22 Mayıs 2014 Perşembe

Dermalogica Precleanse // Yağ Bazlı Cilt ve Makyaj Temizleyici // HerCilt Tipi İçin

** 23 Mayıs Cuma gece 12 'ye kadar buradan  yapacağınız alışverişlerde %15 indirim sağlayan kod  " LK514 "

iyi alışverişler

Bence en iyi makyaj temizleyici açık ara dermalogica precleanse
Bu dermalogica precleanse hakkında ilk yazım değil. Üç yıl önce dermalogica precleanse  hakkında bir yazı yazmışım Dermalogica markası na ait bu temizleyici hakkında.
Aradan geçen zamana rağmen hala sevdiğim ve bitince yenisini aldığım bir ürün.
Dermalogica ürünleri ni zaten seviyorum ama ;
Neden sıradan bir makyaj temizleyici değil de precleanse

Zaman zaman kullandığım başka makyaj temizleyiciler de var ; bu blogu yazmaya başladığım ilk zamanlardan beri söylüyorum : yeni ürünler yeni keşifler demek ve seviyorum keşfetmeyi ^^. Ama  arada başka ürünler kullansam da precleanse hep dolapta.

dermalogica kullananlar blog
dermalogica precleanse yorumlarım


Güneş koruyucu filtreler içeren makyaj malzemeleri kullanıyorsanız ya da sadece güneş koruyucu krem , gün sonunda cildinizin tamamen temizlenmesi için yağ bazlı bir temizleyici kullanmalısınız. Diğer her tür temizleyici  bu konuda eksik kalacaktır .
Suya dayanıklı göz makyajı da dahil olmak üzere her türlü makyajı temizleyen , su ile emulsiyon haline geçen Dermalogica Precleanse , yine su ile kolayca temizleniyor.
Sonrasında dilediğiniz temizleyici ile cilt bakım işleminize devam edebiliyorsunuz.
Ben fazla makyaj yapmadığım zamanlarda hemen ardından daily microfoliant kullanıyorum ve cilt temizliği aşamasını tamamlamış oluyorum. Aslına bakarsanız tek başına bile yeterince etkili bir ön- temizleyici dermalogica precleanse.

dermalogica precleanse review blog


Bazı yerlerde, yağlı olduğu için ciltte sivilce vb sorunlara yol açabileceğinin yazıldığını okumuştum dermalogica precleanse için. Sadece sizin benim gibi kullanıcılar olsa bu açıklamaları yapan , o kadar da önemsenecek bir durum değil aslında ; ama insanları " sivilce yapar- yağlı cilde uygun değil aaaa " diyerek uyaran eczacı olunca insan şaşırıyor.

Bu tarz açıklamalar tamamen yanlış; çünkü

1.dermalogica precleanse " her " cilt tipi için uygun.
2. Sivilce vs yapmıyor , cildi yağlı bırakmıyor.
3. Yağlı ciltler için de uygun ve bir yağlı ciltli olarak yıllardır kullanıyorum. Tek bir sorun yaşamadım. Sadece hayatımı kolaylaştırdı. Sadece parmaklarımla ve birkaç damla dermalogica precleanse ile göz makyajım da dahil olmak üzere tüm cilt makyajımı çıkarabildim.

Hatta şöyle söyleyeyim ; uzun süre precleanse kullandıktan sonra başka temizleyicileri beğenmez oluyor insan. Hepsini precleanse ile karşılaştırıyor ve çoğunlukla da zayıf buluyorsunuz. ^^

dermalogica precleanse review


Dermalogica 'nın Türkiye 'deki fiyat politikası malum ; her ürünü yurt dışı fiyatının rahat bir iki katına satılıyor burada. Ve yeni gümrük düzenlemesi yüzünden , uygun fiyata almak istiyorsak bir koşu Amerika 'ya gidip almaktan başka çare yok.

Ama iki katı fiyatına aldığımı bilsem de vazgeçmemem ne kadar başarılı bir ürün olduğunu gösteriyordur sanırım ^^

Bu arada Dermalogica ürünleri kolay kolay bitmiyor. Minicik gibi görünen 150 ml 'lik precleanse 'in , her gün kullansanız bile size 4-5 ay yeteceğini göreceksiniz .

Ps : Fiyatından bahsetmemişiz. Evet dermalogica ürünleri yine zamlandı. Normal satış fiyatı 150  lira civarı ama indirimli olarak 120 liraya kadar almanız mümkün ^^

 " Peki nereden alalım "  diyenler...
Önerdiğim online dermokozmetik alışveriş siteleriyazımı da okuyabilirsiniz


GÜNCELLEME 28.06.2016

Dermalogica precleanse dupe  yazısı da blogda mevcut

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.