24 Haziran 2014 Salı

CLARISONIC MIA 2 FIRÇA BAŞLIKLARI VE ÖZELLİKLERİ // KİM HANGİSİNİ KULLANMALI // CLARISONIC BRUSH HEADS

Daha önceden , artık beraberliğimizin birinci yılına az kalmış olan Clarisonic Mia 2 sonik yüz temizleme cihazı ve özellikleri üzerine bir yazı yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz.

Bu yazı ise pek çok kişide soru işaretleri oluşturan  Clarisonic Yedek Fırça Başlıkları üzerine olacak.

Kim hangi Clarisonic fırça başlığını kullanmalı , fırçaların birbirinden farkı var mı  vb sorulara cevap bulabileceksiniz.

clarisonic brush head review blog


Başlayalım.

Öncelikle bir Clarisonic Mia 2 cihazı satın aldığınızda , cihaz üzerinde başlığı ile gelecektir. Bu fırça , hassas ciltler için uygun olduğu yazan fırça oluyor.
Peki bu fırça sadece hassas ciltlere özel mi ?
Kocaman bir hayır.

Hassas ciltler için uygun denilen bu fırça , birkaç kişinin de yazdığı gibi sivilce vs yapıyor mu ?
Buna da kocaman bir hayır. Clarisonic yüz temizleme cihazı kullanımı sonrasında sivilcem oldu diyorsanız ortada iki ihtimal var :

1. Fırça başlığını düzenli olarak temizlemediniz ki bu resmen intihar. Tüm o fırçada biriken bakterileri defalarca yüzünüze sıvamış (o_O) olacaksınız çünkü.
2. Fırçayı yüzünüze sertçe bastırdınız kullanırken ve tahriş ettiniz. Hali hazırda bir sivilceniz varsa bunu yüzünüzün muhtelif yerlerine taşıdınız fırça ile.

clarisonic firca basligi yorum


Normal ciltler , genişlemiş gözenekler ve akneli ciltler için diyerek sınıflandırılmış başka fırçaları da var clarisonic 'in. Bunları ayrıca satın alıyorsunuz. ( Şu an Sephora mağazalarındaki güncel fiyat her bir fırça başlığı için 60 lira )

Her tür fırça başlığının rengi bir diğerinden farklı. Mesela yağlı ciltler için önerilen  " geniş gözenekli ciltler için uygundur " denilen deep pore fırça başlığında iki hat mavi temizleyici kıllar varken ; bu hatlar normal ciltler için uygundur denilen fırçada tek sıra ve siyah renkte.

Üç fırça başlığını da ayrıntılı olarak incelemiş biri olarak şunu söyleyebilirim.

Fırça kıl kalınlıklarında fark yok. Fırça kıllarının yapıldığı malzemede bir farklılık yok.
Bu fırçalardan birine " hassas ciltler için uygundur " denirken , bir diğerine " genişlemiş gözenekleri olanlar bunu kullansın " denmesinin tek sebebi de fırça kıllarının yoğunlukları.
Yani , hassas ciltler için olan fırça başlığında kıllar daha seyrekken , deep pore adındaki yağlı ciltler için uygun olan fırça başlığında temizleme işini gören kılların yerleşimi çok daha sık.

Normal ciltler için olan fırçayı ilk kez kullanıyorum. Fakat daha sık kıllara sahip olan deep pore fırça başlığını bundan önce iki kez daha kullandım ve etkisini daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.

clarisonic turkiye sephora


Clarisonic bu fırçaları cilt tiplerine ve özelliklerine göre sınıflandırsa da ; normal cilt tipine sahip birinin deep pore fırça kullanmaması için hiç bir neden yok.
Ya da hassas cilde sahip birinin deep pore fırça kullanmaması yönünde bir engel yok.
Önemli olan cihazın doğru kullanımı , fırçayı cilde sürterek yüzde dolandırmamak.
Fırçayı yüzünüze bastırarak temizlediğiniz sürece en hassas fırçayı da kullansanız tahriş edersiniz cildinizi ^^

Özetlersek ;
Bu fırça başlıklarının , başlıktaki kıl yoğunlukları dışında farkları yok.
Onları farklı cilt tiplerine özel yapan da bu yoğunluk zaten.
Daha iyi bir temizlik istediğim için deep pore fırça kullanıyorum.  Hassas fırça da iyiydi , normal fırça başlığı da. Dediğim gibi , tercih meselesi.
Siz yeter ki fırçayı yüzünüze bastırarak kullanmayın ^^
Ben makyajımı çıkardıktan sonra kullandığım için 3-4 günden önce yıkamıyorum ; ama makyajınızı da clarisonic temizleme cihazı ile çıkartıyorsanız daha sık aralıklarla yıkayın ve kurumaya bırakın.
Ve fırçanızı 3 ayda bir değiştirmeyi unutmayın.

Sevgiler

Ps :
*Tekrar yazayım ; fırça başlıkları sivilce yapmıyor. Sivilceyi sadece iyi temizlenmeyen fırça yapar.
" Şu fırça başlığını kullandım sivilce yaptı , sonra şunu kullandım ve sivilce yapmadı " türü yorumlara itibar etmeyiniz ^^
** Yukarıda Clarisonic yedek fırça başlıklarının fiyatını yazmıştım. Cihazın fiyatı ilk geldiğinde 350 lira idi. Dolar ve euro artışından sonra 440 ya da 450 oldu sanırım ^^


7 yorum :

 1. Bende çok almak istiyorum ama çok pahalı geliyor değer mi okadar paraya diye düşünmeden edemiyorum :)

  Mehtap
  http://mylittlemascara.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben 1 senedir kullanıyorum ; çok da memnunum ^^

   Sil
 2. clarisonic in en sevdiği temizleme jellerini size göre sorsam?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. clarisonic temizleme jellerini kullanmıyorum. Dermalogica , acnecinamide , estee lauder ve bioderma kullandıklarım arasında. Zaten tanecik içermeyen herhangi bir jel temizleyiciyi kullanabilirsiniz clarisonic cihaz ile

   Sil
 3. Yalnız ben clarisonic'in kutu içeriğinde yer alan kendi minik temizleme jeline bayıldım. Başlarda zaten temizleyicim var diye kullanmamıştım, sonra hadi bir deneyeyim şunu dedim aman Allahım, cilaladı parlattı. Çok başarılı buldum minnakı. Sephoralarda tam boyu var mı dikkat etmedim ama görürsem alırım sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pek fark görememiştim ; ama bir şans daha mı versem dedim yorumunu okuyunca :)

   Sil
 4. Merhaba,bi askla alsim bende mia2 mi yalniz,fircasi cok pahali,aliexpresste cok uygun denemege degermi sizce

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.