bir de siyah noktaları azalttığı söylenen neutrogena visibly clear yüz temizleme jeli 2-3 aydır benimle. 
Her gün değil; fakat 2-3 günde bir kullandığım ürünü bu süre zarfında ne çok faydalı kategorisine sokabildim ne de faydasız deyip geçebildim. 
Içindeki mikro partiküller ile bazen haftalık bakımda benim için olmazsa olmaz scrub görevini gördü. ( bu arada o tanecikler gerçekten küçük ve rahatsız eder mi endişesi taşımıyor insan) Genelde de 2-3 günde bir de yüz temizleyici olarak kullandım.
Kullanım sırasında ya da sonrasında herhangi bir olumsuz etkisini göremesem de bayıldığım bir temizleyici olmadı.
Neutrogena visibly clear peeling jeli kısaca özetlersem1. Oldukça konsantre. Bir bezelye tanesi kadar jel tüm yüz kullanımına yetecektir. 
2. Kokusu hoş değil , deterjan gibi geliyor bana. Tabii bir başkası için sorun olmayabilir bu durum.
3. Sls içermesini sevmedim.

4. Mikro partiküller iki yönlü kullanım sağlıyor ki bunu sevdiğim yönlerine ekliyorum.
5. Uygun fiyatlı; tüp ambalajda belki; ama akma, dökülme, dağılma gibi aksilikler yaşatmıyor.
6. Tatillerde tüm bakım ürünlerini yanında taşımak istemeyen; muhafaza edemem diye düşünen kişiler için uygun.Siyah nokta temizliği konusunda kesin bir şey söyleyemem; ama hem temizlesin hem küçük çaplı bir ölü derileri uzaklaştırması yapsın hem de uygun fiyatlı olsun derseniz öneririm. Bir tüp ambalajı 3-4 ay rahatlıkla kullanırsınız; indirimsiz 10 lira civarı. Yalnız bazen migroslarda %50 indirim ile 4-5 liraya kadar satılabiliyor.Bana dönersek; özellikle gidip almam; fakat yine bir tatil sırasında kullanabilirim. Dediğim gibi sls ve koku konusu benim için sıkıntı. Neutrogena bir el atsa ya bu konuya :)

Sevgiler

Ps : Kullandığım ve bakimblog 'da yorumlarımı paylaştığım bazı yüz temizleyicilere buradan ulaşabilirsiniz.

5 yorum :

 1. Bayram indiriminde aldım ve 2 gündür kullanıyorum. İçindeki partiküller sayesinde cildimin arındığını hissediyorum. Yumuşak peelingler bana göre değilmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben neutrogena visibly clear 'i haftada bir kullanıyorum bu aralar :)

   Sil
 2. Yüzde kaç dakika bekletiyorsunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. neutrogena visibly clear siyah nokta temizleyici jel yüzde bekletilen bir ürün değil. Su ile ıslattığınız yüzünüze masaj yaparak dairesel hareketlerle uygulayıp sonrasında da yine su ile yıkıyorsunuz. Normal bir yüz yıkama jeli gibi. sadece içinde tanecikler var minik

   Sil
 3. Kaç dakika beklememiz lazım

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.