21 Temmuz 2014 Pazartesi

SMASHBOX Photo Finish Color Correcting Balance Primer // Smashbox Renk Düzeltici Balance Makyaj Bazı Yorumlarım

Merhaba ;

Makyaj Bazlarıhakkında epey bir yazı var blogda. Ne işe yaradıklardan , çeşitlerine kadar.
Mesela şurada  makyaj bazları ile ilgili genel bir yazı ; şurada daçeşitlerini ve birbirine olan üstünlüklerini anlatan bir yazım mevcut.

Bu yazı ise pek çok kişinin merak ettiği smashbox primerlerden renk düzenleyici olanı hakkında

smashbox photofinish primer blog


Smashbox markasının pek çok farklı özellikte makyaj bazı var bu arada - aydınlatıcı , nemlendirici vs vs. Bendeki ise yukarıda da yazdığım gibi mor renkli , renk düzenleyici etkisi olduğu yazan çeşidi.
Mor renkte ; fakat ciltte renk vermiyor. Uygulandığında renksiz.

cildi aydınlatma , donuk görünümü giderme ve renk dengeleme gibi özellikleri var.

Peki bu özellikleri gerçekten gözlemliyor musun derseniz : 

Cilde yedirildiğinde renksiz - dolayısıyla bir kapatma ya da renk dengeleme özelliği yok. Fakat üzerine ne uygulanırsa uygulansın - fondöten ya da sadece pudra farketmez - daha canlı daha aydınlık bir görünüm alıyor cilt.Smashbox dengeleyici renk düzenleyici makyaj bazı yağlı ciltlilerin de hoşuna gidecektir ; çünkü uzunca bir süre yağlı görünümü ve burun bölgesi de dahil olmak üzere ciltte oluşabilecek parlamayı azaltıyor. Şöyle açıklayayım : bu mor renkli  makyaj bazı ile 10 saat içerisinde sadece bir kez yüzümü pudralama ihtiyacı duydum. 
Hem kalıcı hem de yağlanma geciktirme konusundaki performansı oldukça iyi.
Makyajın kalıcılığını arttırması gibi özellikler  bir makyaj bazının asli görevi olduğundan , bu konudaki başarısını normal kabul ediyorum ve üzerinde durmuyorum ^^

Ancak ;

Ciltte ağırlık yapmaması artı hanesine yazılmalı. Kullandığım günden bu yana sivilce gibi kötü sürprizler yaşatmaması da keza...Fakat başta da yazdığım gibi , renk dengeleme - düzeltme özelliği yok. 
Cilde zahmetsizce yayılıyor , iyice yedirildiğinde renksiz , sadece hafifçe aydınlık bir görünüm veriyor. Sivilce izi varsa bile ; smashbox makyaj bazını üzerine sadece birazcık pudra geçerek kullanabiliyorum. Cildim kötü veya lekeli durmuyor. Aksine daha canlı. 
Fotoğraflarda da cilt oldukça hoş çıkıyor bu arada. ( yazmasam olmazdı )
Ha 120 lira verilir mi  bir makyaj bazına ? Bu ayrı bir konu.
Fakat bütçeniz müsaitse ; iyi ve uzun süre kullanabileceğiniz bir makyaj bazı arayışındaysanız ( smashbox color correcting primer 30 ml ; fakat tüm yüze bir bezelye tanesi kadar ürün yetiyor - tabii tüm yüz yerine belirli bölgelere kullanacaksanız - burun çevresi mesela - daha da uzun süre kullanabilirsiniz. ) tavsiye edebilirim. Benzer fiyat aralığındaki şu laura mercier makyaj bazından performans olarak çok daha iyi mesela.5-6 saat değil , neredeyse 10 saat makyajınız derli toplu duruyor smashbox primer ile. Hatta toplamda 4 adet 6ml testerını kullandığım mac prep and prime makyaj bazını da döver açık ara.Smashbox primerler paraben içermiyor.
Sevil parfümeri mağazalarından ya da online olarak derinmor.com 'dan alabilirsiniz.

Sevgiler
Ps : Kullanmaya başladığım ilk günden bu yana sivilce vb sorunlarla karşılaşmadım. Yalnız gün sonunda makyaj varsa da yoksa da cildimi dermalogica precleanse ile temizlediğimin de altına çizeyim ^^


6 yorum :

 1. şeffaf bazını da çok sevmiştim ama çok pahalı ya yeniden almayacağım artık..:-((

  YanıtlaSil
 2. Uzun süredir makyaj bazı arayışındayım. Blogunuzu da sürekli takip ediyorum ancak yağlı ciltler için parlamayı önleyip aynı zamanda gözenek vb. cilt kusurlarını kamufle eden bir makyaj bazına rastlamadım. Sizin önerebileceğiniz özellikle de parlamayı önleyen baz hangisi acaba ? Şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazların cogunlugu , en azından yağlı ciltler için olanlarının hepsi , parlamayı geciktirir. Fakat gözenek görünümünü azaltmak için pore refiner adı altında satılan ürünlere bakmalısınız. Ikisi birarada olanı var mı araştırmadım hiç , gözenek sorunum yok çünkü :/

   Sil
 3. Bu primerı cok merak ediyordum iyi ki buldum okudum senden, almayı düşünüyorum sanırım, artık eksi seklinde anlatmanı cokseviyorumm sevgilerrr.
  yesstyle.blogspot.com

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.