25 Temmuz 2014 Cuma

MAC Mineralize Volcanic Ash Exfoliator // Mac Volcanic Ash Eksfolyant

Merhaba ;

Volkanik küller içermesinin temizliğe ne etkisi olduğunu çözemediğim ; piyasadaki pek çok " peeling - maske " adı altında satılan tanecikli soyucu cilt bakım ürünlerinden de farkını göremediğim bir ürün oldu Mac Mineralize Volcanic Ash Exfoliator.

100 ml , tüp şeklinde plastik ambalajda. Miktarı az belki ; ama yine çok çok az miktarı yetiyor tüm yüze tek bir uygulama için.
Tüm bunlar artı özelliğine yazılabilse de aslında 82 liralık fiyatıyla ; " ben bununla aynı işi gören bir ürünü dörtte bir fiyatına alırım " dedirtiyor.

mac mineralize review blog


Kısaca , pek çok bloggerın yazdığı gibi övmeyeceğim. Sıradan bir ürün ; ama fiyatı epey fazla.
Fiyatına kanıp da almamak lazım ; çünkü tanecik içeren- eksfoliasyon yapan pek çok bakım ürününden farksız. Aynı işi görüyor. Mucize yaratmıyor.

Ve buna benzer pek çok bakım ürünü bulabilirsiniz.
Mesela ben yaklaşık dörtte biri fiyatına satılan ve şurada yorumlarımı okuyabileceğiniz Lush Dark Angels 'dan bir farkını göremedim. Aksine - Lush dark angels temizlikte bir adım önde.
Amerika Mac sitesinde satış fiyatı 28 dolar.
İnternette yorumlarda da epeyce övülüyor. Fakat görüldüğü iddia edilen etkileri sıradan bir ovucu cilt bakım ürünün zaten yapması gerektiği gibi : Cildi kir ve yağdan arındırmak, ölü derileri mekanik olarak uzaklaştırmak ve haliyle cilde daha aydınlık- temiz bir görünüm vermek.

Tüm bunları yukarıda da bahsettiğim , çok daha ucuza satılan Lush Dark Angels ve benzerleri de sağlıyor.
Daha fazla para vermek istiyorsanız Volcanic ash maskeyi de alabilirsiniz tabii ^^
Ben tekrardan almayacağım.

Sevgiler

ps : 
* Maalesef temizlenmesi biraz zor. Ilık su ile temizlemek lazım. Lavabo batıyor - kesin bilgi.
** Lush Türkiye 'den çekildi. Ama yurt dışında bir mağazasına rastlarsanız dark angels 'ı denemenizi şiddetle öneririm ^^


4 yorum :

 1. Yazını okuyunca şaşırdım ben de bir çok blogda övüldüğünü görmüştüm. Hatta etkisinde kalıp almayı düşünüyordum ki yazını okuyunca vazgeçtim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence piyasadaki benzerlerinden pek farklı değil :/

   Sil
 2. Ben de geçen mağazadan testerını istedim. İki seferdir kullanıyorum. Taneciklerin yumuşak olması, cilde verdiği yumuşaklık güzel. Ama aynen öyle muhteşem bir temizlik görmedim. Tam boyunu almayı düşünmüyorum... Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 3. Evet :) güzel ama 80 küsür lirayı tekrar vermem ☺️ Aynı işi yapan başka ürünler de var 👌

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.