14 Mart 2014 Cuma

NATURA KERATİN Argan Saç Bakım Serumu // Natura Keratin Argan Oil

Bakım Blogsitesinin düzenli takipçileri bel hizasında uzun ve dalgalı saçlara sahip olduğumu belki onlarca kez okumuştur. ( Saçlarım 6-7 ay öncesine kadar kıvırcıktı aslında , keratin bakımsonrası daha bir söz dinler ve dalgalı oldu şurada da okuyacağınız üzere. )

Uzun saç + dalga birleşince saçın çabuk dolaşması ve kırılması kaçınılmaz. Bir de elektriklenme sorunu daha fazla oluyor uzun saçlarda.

argan saç bakım serumu kullananlar


Saçımın dalgalı ve daha söz dinler olmasından beri kuaföre pek yolum düşmediğini yazmıştım. Saç kurutma makinesiyle ya da vaktim varsa kendi halinde kurutmak , keratin bakım işlemi üzerinden epeyce zaman geçmesine rağmen saçımı şekle sokmak için yetiyor da artıyor.
Tabii hem kırılmasını önlemek hem de saçımın daha da sağlıklı - parlak görünmesi için çeşitli saç bakım ürünleri kullanıyorum.
Bunlardan biri de bu yazıya konu olan Natura Keratin markasına ait argan saç bakım serumu.

Bu bir kuru yağ. Yani organik argan yağının yanında ; kolayca emilmesi ve saçın yapış yapış görünmemesi için yine organik silikon da içeriyor.

argan oil review hair care


Sıvı yapıda , sarı renkte ^^
Ve ilk başta dikkat çeken çok hoş bir kokuya sahip. Yağdan 1 veya 2 pompa kadarını saçıma uyguladıktan sonra gün boyunca kokunun saçımda kalıyor , oldukça kalıcı.

Ben Natura Keratin argan yağını saç uçlarına daha yoğun olmakla birlikte saç boylarına da uyguluyorum. Saçım ıslakken de kuru iken de kullandım. Her türlü sonuç oldukça iyi. Fakat kuru saça kullanacaksanız , 1 pompadan fazlasını kullanmanızı tavsiye etmem. Az miktarı bile yeterli oluyor. ^^

Diğer ürünlerden farklı olarak bu argan serumunda gözlemlediğim , uygulanmasının hemen ardından saçın ısı ile şekillendirilmesinde sakınca olmadığının yazması üzerinde.

sac icin argan yagi blog


Saçın elektriklenmesini neredeyse sıfırlaması , verdiği parlaklık , saç uçlarına ciddi anlamda bakım yapması ile ( tabii başka ürünlerin de etkisi olabilir ; fakat bir süredir saç uçlarıma sadece natura keratin argan serumunu kullandığımı ekleyeyim ) sevdiklerim arasına girdi ^^

Natura Keratin Argan Saç serumu Amerikan menşeili ; 60 ml cam şişe içerisinde , açıldıktan sonra 24 ay kullanım ömrü var ve 60 lira ( Şubat ayına özel 50 liradan satılıyordu en son )( Yakın zamanda başka - market markası bir argan yağı içeren saç serumu kullandım ve Natura Keratin 'in güzelliğini bir kez daha anladım. Kesinlikle kıyas kabul etmez ^^ )

Sevgiler

Ps : satın almak isteyenler için bakimliolmak  ve naturakeratin.com.tr sitesinde tüm ürünler mevcut ^^

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.